Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 18.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Хранене в Зонатанови  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано15.02.10 01:11



поразгледах малко из темите .... искам да предложа една книга която според мен е страхотна в това отношение ... вътре са описани всякакви видове диети и ВРЕДАТА от тях ... особенно от разделното хранене и всякакви протеинови или въглехидратни или всякакви темподобни диети ... Според мен тази книга е страхотна и би могла да бъде една база за начало и сравнение на всички методи и диети и хварлени пари на вятъра много добре е описан ефекта йо-йо "ами аз свалям ама после като спра диетата и въздуха ми се лепи" защо - защото организма е стресиран от лишенията на които го подлагаме и при всяко попадане на храна в организма той я преобръща в мазнини за последващото гладуване което идва ... тази диета оправя хормонални проблеми, подобрява всякакъв тип мисловни и физически занимания ... повишава се капацитета на работа ... мозъка сече като бръснач .... единственото което трябва да се направи е да се коригира съвсем леко режима на хранене има таблица във книгата какви храни и по колко да се ядът ... та в общи линии с този режим на хранене мазнините хварчат повтарям мазнините не мускулна маса или вода от организма .... идеята е ядесе през 5 4аса има таблица с изчисления за крехка телесна маса мазнини в тялото и така може да се следите колко процента мазнини сваляте. По-принцип е нормално да се топят "мазнини" от 500-650 гр на седмица, ако сваляте повече това вече не са мазнини а нещо друго ... прочетете я няма да ви струва нито лев а и ще се променят вижданията ви драстично книгата е убиец



и един български диетолог по нея дава съвети най-бобре си я свалете има я навсякаде свободно в нета книгата се казва "Зоната"

движа бавно но сигурно

Редактирано от Wildberry на 23.04.10 08:40.



Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано15.02.10 20:42



"крехка телесна маса мазнини"


Дай определение на този термин, ако обичаш!

http://prikachi.com/users/refab/95A.jpg


Тема Re: ммммммммнови [re: _maycal]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано15.02.10 23:00



крехката телесна маса е сбора от мускулната маса и костите в организма .... след като тя се изчисли може да се изчислят мазнините в организма първо като процент след това и като килограми

движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 15.02.10 23:02.



Тема ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано16.02.10 01:59



има опасност да се пристрастите към този начин на хранене ...
-защото ще се чувствате страхотно
-ще достигнете хормонален баланс и ще допринасяте повече във всяко отношение
- МАЗНИНИТЕ ще хвърчат от тялото ви особенно ако спортувате (дори и само ходене)
- подобрява се половата активност особенно при мъже (нормализира се нивото на хормона peg2 и всякакви други хормони)
- грипове и настинки дори и ако ви ловят ще минават изключително по бързо
-намаля нуждата от сън
- човек се събужда бодър и отпочинал ...
и още мн мн положителни неща за вашия организъм режима на хранене е тестван на диабетици, спортисти, по време на климактериума, при раковоболни и всякакъв вид хора и резултатите са страхотни в 99.5% от случаите ...
тази книга ще ви преобърне начина на мислене в изключително добра насока

Ето и линка за тези които не им се занимава да търсят :

http://www.izvorite.com/docs/thezone.rar

Отново Изключително препоръчвам на всички които искат да спазват диети, да поддържат добра фигура, да си посилят организма, да спортуват .... книгата е ЗЛАТНА и е много увлекателна по мои изгледи диетата почва да дава резултати на 2-рия 3-тия ден ... мойта жена почна да бърбори да развива някакви теории тя е 41 кг ..... (използвам я за да и покача килограмите) аз бях 96 с доста закръглено шкембе (само там имах килца и на задника не се личеше много) сега съм към 78 някаде не се тегля редовно шкембето го няма и се оформят мускулите ми ... вече мисля да ги стегам и да овеличавам дозата .... всякакви нужди от кафе и стимуланти ми намаляха значително всичко го извличах с храната това е УНИВЕРСАЛНО лекарство което всеки поема по три пъти на ден през ЦЕЛИЯ СИ ЖИВОТ такаче внимавайте какво слагате в коремите си - може и да НАВРЕДИ и сус здраве

Препоръчвам за по-добро разбиране на книгата мисля че след първа глава (автора дори пише за тези които искат да започнат веднага да отгърнат на осма глава ... там са таблиците с изчисленията и всички нужни екстри) ... хранете се докато четете книгата така нещата ще ги усвоите много лесно (при мен беше така) и ще се запечатат за доста дълъг период от време ... сигурно си лии аз съм страшен почитател на тази книга и я препоръчвам на всеки ...
движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 16.02.10 02:30.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано18.02.10 12:02



