Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 01.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано31.05.11 10:02



Мисля си, че при тебе и халка няма да помогне


ако не си промениш хранителните навици - нищо не може да ти помогне. Гроздето също е от плодовете, които в никакъв случай не са "диетични"...
Вероятно трябва да си намериш заместител, който да е по-подходящ. Аз също много обичам диня или сирене + грозде, но не съм си го позволявал от години, и мисля, че не ми липсва особено.

Колкото до "цял живот съм си изкарвала хляба с външността" - то и аз като ученик бях като върлина, въпреки, че изяждах по 4-5 кифли поне на ден, само до обяд, след което ми се събираше по един цял хляб плюс останалото ядене за деня, но напоследък не мога да кажа че положението е такова - тестени работи ям доста рядко (все пак и Асан е хора), и като общо количество храната ми е сигурно 1/3 от тогавашната като ученик. Но кво да правиш - метаболизъм...
Всъщност вече съм убеден, че съм овладял положението, бааавно-бааавно свалям килограмите. Ще ми се да е по-бързо, но пък съм установил, че шоковото сваляне е свързано със също толкова шоково качване, и не го практикувам. Иначе резултати не ми липсват - преди малко повече от 3 години бях почти 150 кг, сега съм 121. Целта ми е да стана 105-110, което с тези темпове ще е след 2 години сигурно, но съм склонен да почакам



Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано31.05.11 15:18



Мисля си, че при тебе и халка няма да помогне

Уви, и аз така мисля... На всичкото отгоре съм непрекъснато стресирана от тази въпиеща несправедливост - какво, по дяволите, значи да не си РАЗРЕШАВАМ нещо, което обичам и е ЧОВЕШКА ХРАНА, ПРИ ТОВА - ПОЛЕЗНА ЗА НЯКОИ ХОРА?? Да кажеш, че са цигари, алкохол или наркотици - да говорим за "разрешаване" и воля... а то - ПЛОДОВЕ!!!! А някои си ги плюскат без мярка, и пак са слаби!!!!!!!!!!!!!


Както беше казал едно време поетът (променям малко) - АКО БЕШЕ ЗА ВОЕННИ ЦЕЛИ - ЩЯХА ДА ИЗМИСЛЯТ СРЕДСТВО ПРОТИВ НАПЪЛНЯВАНЕТО. Защото, от гореболдираното от мен е видно, че не е въпрос на вид храна, а на вид обмяна на вещества!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано31.05.11 16:08



Ако плодовете са ти проблем, не е чак толкова тежко положението. Аз като ям диня със сирене или грозде със сирене, си режа малко парче сиренце, останалото прибирам, после отхапвам миниатюрни хапчици

с плода и това е, после мирясвам. Вярно това са калорични плодове, но нали не е всеки ден.
А със сладко прекаляваш ли ?



Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано31.05.11 17:13



Значи да дообясня

не е въпроса да не си разрешаваш, а да си разрешаваш всичко, но да внимаваш МНОГО колко често си разрешаваш, и най-вече, като си разрешиш - какво количество ще ометеш. Поне при мене това работи - както вече писах - ям от всичко (вкл. плодове, шоколади, тестени, сладоледи, торти и т.н.), но не всеки ден и в разумни количества. Като свикнеш така, няма да ти е чак толкова трудно.

А че е въпрос на метаболизъм - така е - и аз имам познати, които ядат повече от мен, но са като клечки. Кво да се прави - късмет, и както е казал един друг поет - "Майката природа е кучка!"



Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано31.05.11 17:19



А, забравих и нещо друго:

...е видно, че не е въпрос на вид храна, а на вид обмяна на вещества...

Oсвен обмяна на вещества, вида на храната е много важен - то пак си е свързано с метаболизма, но просто явно определен вид храна ти влияе зле.
При мене например, преди да установя какъв пробем с метаболизма имам (инсулинова резистентност или т.нар. метаболитен синдром), доста лекари, вкл. и диетолог и ендокринолог, са ми препоръчвали да ям плодове. Да, ама не - точно за моето състояние плодовете сами по себе си са доста противопоказни, поради простата причина, че макар и полезни като цяло, всъщност влияят много на нивото на кръвната захар, а оттам нататък по веригата се накупчват една гора проблеми.

