Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:09 27.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема И аз бях дебел, но...нови  
Автор racial (минаващ)
Публикувано13.07.10 22:46



...отслабнах с ок.27 кг и задържам това положение вече близо 3 години!
Как ли? На 46 г. съм сега. Смешни са ми всякакви диети и рецепти :-) Аз измислих свой начин! Настроих си чипа и от 120 кг смъкнах на 93 кг при ръст 182 см и мускулесто атлетично тяло с едра костна система.
При норма ок.40 условни единици (у.е.), изследванията ми показваха на черния ми дроб - 100 у.е. следстви безобразни навици на хранене, торти, пасти, баници, пържено и пр.
Сега изследванията ми сочат 18-19 у.е. и няма как да тормозя дроба след като му подавам основно плодове и зеленчуци. Кръвното спадна, хъркането с апнея се регулира и минимизира...хвърча и младите гаджета ми се радват и ми се чудят на енергията.

Няколко нсъвета от личен опит :

1. Презрете удоволствието да се храните! Приемете храната като необходимост за биологично съществуване на организма, а не като церемония. Настройте се философки.

2.Лягайте си гладни. Ако проклетия стомах престърже хапнете ябълка, грийфрут, може да пиете чай.

3.Трябва да минете дни на ред само на ябълки, може и да ги намразите, но те Ви спасяват. Не водят до разстройство, засищат временно.

4.Опуквайте краставици, домати на корем. Може и малко сирене, но без хляб.

5.Яжте много риба, но не пържена, хранете се с даровете на морето, те са супер, НО НЕ ВЕЧЕР!

6.Много плодове и зеленчуци, МНОГО.

7.Никакъв хляб.

8.Хвърлете ключовете на колата ако можете. Аз мога, работя на центъра, живея на центъра. И след работа вървете, движете се, не спирайте. Аз обикалям като луд (според някой) край морето, говоря с него, бягам край него, дишам го. Катерете стълби всякакви, по паркове, по учреждения, на всякъде. По проклетите ескаватори в МОЛ-ове не стойте като пенсионери, а дайте приер "подвижен в подвижното", т.е. вървете заедно с подвижните стълби. Карайте колело, плувайте, потете се, уморявайте се. Много фитнес, много!

9.Много секс! Гледайте се на огледалото и преценете дали другите ще Ви харесат в този вид. СТИМУЛ!!! Стимула ще Ви даде сили. Ако сте женени е по-трудно. А що се отнася до секса - трябва да се изпотите, да потечете от пот по време на секс, дори и зимата, иначе не е и интересно.

10. Изключете хладилника, при мен месеци наред бе изключен. Ниакви изкушения не складирайте в къщи. Бъдете аскети. Дебелите търбуси ще ви се подиграват докато си пият бирата на плажа и плюскат пържени картофи, но вие с колелото на рамо (за да не влиза пясък във веригата) вървете смело, а после плувайте дълго. Ако можете живейте сам поне временно (за по-зависимите от храната, които ще се изкушават покрай другите в къщи).

11. Никаква сол!

12.Никакво газирано!

13.Никаква захар, само мед!

Сега съм супер, дори си позволявам по някога да похапвам добре риба, пилешко, ориз и др., дори и забранени храни, но после си давам почивка от тях за дни напред и не ми се отразява.
Първите 5 месеца отлабвах по 4 кг, т..е. 5х4 =20 кг за едно лято. Есента още 2 кг. Другото лято смъкнах още 5 кг...
Сега като гледам видеозаписите ми от сватбата през 1993, когато бях на 29 - ами тогава съм бил по-пълен. Сега обличам спокойно дрехите от тогава, гаджетата ме харесват, осезателна промяна!
Желая Ви успех!

Редактирано от racial на 13.07.10 22:48.



