Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 01.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Тема до Безподобна  
Автор ukulele (непознат )
Публикувано16.08.10 21:31



Здравей Безподобна, чела съм твои постинги и знам за огромното количество килограми които си свалила, но само съвсем бегло за начина по който си го сторила :-)
Би ли ми изпратила линк към твоята история, ако е описана някъде из тоя клуб. Бих искала да я прочета, да се възхитя отново и да подкарам по стъпките ти!!!!
Благодаря предварително!



Тема Re: до Безподобнанови [re: ukulele]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано17.08.10 16:02



С една дума НВД.
Това е режима, с който свалих 30 килограма. Основни храни - месо, риба, яйца и зеленчуци, сирене, кашкавал, сметана (истинска) всеки ден, но внимавам в количеството, не ограничавам мазното, но не пържа, използвам зехтин.

Старая се да ям възможно най малко преработена храна, почти не ям салами, предпочитам месо, в чистия му вид. Почти не консумирам вече години, картофи, ориз, зрял боб, леща и подобни. За баници, торти и хляб няма какво да споменавам, позволявам си ги много рядко. Пия вода по 2 литра на ден.
Спортувам 2-3 дни в седмицата, фитнес, пилатес, йога, степ аеробика.
В началото, около месец, не ядох никакъв плод или по-въглехидратен зеленчук, тогава отслабнах 14 килограма! Останалите в продължение на около година със забавящо темпо.

Бих те посъветвала да прочетеш статиите в спайдър спорт

h



Тема Re: до Безподобнанови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор ukulele (непознат )
Публикувано18.08.10 21:56



Благодаря ти Безподобна! Тайничко се надявах да не е НВД (че май предпочитам хлебец пред месо, ха ха!), но с главата си съзнавам че това е начинът (особено за човек като мен - на годинки и с повишена захар). Сега само остава да се взема в ръце и да започна сериозно (че вече втори ден се самосъжалявам и току развалям диетата като похапвам я фъстъчки (че ми се вие свят

), я тройно количество месо (че ми е слабо ). Пожелавам си успех и по-малко глезотии!



Тема Re: до Безподобнанови [re: ukulele]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано19.08.10 17:21



В началото изобщо не следях количество и калории, бях прочела книгата на Аткинс (само да не ме анатемосат) и започнах по нея. Месо на корем с гарнитура зеленчуци. Според Аткинс не е нужно да се следят калориите, но на по-късен етап на свалянето вече и това е от значение.
За да преодолееш кризата за сладко и тестени се въоръжи с позволени храни, които да са ти подръка. Може кюфтета, кебапчета, пържоли, пиле (сварено, на грил, на скара ), риба на скара, краставици, зелена салата, яйца - сварени, на очи, на омлет, на салата... Идейки-
Пилешка (топчета, месна) супа без фиде, с малко лук, тиквички, пипер и застроена с яйца и мляко.
Пилешки дробчета задушени с лук и малко домат или на фурна с масло.
Риба на скара, (във фолио) с лимон и краставички за гарнитура.
Яйца по панагюрски.
Риба тон със зелена салата.
Месо със зеле на фурна.

На първо време поне две седмици

Гледай на зеленчуците като на гарнитура, а не в огромни количества салати.

Плодове никакви, хляб, сладкиши, торти - също.

Забранени са картофи, ориз, зрял боб, леща.

Разрешени, краставици, зеле, тиквички, зелен боб, лапад, спанак, пипер (чушки), маруля, пресен лук, лимон за овкусяване. Половин кофичка пълномаслено кисело мляко, сметана, сирене, кашкавал за овкусяване.


След две седмици на силно намаляване на въглехидратите, при мен се забеляза освен сваляне на килограми, намаляване на апетите и влечението към сладко. Така в последствие ми беше по-лесно за озаптя завидния си апетит :)



Тема Re: до Безподобнанови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор ukulele (непознат )
Публикувано23.08.10 22:07



Благодаря ти много Безподобна за съветите и идеите!
Сега, след като си вече в поддържаща фаза, до каква степен продължаваш да следваш НВД? Преобладава ли месото (най-общо казано ) в храната ти? Или е наравно със зеленчуците? В началото на диетата пиеше ли кафе (някои го отричат защото стимулирало панкреаса)? А алкохол (вино)?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.