Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: amiga]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.05.11 15:25



Ами не, не е така както "се надяваш".

Първо - и на 120-130 кг се слага, доколкото знам. Че и на по-малко.

Второ - сигурно си някой слабушак, за да си толкова далече от истината за дебелите хора и волята им.

Ако волята на човек беше нещо толкова лесно управляемо - вЕрвай ми, дебели хора на света НЯМАШЕ ДА ИМА. Няма човек, на който да му е приятно да е шишко, особено на жените. А когато "неприятното" започне да става и "вредно" - тогава ВСИЧКИ дебеланковци искат да отслабнат. И какво си мислиш, че ги спира? Съвсем простичък е отговорът. ТОЧНО ЛИПСАТА НА ВОЛЯ.

Мисля, че доста хора в този клуб ме разбират отлично.



А ако ти си човек, който си командва волята с едно щракване на пръсти- шапка ти свалям.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор amiga ()
Публикувано22.05.11 16:41



То според мен проблемът с кг е по-скоро в прекаленото експлоатиране на волята, защото реално човек би тр да държи средата - а за нея не се иска толкова напрягане, просто навик.

Но исках да кажа, че ако човек реши, че ще отслабне с такъв метод, той може да направи същото без методът. Защото той не ти понижава апетита, не ти повишава серотонина, единствено чисто механично стомахът ти не може да поеме повече храна. Което е много вредно. Ако е готов на това, той може да си представи, че вече му е направена операцията и да яде не повече от количествата, които би могъл без нея.... Лично аз си мисля, че проблемът на повечето хора, които искат да отслабнат е, че не знаят точната формула как да го направят и се лутат от една на друга диета, вътрешно осъзнавайки, че така си вредят. Т.е. имат нужна от нещо, с което да осъзнават, че си помагат и тогава няма да има вътрешно противоречие. А в противоположните вътрешни движещи сили именно е проблемът според мен - хем да искаш едно, хем друго. А не във волята. Волята работи, ако има убеденост в избора.

Но относно тази операция как да ти кажа, че тя нищо не прави, което не може и без нея да се случи. Например липосукцията прави нещо - спестява известни усилия. Но тази операция дали с нея или без пътят е един - малко хранене. При еднакво функциониращ център на глада в мозъка. Единствена разлика - в единия случай стомахът е наполовина отначалото, а в другия сам ще се свие за 5 дена. Затова я одобрявам само ако човек е изпаднал дотолкова от въртележката, че няма сили да си каже името, камо ли да прояви някакво усилие. Но пак си мисля, че ако в психиката нещо не се промени, пак ще има тъпчене, от което вече може да се умре.... или да се мине на булимия и то не нарочно предизвикана, а поради чисто физиологична невъзможност да се задържи храната.

Всичко не е във волята и налагането над себе си, а в настройката така, че менюто да не ти коства усилия, а да ти е най-нормалното нещо на света. Защото който се мъчи, няма как ще му отпусне края рано или късно и ще залитне в другата крайност. Който кара спокойно, ще напредва бавно и естествено и няма да му изисква воля.
В този смисъл аз със себе си не боравя със щракане на пръсти по никой въпрос. Когато сядам да уча например е защото съм изчакала точният момент, в който психиката ми е приела, че й се учи. Не по-рано. Понякога тази настройка трябва да се случва по-бързо, разбира се, но... изобщо не правя и не искам да правя това, което си описала в последното си изречение и ако някой го прави няма да му сваля шапка, а ще му се присмея. Защо трябва да е трудно като може да е лесно един вид.





Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: amiga]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.05.11 17:56



Много лесно изглежда, докато го чета от теб... а е трудно, та трудно.

Какво да прави човек, когато любимите му неща за ядене са ТОЧНО най-забранените? И комбинациите, които му харесват - НАЙ-НЕПОДХОДЯЩИТЕ? Казваш - "менюто да не ти коства усилия, а да ти е най-нормалното нещо на света" - е, не е възможно понякога. Дори е напълно невъзможно. И дори да си мобилизираш волята за известно време - ПОСЛЕ пак ти се дояждат ОНЕЗИ ПРОКЛЕТИ НЕЩА просто защото ГИ ОБИЧАШ!!!!

Пък и не е въпросът само в менюто и в яденето (макар, че мъж ми има една любима фраза - "Дебелият човек СИ ЯДЕ!!

