Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 25.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Здравословното хранене е...  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано31.08.10 17:37





Анджелина Джоли разби на пух и прах всички митове за здравословното хранене и как то се отразява на физическата красота. Сексапилната актриса заяви, че тайната на перфектния й външен вид се крие в яденето на червено месо.

Анджелина Джоли заяви, че вегетариантството едва не я е довело до смърт и вече за нищо на света няма да се откаже от вкусните късчета месо.

Джоли най-много обича да хапва телешко и свинско.

Звездата от "Агент Солт" казва, че й харесва да яде червено месо и когато изключила всички животински продукти от хранителния си режим, това се отразило зле на здравето й.

35-годишната звезда признава, че й харесва да вижда как ръцете й "остаряват"

защото това е знак, че е пораснала и е станала по-зряла като майка на шест деца - Мадокс, Пакс, Захара, Шайло и близнаците Нокс и Вивиан, които отглежда с любимия си, Брад Пит.



Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: Blake]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано31.08.10 18:02



Подозирам какво намекваш и съм съгласна с тебе





Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: veceлyшka]  
Автор Milley ()
Публикувано01.09.10 09:18



Подкрепям Анджелина!

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: Blake]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано02.09.10 09:00



Здравейте

, използвам темата, за да се представя.

Имам 12-15 кг качени повече, поради депресия. Когато човек е в депресия, единственото му успокоително, освен медикаментите, са вафлите, бонбоните, и т.н.

Та сега трябва да ги сваля тези кг. От 68-70, да стана пак 55.

Месото винаги съм го обичала, въпросът ми е, сега като изключих хляба и сладкишите, се налага да увеличавам белтъчините.
(Плодове и зеленчуци ям в огромни количества, много обичам. )
А пък месата от магазина са бъкани с хормони.

Нещо да ме посъветвате.

Безкрайни ягодови полета.

Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: Poзмapи]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано02.09.10 09:35



Рибата е добра алтернатива. Освен това, не мога да се съглася с подобни обобщения като "А пък месата от магазина са бъкани с хормони"... Сигурно има и такива, но...



Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: Blake]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано02.09.10 16:26



В рибата пък има живак.

Но това е отделен въпрос.




Allons-y, Alonso

Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: Doctor Who]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано02.09.10 17:07



Айде сега, не се ли превръщате в ужасяващи хипохондрици? Всичко ви е отровно и скапано?!?
То и във въздуха има кви ли не гадости, що дишате?





Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: Blake]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано02.09.10 17:27



Е, аз не казвам, че не ям риба. Само казвам, че като алтернатива на хормони предлагаш живак. Информирам.






Allons-y, Alonso

Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: Blake]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано03.09.10 09:22



Питам се, дали при термичната обработка, т.е. при готвенето на месото, хормоните не се разрушават? И следователно да стават безопасни?

Д-р Who, а живакът няма как да се разруши, той си остава натрупан в мазнините на рибите

.
Консумирам в огромни количества риба, много обичам.

А да питам и нещо друго, моля за извинение, ако вече сте го обсъждали.

Ако напълно се изключат захарите от диетата, мозъкът не губи ли от това? Доколкото знам, въглехидратите подхранват мозъчната дейност, в смисъл подпомага овладяването на депресивни състояния?

Безкрайни ягодови полета.

Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: Poзмapи]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано03.09.10 10:25



Ами не трябва да се изключват напълно въглехидратите, просто е хубаво да не се прекалява с простите и да се предпочитат сложните. Но наистина една диета при депресия трябва да е преди всичко здравословна + разходки на слънце, лек спорт по-скоро за тонус и т.н., т.е. здравословен начин на живот, който да поддържа добро ниво на хормоните и добро ниво на енергия в организма. И при такъв режим вероятно ще се получи по-бавно, но пък неусетно отслабване.




Allons-y, Alonso



Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: Poзмapи]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано03.09.10 13:39



Почти е изключено да елиминираш всички въглехидрати, не е и необходимо. Добре е само рафинираните захари да се избягват.
Иначе е така - мозъка и нервните клетки се "изхранват" от "сладко", докато останалата част от организма може да ползва и други "горива".



Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: Poзмapи]  
Автор loverrock ()
Публикувано04.09.10 17:36



Аз също бях качило до 70кг., но сега съм 54кг. Аз съм вегетарианка от 6-ти клас, значи близо 15години, през януари реших да мина на зеленчуци, яйца, млечни и ядки и се получи. Пия по 4л. вода на ден, понякога бяло винце или сухо мартини. Ти щом хапваш месо, ще ти е лесно да отслабнеш.

love is ...


Тема Според мене тя се разболянови [re: Blake]  
Автор parvaty (божествена)
Публикувано12.09.10 14:41



от анорексия... но, това си е мое мнение! ...

