Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 17.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Средство против апетит?нови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано15.02.11 22:45



Хора, налегнал ме е напоследък някакъв БОЛЕЗНЕНО НАТРАПЧИВ И БЕЗСПИРЕН апетит! Желание за ядене - каквото и да е, стига да е НЕПРЕКЪСНАТО!! Не мога да мисля за нищо друго, освен за хапване, каквото и да правя - пред очите ми непрекъснато се въртят разни блюда, всякакви по характер...
Никога не ми се беше случвало, колкото и да съм си лакома по рождение!

От друга страна - мразя да поглъщам хапчета, дори лекарства, камо ли - за отслабване. Въпреки това - знае ли някой някакви СИГУРНО БЕЗОБИДНИ хапчета за унищожаване на апетит? На билкова основа, или някакво чайче, или друго, за което със сигурност знаете, че НЕ ВРЕДИ? Или друг начин да се преборя с това огромно желание за ядене (освен да го ЗАДОВОЛЯ!

)

Моля, споделете!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Средство против апетит?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано16.02.11 16:43



Първото което се сещам е грейпфрут. Прави си фрешове или си го хапвай така.
А то не е проблем че си хапваш просто да е по малко. Примерно аз се храня 6 пъти на ден, но не превишавам количеството калории за деня.

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!


Тема Re: Средство против апетит?нови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано16.02.11 17:20



Благодаря за съвета.

Винаги ми е било безкрайно противно да броя калории...и не съм го правила никога.

Но в случай, че просто остана без други начини - би ли ми казал къде да намеря най-опростената на света система за нискокалорично хранене? Тоест - простичко някой да ми каже колко калории на ден трябва да поема, за да отслабвам (а не да задържам настоящото тегло), и една простичка табличка - кое ястие колко калории съдържа в определено количество?

Ама наистина ПРОСТИЧКО...Като за много зает човек...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Средство против апетит?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано16.02.11 21:09



Достатъчно е само да направиш някои предварителни изчисления, без да се тормозиш много, да намалиш малко приетите калории, да се въоръжиш с търпение и резултатите няма да закъснеят. Но трябва постоянство и воля.

- кликни тук, ще получиш отговор. Това е за поддържане на теглото.
А иначе като цяло, за отслабване, много лесна сметка - желано тегло x 22 = дневна нужда от калории. Например, искаш да станеш 60 кг, трябват ти 1320 калории дневно. Щом ти е досадно да го правиш, намали като начало нещо, с което злоупотрябаваш - например много сладко, или много хляб, или много газирани напитки, или много мазно... Намери в нета сайтове, има много, с калорийното съдържание на различни храни, запиши си това, което употребяваш най-често и се старай да внимаваш...



Тема Re: Средство против апетит?нови [re: veceлyшka]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано17.02.11 00:08



Намери в нета сайтове

...ей това исках да избегна... толкова много неща "намирам в нета", че вече ми се повдига от тоя нет. Искам някой да ми изпрати директно табличката и толкоз... Затова питах за нещо ПРОСТИЧКО...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Средство против апетит?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано17.02.11 11:44



Редактирано

Редактирано от Wildberry на 27.04.11 19:58.



Тема Re: Средство против апетит?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано17.02.11 14:22



Винаги има някаква причина, нали ?



Ето, сега е поднесено. Но усилията си остават лично твои. Разбира се, ако те влече.



Тема Re: Средство против апетит? [re: veceлyшka]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано17.02.11 20:52



Ако сме в реала - ще те разцелувам! Благодаря най-сърдечно!

Сега поне съм ориентирана...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Средство против апетит?нови [re: veceлyшka]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано18.02.11 09:14



само леко ОФФ вмъкване, понеже съм забелязал и в други таблици интересния факт:

Белтък 1 бр 17
Жълтък 1 бр 55
Яйце 1 бр (58 гр) 84

Все съм си мислел, че едно яйце (частта за ядене) е съставено единствено и само от 1 белтък и един жълтък. Интересно защо не ми се връзва аритметиката:

17+55=84

Явно за да има ефект, ще трябва да ям яйцата отделно на белтъци и жълтъци, а не целите





Тема Re: Средство против апетит? [re: Blake]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано18.02.11 15:42



Това и аз съм го забелязала, но винаги го броя 85. Всъщност, винаги здраво закръглям нагоре, един вид мамя себе си

Има ефект.
А за Уникална - извади си на лист калориите на това, което консумираш най-често, в обичайните за теб количества, готово изчислено. Ако имаш кухненска везна, още по-добре, докато свикнеш визуално с количествата. Така няма да губиш време всеки път да гледаш таблици.
За всеки случай си купи по-малки чинии. Ако си стриктна и видиш резултати, ще се мотивираш още повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.