Ще погледна книгата при първа възможност. Много се съмнявам да допадне на всички. Всеки избира начин на хранене който му харесва. Ще я прегледам...много ми е интересно какви са вредите от разделното хранене например... Три години съм се хранила разделно и вреди не забелязах, за ползите мога да пиша доста.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: _belladonna_]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано19.02.10 08:40



е надявам се да допадне, то се знае, че всеки си е избрал някакъв начин ... на мен ми помага много особенно когато давам постоянно дневни нощни ... и режима ми на работа е много накъсан .... ако се направи схемата на хранене всичко минава толкова гладко че направо се чудя карал съм ко 2 дежурства 12 часови с 3 нощни една след друга след нощната цял ден съм бил буден имахме извънградско пътуване само с 20 мин дрямка ...

хубавото е, че жена ми имаше мно болезнен цикъл (преди него се избиваше) след като се храни по схема (толкова се зарибих че си купи електронен кантар може да звучи като мания ама въобще не съжалявам .. ) болките и се сведоха до изключителен минимум и нямаше нужда от нурофени и други темподобни (тя си е инат и търпеше болка не пиеше много) избиването по лицето спря и се чуства страхотно и виждам как тялото и се извайва (нараства с мускулна маса равномерно и навсякаде) баща ми и той е много доволен ... хубавото е, че според активноста се определят протеините оттам въглехидрати и МАЗНИНИТЕ които са много важно за разграждането на мазнините от организма (те не са причинителя на високите килограми)

Няма да сбъркаш въпроса ве само да я прочетеш всичко е страхотно обясннено и подкрепено със страшно много изследвания (най-важното според мен е че автора все още е жив защото в техния род страдали много от сърдечени заболявания и 5 от 6 живеели до 40 години .... той все още е жив ) ... но все пак всеки сам си избира .... със здраве

движа бавно но сигурно

Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор yмницa (непознат )
Публикувано19.02.10 10:58



най-после и аз да намеря съмишленик. от скоро започнах със Зоната .може да си обменяме рецепти и идеи





Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: yмницa]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано19.02.10 12:36



какви са ти първите впечатления ... макар първоначално да избягвах жълтъците по принцип сега и тях ги хапваме, но по-умерено ... жена ми даде идеята за яйца по панагюрски ... много лесно за приготвяне и точно по диетата ... на порция по две яйца, сирене пасирано с кисело мляко поръсено с 2 лъжички зехтин или олио може дилийка хляб или вместо него един голям портокал за десерт ..... в междинните хранения винаги ядем кисело или прясно мляко с по 3 маслинки или 6 фъстъка .... прясното мляко действа като "kick" много бързо се усвоява и ефекта е доста продължителен ... в началото наблягах на броколи и само белтъци с маслини предимно на салати ... направо резултатите бяха изключителни ... много остър и бистър ум перфектно състояние (по-принцип чрез храната трябва да се чувстваме така ако се храним правилно ) жена ми попринцип има много добра памет и за изпити по за 2-3 дни се подготвя ... а сега като имаме диетата по зоната нещата стават дори и по-бързо (увеличава се времето през което учи и издръжливостта и, като същевременно с това се съкращава времето на запомняне .... като бомба с закъснител е преди изпит разказва темите като по масло ...) само хубави работи за зоната ... кажи ти как се храниш и какъв е ефекта при теб?

движа бавно но сигурно

Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор yмницa (непознат )
Публикувано19.02.10 13:00



наистина само хубави работи мога да кажа.-храниш се повече от редовно -храната е разнообразна и не готвиш по цял ден като при други диети -не страдам от чувство за вина ако си хапна нещо ,което не е от най-позволените

-малко ми е късно за изпити ,но наистина имам чувство на лекота и спокойствие -дори си спомних какво е да спиш без да се събуждаш по 100 пъти на вечер и сутрин да си наистина отпочинал .за мен дори само гова да е ми стига.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! ! [re: Angel lvanov]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано19.02.10 14:25



Между другото, прочетох първите 30-тина страници от книгата, и мога да кажа, че всичко написано там е доста вярно. Не съм медицинско лице, но на базата на доста прочетени книги и статии по темата, както и от личен емпиричен опит, мога да потвърдя, че това, което пише, е вярно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.