та, не й вярвам, че изобщо яде каквото и да било! А по темата съм "за" пържолите - не съм заек, че да хрупам тревки (при цялото ми уважение към вегетарианците!). Както се казваше в една популярна реклама "Друго си е чистото мИсо!"



Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: Poзмapи]  
Автор secretk (непознат )
Публикувано27.10.10 11:18



Здравей, понеже и аз съм имала такива депресивни моменти и съответно качване на килограми, реших да ти споделя малко личен опит и малко знания.
Депресията обикновено се дължи на не добро състояние на три невротрансмитера в мозъка - серотонин, допамин и норепинефрин.
Серотонинът се синтезира от аминокиселината триптофан, допаминът и норепинефринът от тирозин.
Когато серотонинът е в ниски дози, обикновено води до депресия.
За това и повечето антидепресанти са с обратно захващане на серотонина - идеята е да задържат за по-дълго време серотонина в мозъка, за да може човек да се чувства добре.
Проблемът е, че ако човек не се храни балансирано, има липса на триптофан или не може да го синтезира, то антидепресантът пак не би помогнал много. Да не говорим, че това не лекува причините, а е просто временно решение.
За това по-добрият вариант е да си набавяш триптофанът чрез храната - има доста източници в интернет за това кои храни го съдържат. Общо взето това са месото, домати, банани, сурови ядки (бадеми и лешници), и други.
Шоколадът съдържа триптофан, но той покачва нивото на инсулина, в следствие на което този серотонин за много малко време се задържа в мозъка и така след час пак сме гладни и депресирани.
За това той не е решение. Решението е слънце(спомага ситнеза на серотонина), разходки, пиене на вода (поне 2 литра) и балансиран режим на хранене.
Разбира се, това е най-общо казано, има още много да се говори и казва по темата.
Но ще ми отнеме доста повече време.



Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: secretk]  
Автор iva_vd (новак)
Публикувано30.10.10 22:11



Здравейте! Много полезна информация сте написали. Но както казвате, това е общо казано. Ако имате време, ще напишете ли по-подробно? Тези показатели, серотонин, допамин може ли да се изследват?



Тема Re: Здравословното хранене е...нови [re: iva_vd]  
Автор secretk (непознат )
Публикувано01.11.10 16:08



Продължавам по темата, може да помогне на някой.
Нивата на серотонин и допамин не могат да се изследват.
Реално може да проверят стойността им в кръвта, но това не значи, че те стигат до мозъка, така че няма изследване в момента, което да прецени дали синтеза на серотонин и допамин е в нормата.
Понеже знам за себе си, че серотонина ми е нисък, знам и какви са симптомите - сънливост, раздразнителност, повишен апетит и особено зверски апетит към сладко. В същото време съня никога не стига и винаги ми се спи.
Ако е висок серотонина - имаме понижен апетит и безсъние.
И така, в момента гледам да се храня с храни, които подпомагат синтеза на серотонин и така се чувствам по-добре. Гледам да хапвам месо (в комбинация със зеленчуци, иначе не се усвоява, но за това малко по-късно), плодове, сурови ядки. Пия Зелен чай(не диуретичния зелен чай от аптеките, а този по супермаркетите) и рай Ройбос. И двата са антиоксиданти, а втория помага и при депресия.
Омега 3 също помага при депресия - може да се набавя от орехи, ленено семе, най-вече риба. Тъй като в момента не мога да консумирам риба често, аз го приемам и като добавка.
Основното, което трябва да се знае за серотонина е, че за да се синтезира трябва да се приемат храни, съдържащи триптофан, но в комбинация с храни, които покачват леко инсулина(тоест въглехидрати). За това месото трябва да се консумира със зеленчуци, иначе поетия триптофан няма да може да бъде използван за синтез на серотонин.
И все пак не говорим за въглехидрати с висок ГИ (гликемичен индекс), защото те биха довели до рязко увеличение на инсулина, а второто води до рязък спад на серотонина.
Иначе казано много е важен баланса в храненето.

Мога да споделя мое дневно меню(в момента е малко по-малко като храна, защото пак отслабвам след пореден депресивен момент

)

06:00-08:00 - сутрин пия Зелен чай и 1 литър вода
08:50 - плод с 30 грама сурови ядки(или пък домашно мюсли - овесени трици, ленено семе, стафиди, орехи, канела, ванилия и сусам)
10:00-11:30 - чай от Коприва, 1 литър вода(чаят от Коприва също подпомага синтеза на серотонин)
към 12:40 - 12:50 - пилешка пържола с гарнитура домати и краставици(работя и това е единствената възможност за здравословен обяд)
14:00-13:00 - чай Ройбос и 0,5 л вода
16:00 - кисело мляко(или плод с ядки, ако закуската ми е била нещо различно от плод)
19:00 - салата от зеле и моркови със сирене/кашкавал/яйца/месо/маслини

Редактирано от secretk на 01.11.10 16:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.