М/у другото, сегащното си състояние (като здраве и килограми) постигнах благодарение на една страничка в Интернет, която намерих съвсем случайно, но която пък се оказа решение на проблемите ми (освен килограмите имах и доста по-сериозни и застрашаващи живота проблеми, свързани пак с метаболизма като цяло). Ако искаш - хвърли едно око и виж какво пише:





Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано31.05.11 22:12



Ако искаш - хвърли едно око и виж какво пише

Истински благодаря, хвърлих веднага и двете си очи, ама като съм френскоговоряща...



Ще ми помогнеш наистина, ако ми кажеш ТОЧНО при кой лекар са установили истинския ти проблем. Може да се запътя и аз към него...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: veceлyшka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано31.05.11 22:19



Категорично не върви при мен твоят метод. Аз предпочитам да не хапна НИКАК от дадено любимо мое нещо, но не мога да се задоволя с малко. Ако ще е шоколад - ще е ЦЯЛ. (Ако е 300 грамов - пак

) Кутия бонбони - на 2 пъти максимум. Ако е с ликьор или бренди вътре - може и наведнъж. Черешите са кило, за динята и сиренето вече писах...

Помня, още като малка, когато четох "Граф Монте Кристо", ми направи впечатление една сцена, при която графът беше приготвил някакъв пищен обяд с деликатеси от цял свят, ама истински прескъпи деликатеси, и хапваше по една лъжичка от всеки... Още тогава ми изскочиха очите от удивление и неразбиране на подобен мазохизъм!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано01.06.11 10:09



Е точно не се сещам, но ходих в Института по ендокринология при някаква доцентка май беше, която ме прати на изледвания. Честно казано, като си взех резултатите, и аз успях да си поставя точната диагноза, щото резултатите бяха много характерни - високо кръвно, високи триглицериди, висок имунореактивен инсулин, високи нива на пикочна киселина - това е почти точната дефиниция на метаболитния синдром

Тогава докторката ми изписа лекарства (Редуктил, Сиофор и някакви за холестерола), които първия месец имаха някакъв резултат (свалих 7 кг), но после работата спря, а Редуктила е ужасяваща дрога, а и е кофти да се пие при високо кръвно, щото го вдига още. После след няколко месеца направих втори опит с Редуктила, но отново нямаше ефект, и го забравих завинаги (м-у другото, активната съставка в Редуктила - сибутрамин - е същата, която я има и в популярното едно време китайско "лекарство" Лида-дай-хуа (само че там е в огромни и неуточнени количества). После малко по малко взех да експериментирам на тема хранителен режим и сега мога да кажа, че съм открил истината. Само ако бях и с малко по-силна воля, да съм се нормализирал отдавна, но както вече споменах, си позволявам много и драстични "нарушения" . Много ми помогнатова, дето ти го пратих, ако не ме домързи, ще се пробвам да го попреведа.
Между другото, преди около година си правих същите изследвания, и резултатите бяха повече от показателни - идеален холестерол, триглицеридите от няколко пъти (!) над нормата бяха само 20-тина % по-високи, кръвното ми е горе-долу нормално (130/80, което за моите килограми и ръст е добре), пикочната киселина - в норма,само имунореактивния инсулин си остава висок, но пак в пъти по-малък от преди. Но това си е от резистентността към инсулина, и се оправя горе-долу с нормализирането на теглото. Забравих да спомена, че основния ми проблем, заради който всъщност отидох на онези първи изследвания, изчезна съвсем - поради разни особености на обмяната на веществата, неподходящата храна и инсулиновата резистентност, се случваше съвсем спонтанно и без да мога да противодействам много, да заспя, дори и докато работя (пишейки по клавиатурата) - изглежда смешно, но всъщност е трагично, щото ми се е случвало и докато карам - е, не съм заспивал, но съм полагал нечовешки усилия, а пътувания на повече от 100-тина км си бяха истинско изпитание - например ходене до морето ставаше с 2-3 двойни кафета + редбул, и дори и тогава ми се е случвало да се боря да не заспя в движение. Само да вметна, че въпросната доцентка, при която ходих, ми наговори един куп глупости за това ми състояние, в които нямаше абсолютно нищо вярно, и може и да не ти се вярва, но причината за него я открих след много ровене в книги и интернет



Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано01.06.11 10:11



е ти с твоята (хм) лакомия

си си направо клиничен случай. Явно трябва да работиш в посока укротяване на страстите към храната



Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано01.06.11 12:13



Пуснах БГ превод в ефир в отделна тема, така че енджой!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.