Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 17.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Петиция за веге храна в общественитe заведения...нови  
Автор Moд (вere) (член)
Публикувано14.06.10 21:29







Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведения...нови [re: Moд (вere)]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано15.06.10 00:02



Странни искания...
Аз пък искам сервитьорки по монокини във всички обществени заведения





Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведения...нови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано15.06.10 08:21







Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведения...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано15.06.10 10:10



ми така си е... не може да се угажда на капризите на всеки...
Като знам как са нещата в горепосочените институции, заради това, че има 2 деца "вегетарианци", останалите десетки ще трябва да маат непълноценна храна.
Всъщност, много мога да споря по въпроса как едно дете става вегетарианец - обикновено насила, заради родителите му, които съзнателно го лишават от част от храната. За да не ме обвинят в пристрастност - същото ми е и отношението към децата, подтикнати към някоя религия и други подобни случаи. Това са решения, които би трябвало да са плод на съзнателен личен избор.
Само за протокола - сина ми също не яде много месо, но просто така си иска - ако не иска месо - не го карам, но ако поиска - яде, без някой да му обяснява, че е токсично, отровно, опасно или вредно.
Много съм се ядосвал по разни форуми като прочета как някоя кифла е написала "детето ми (на 2 години примерно) е вегетарианче". Кога аджеба стана вегетарианче, и как го разбра?



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведения...нови [re: Blake]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано15.06.10 11:41



Да, де, и на вегетарианците, лежащи в болници, на децата в детските градини и пр. им оставяш съзнателния личен избор: да ядат храна, каквато не понасят / не искат да ядат, или да стоят гладни.



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведения...нови [re: Moд (вere)]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано15.06.10 11:59



Абе някой лежал ли е в болница скоро? Какво месо какви 5 лева - те не ти дават аналгин и памук! Носиш храна каквато си поискаш, а ако е от болничната не си мислете, че ще ви дадат пържоли! Ще ядете картофи дори да не сте вегетарианци.
По тази причина ние месарите какво - да пуснем и ние петиция, че ни хранят с качествени храни(демек месо), а не с гумени домати





Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведения...нови [re: Mиpa_M]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано15.06.10 12:28



Щом човек е направил съзнателен личен избор, се предполага да е наясно с предимствата и недостатъците, които вървят с този избор. Щом си избрала да си вегетарианец - ще ходиш по места, направени за вегетарианци. Не е необходимо целия останал свят да се съобразява с твоите (да ги нарека, макар и неточно) капризи.
Аз ако реша, че ще ям само дивеч и черен хайвер, дали ще ме огрее като отида в болница да не чувствам дискомфорт при храненето си?



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведения...нови [re: Blake]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано15.06.10 13:30



Къде прочете да съм избирала нещо?
Теб в болницата няма да те хранят с дивеч и черен хайвер, защото е неоправдано скъпо. Да ти готвят картофи и овесена каша (дори наред с втори вариант на меню, примерно), е евтино и в достатъчна степен лесно, тоест - оправдано.

Плюс че тези, които не кандисват на НИЩО друго освен дивеч и черен хайвер, са единици, а и явно могат да си доставят дивеча и хайвера сами; вегетарианците са относително разпространено явление, а с разпространените явления, при равни други условия, е по-оправдано съобразяването.

Редактирано от Mиpa_M на 15.06.10 13:33.



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведения...нови [re: Mиpa_M]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано15.06.10 17:26



не ме приемай буквално... просто дадох пример (произволен)... въпроса е принципен...

а колкото до разпространеността на вегетарианството - познавам стотици (да не кажа хиляди) хора, от които само 3-ма са вегетарианци. ето например в офиса тук сме 60-тина човека и вегетарианецът е един.
А ти сама прецени доколко ефективно е да се готвят 2 менюта само заради такъв малък процент "инакомислещи"?

Къде прочете да съм избирала нещо?
Предположих. Извинявай, ако бъркам, но бих подкрепил вегетарианство единствено ако е по строго медицинско предписание (демек човека има сериозен физиологичен проблем с животинските храни, от сорта да не може да обработва нещо или да е алергичен). Всичко останало ("ауу, как го ядете това", "гади ми се от месо" и прочее), го слагам в графа "лиготии".
Та би ли споделила, ако не ти е проблем, как стана вегетарианка?



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведения...нови [re: Blake]  
Автор Moд (вere) (член)
Публикувано15.06.10 22:24



В отговор на:

заради това, че има 2 деца "вегетарианци", останалите десетки ще трябва да маат непълноценна храна




Ти имаш много стара информация ако мислиш че добре планираната веге диета е непълноценна. Цитат от АДА е впрочем че е точно обратното, АДА която наред със СЗО подкрепя веге храненето и е най-голямата диетоложка организация в света. Българските и европейските диетолози, че даже Европейската Комисия и ООН се изказват "за" вегетарианството. Иначе нямам нищо против да не подписваш нещо което не ти харесва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.