Тема Re: И аз бях дебел, но...нови [re: racial]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано14.07.10 10:01



Тук ще вметна пак любимия ми виц:

Доктор казва на пациента си:
- Ако искате да продължите да живеете, трябва да спрете алкохола, кафето, месото, хляба, безалкохолното, цигарите, жените (...и още кой каквото добави). И най-вече - РАДВАЙТЕ СЕ НА ЖИВОТА.

Честито, че си успял, но не мисля, че начина ти на живот се харесва на много хора





Тема Re: И аз бях дебел, но...нови [re: racial]  
Автор iva_vd (новак)
Публикувано14.07.10 19:22



Ако спазвах това, което сте написали, дори само за 3 месеца, ще сваля нужните килограми. Поздравявам ви от сърце! Ще опитам!



Тема Re: И аз бях дебел, но...нови [re: Blake]  
Автор racial (минаващ)
Публикувано14.07.10 23:20



...и зная, че не всеки ще има възможност да живее сам, да изключи хладилника, да си ляга гладен, да спортува много, да има стимул в сексуална насока, да презре храненето като удоволствие, да пренастрои чипа...да, това ми донесе успех и го споделям тук.
Ако този начин на живот не е угоден на някой остава той да посочи друг начин по който е успял да отслабне или...да си остане дебел





Тема Re: И аз бях дебел, но...нови [re: iva_vd]  
Автор racial (минаващ)
Публикувано14.07.10 23:21



Пропуснах да напиша, че всичко започна след раздялата с жена ми. Останах сам и трябваше да се приведа във форма на харесван ерген. Имах СТИМУЛ! Това е рецептата.



Тема Re: И аз бях дебел, но...нови [re: racial]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано15.07.10 10:34



еее, така кажи... ние бракуваните вече не мислим за опаковката...

Сега сериозно - наясно съм, че по посочения начин се отслабва, ама все още не съм стигнал до момента да приема отшелничеството ако ме разбираш. Не мога да си представя да ям като добитък (извинявай за сравнението) само колкото да не умра от глад, нито пък да се лишавам от доказано вреените неща (сладки работи, тестени и прочее) - като ми се дояде - ям. За алкохола - също.

Искам да ти кажа, че съм си намерил златната среда - така, както се храня в момента, си стоя от повече от половин година на едни килограми (+/- 2кг), работата е, че искам да сваля още малко (10-15 кг) ама с тоя режим не става. А другия (дето става), ми е невъзможен. Не само "емоционално", ами и здравословно". При мен например изяждането на една ябълка води до неистов глад след 10-15 минути, сам си прецени дали трябва да ям ябълки.



Тема Re: И аз бях дебел, но...нови [re: Blake]  
Автор racial (минаващ)
Публикувано15.07.10 23:49



Съжалявам, но ще трябва да ти го кажа макар, че го знаеш, а именно за да постигнеш едно трябва да се лишиш от друго. Не е лесно, ще сънуваш храна, вкусотии, но това е положението. Определено бих искал да ям като добитък, но да се харесвам. И помни думите на Исус Христос : "Не е важно какво влиза в устата, а какво излиза"!



Тема Re: И аз бях дебел, но...нови [re: racial]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано16.07.10 15:40



Не ме разбра за добитъка - имах предвид, че ядеш колкото да не умреш



А и от друга страна, предпочитам да не се лишавам и да си ходя леко дебел, голяма работа че ще съм красив труп след време...



Тема Re: И аз бях дебел, но...нови [re: Blake]  
Автор racial (минаващ)
Публикувано19.07.10 16:39



Да, така е по-лесно, а и с повече удовлствия от храненето и разни вкусни неща, но май нямаш много работа в този клуб тогава





Тема Re: И аз бях дебел, но...нови [re: racial]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано19.07.10 16:58



що бе, само да те информирам, че за 2 години и малко вече, съм свалил 22 кг без спорт, диети и хапчета. Само със внимателно хранене, и както споменах, без много лишения. А, и си ям всичките неща дето ти не ги ядеш



Редактирано от Blake на 19.07.10 16:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.