Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 14.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кавитациянови  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано09.10.10 11:23



Някой чувал ли е нещо за това модерно чудо? Твърдят, че чрез звук топят мазнини. Общо взето в обясненията няма глупости и невъзможни неща. Но ме съмнява само заради това, че ми звучи много чудодейно. Дайте мнения или дори ако имате личен опит още по добре.

Господ не играе на зарове


Тема Re: Кавитациянови [re: CoлтaнГpиc]  
Автор Ali_ (бях независима)
Публикувано02.11.10 14:37



Здравей,
Лятото ходех в един салон, и там една рехабилитаторка ми обясняваше, че ходила на изложба на медицинска апаратура и най-новото чудо за отслабване работело на принципа на кавитацията. Спомена ми, че апаратът се казвал ИМПАКТ. От любопитство потърсих в интернет, но нищо не открих. Ти имаш ли представа къде работят с апарат на този принцип?



Тема Re: Кавитациянови [re: Ali_]  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано03.11.10 15:38



лазерен център Елос

Господ не играе на зарове


Тема Re: Кавитациянови [re: CoлтaнГpиc]  
Автор vankata_ot_bankata ()
Публикувано08.11.10 10:52



И какво работи ли?



Тема Re: Кавитациянови [re: vankata_ot_bankata]  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано14.11.10 10:59



А де и аз туй питам :)

Господ не играе на зарове


Тема Re: Кавитациянови [re: CoлтaнГpиc]  
Автор Milley ()
Публикувано15.11.10 19:10



Глад, инат и спорт.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: Кавитациянови [re: Milley]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано11.12.10 20:31



"Глад, инат и спорт." -



Разсмя ме, но си е точно така! Поне при мен това работи!!!



Тема Re: Кавитациянови [re: jennifer_]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано11.04.11 08:20



"Глад, инат и спорт" е единственият известен действащ начин за общо отслабване, само че май не е много относим към въпроса за така рекламираната кавитация.
Същото се получава по разни форуми, където се обсъжда липосукцията - която пък май е единственият доказано действащ към момента начин за премахване на не много големи количества локално натрупани тлъстини - винаги ще се намери някой разбиращ да напише: "стига глупости, по-добре гладувайте и спортувайте".

Само дето с гладуване и спортуване не се заличават бричове и други подобни непропорционални натрупвания (или може би се заличават едва когато заприличаш на анорексичките от плакаките).

Т.е. оставам с впечатлението, че така наречената кавитация претендира да е заместител по-скоро на липосукцията, отколкото на глада, ината и спорта.

Твърди се, че с ултразвук, насочен през кожата, се образуват кухини (това значи кавитация) в мастните клетки и това ги разрушавало, а съдържанието им се метаболизирало. Тук-там в интернет пише, че подобно нещо не може да се постигне през кожата, но нямам познанията да отговоря така ли е. Не знам дали съществува принципна разлика между мастната и другата тъкан, защото звучи доста странно и стряскащо да е възможно нещо си, действащо отвън (не нож, куршум, огън или подобно), да води до неусетно разрушаване на части от тялото. Предполагам, че човек трябва да разбира от медицина и физиология, за да прецени кое е правдоподобно.
Иначе сме чували, че ултразвукът може да образува кухини в течности, както и че ултразвук се използва понякога при липосукция (май вместо течността, която се вкарва при традиционната; но не съм сигурна); така или иначе после не се разчита на самия организъм, а мастната тъкан за премахване си се изсмуква механично.

Излишно дълъг пост стана, но исках да кажа, че заявих две процедури чрез един сайт за групово пазаруване. На повече мисля да не ходя, иначе препоръчват по 5-6 и нагоре. Ще споделя впечатления. Разбира се, методът по-скоро няма приписваното му чудотворно действие, да видим дали има някакво и какво, и да се надяваме, че не е вредно.
В бг мама има такава тема - там има почти всичко - и 2-3 мами от темата са доволни. Опиталите обаче не бяха много и имаше и недоволни.

Рекламира се в нета и някаква "кавитация на лице", не знам какво имат предвид, може би някакви процедури с ултразвук, не непременно образуващи кухини.



Тема Re: Кавитация [re: Mиpa_M]  
Автор Milley ()
Публикувано11.04.11 08:49



Глад, инат и спорт го написах най-общо.
Под "глад" имам предвид някакъв подходящ режим - без хляб, тестени изделия, сладкиши, мазно ...
Инат - по-скоро мотивация, че можеш да махнеш излишните кг, да ти прещрака нещо в мозъка и да промениш изцяло хранителните си навици, да спазваш ограниченията в храненето и т.н., т.н. Ако имаш мотивация истинска, то тогава си услял 50%.
Спорт - или просто да се движиш повече, вървене пеш, гимнастика вкъщи, изкачване на стълби, не е задължително да спортуваш нещо специално. Движението е живот.
Това исках да напиша като пояснение.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: Кавитациянови [re: Milley]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано11.04.11 09:17



Аз те разбрах още първия път, а ти разбра ли ме?
Рецептата за общо отслабване във всичките и варианти е ОК, това е начинът, но тя не работи при локални натрупвания, развалящи силуета дори при нормално тегло.

С режим, движение и мотивация не можеш да махнеш само бричове, само корем и пр., ако от това имаш нужда. С липосукция можеш. С това, което се твърди, че е кавитацията, също се очаква да можеш (ако работи).

Друг въпрос е, че хората сме склонни да търсим лесното и със сигурност мнозина се изкушават да използват тези начини като начини за борба с излишните килограми. За тях препоръката "глад, инат и спорт" е напълно на място. Но тя не решава всички проблеми с тлъстините.

Редактирано от Mиpa_M на 11.04.11 09:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.