) Най-често става дума за генно обременяване, за нелечими дребни (но съществени!!) помени в обмяната на веществата, за органическа неприязън към всякаккъв вид движение и спорт... (Това, последното, НЕ СЕ ВЪЗПИТАВА, уверявам те. ) И като се съберат всички неща наведнъж и се прибави липсата на воля да си наложиш да живееш и се храниш по НАЙ-ОМРАЗНИТЕ ТИ НАЧИНИ - хайде давай акъл тогава...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано25.05.11 10:59



И дори да си мобилизираш волята за известно време - ПОСЛЕ пак ти се дояждат ОНЕЗИ ПРОКЛЕТИ НЕЩА просто защото ГИ ОБИЧАШ!!!!

Ами точно затова трябва да се правят малки отстъпки


Напълно съм наясно, че не можеш да се бориш против съзнанието си - като ти се яде нещо, е много трудно да се въздържиш. Затова се процедира по следния начин - през повечето време внимаваш какво ядеш, и от време на време отпускаш колана, но за кратко (да речем един ден в седмицата). Така хем вълка е цял, хем агнето - сито

Аз например от поне година практукувам Внимателната диета, като внимавам какво и колко ям, но когато се наложи, или ми се прииска, я нарушавам, при това брутално. Но, няма да повярваш, почти не ми се отразява. Ето например, вчера си имах прясно завършил първокласник, след тържеството се набухахме в Макдоналдс, където отмахах едно меню (от техните нови дюнери, пържени картофки, кола), след 2 часа - половин пица, супа, салата и свински флейки с мед и чесън + бира. Следобед - кола. Вечерта пиле с грах, час преди лягане един Сникерс. Резултата - душевен комфорт и 300 грама по-малко от предишния ден (който завърши с 2 бири, картофени кюфтета, свински ребърца и салата от майонеза с яйца), а и по-предния завърши по сходен начин. Като цяло, за 4-те почивни дни съм с кило и половина надолу , а не е като да не съм се лишавал от удоволствия. Разковничето е в няколкочасовите разходки на ден (според мен), както и двата часа повече сън, които иначе ми липсват в нормалното ежедневие.



Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор crystalkyle (минаващ)
Публикувано29.05.11 01:58



Халката трябва да е в главата..


и
Gastric Lap-Band Surgery Failure Over Time

According to a study published in the Obesity Surgery Journal (July 2006) "failure rate" (as defined above) increases over time:

Failure rate after 18 months: 13.2%
Failure rate after 3 years: 23.8%
Failure rate after 5 years: 31.5%
Failure rate after 7 years: 36.9%




Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: amiga]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано30.05.11 09:54



Прави сте и двете - и Уникална за волята и апетита (аз самата съм относително лакома, та имам представа какво е

), и Амига за другото. Все пак съм на мнението на Амига - няма смисъл от интервенция с всичките и мъки и рискове, с която постигаш нещо, което е напълно постижимо и без нея.
Но пък не знам - ако наистина нещата с волята и яденето са чак толкова зле... Те иначе и пияниците знаят, че не бива да пият, и наркоманите, и пристрастените към хазарта...

Колкото до липосукцията - тя не е добър метод за отслабване. Както пише къде ли не - тя въобще не е метод за отслабване. Тя е метод за махане на натрупвания на тлъстини от определени места, целта е да се променят пропорциите на тялото. Максимумът, който се смята, че може безопасно да се постигне с една липосукция, е махане на 2-3-4 кила тлъстини. Обикновено са по-малко - литър-два аспират, който включва изсмуканите тлъстини + малко разтвор, който се вкарва в тях преди това.

Редактирано от Mиpa_M на 30.05.11 09:55.



Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано30.05.11 09:55



Не е страх - идеята е, че няма да ти се яде.



Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: Mиpa_M]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.05.11 14:20



НЯМА ДА МИ СЕ ЯДЕ? Хич не ми се вярва, доколкото се познавам...


Половин средно голяма диня с половин кило сирене ми е само десерта....

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано30.05.11 16:10



ма ти вярно големи злоупотреби правиш... диняте е един от най-анти-диетичните плодове, щото представлява горе-долу вода и захар...



Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.05.11 23:37



Забравяш сиренето.. пък аз забравих да поясня, че то най-често е от тези, датските... тъпкано с палмово масло... Обожавам мазнотията и вкуса му!! А как върви с диня - мммммм..........



След динята, ако ми се завъртят наоколо, може и кило череши да опухам. Без пауза. Тези два плода плюс гроздето ( и то - със сирене) са ми най-любими. Ябълки не понасям изобщо.

Сега разбра ли сложнотията на проблема? А имай предвид, че цял живот, фигуративно казано, съм си изкарвала хляба с външността си. (тоест - стабилно количество хора са ме гледали). И съм била точно две трети от сегашното си тегло.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.