Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 25.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Гладнови  
Автор ordinaryman (непознат )
Публикувано06.04.10 18:32



Искам да попитам гладът наистина ли е приятел и лекарство и полезно ли е за човек с телесна маса над необходимото да гладува 10-20 дни, за да отслабне? И после какъв режим трябва да спазва, за да задържи теглото, а не да го възвърне, че и да сложи нещо отгоре?



Тема Re: Гладнови [re: ordinaryman]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано06.04.10 22:28











Тема Re: Гладнови [re: ordinaryman]  
Автор lili_belqta (Кучка)
Публикувано06.04.10 23:25



Empty is pure starving is the cure. Храната е враг.

Суетата е смъртен грях. Като нищо ще ме умори някой ден.


Тема Re: Гладнови [re: ordinaryman]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано07.04.10 09:49



С риск да ме накацат привържениците на глада, аз съм твърдо против. Подобни кампанийни отслабвания не водят до нищо добро. Единственото, което ще постигнеш е краткотрайно отслабване и голяма вероятност да си върнеш после свалените килограми с лихва


Освен всичко друго, замисли се откъде организмът ти ще си набавя необходимите витамини, минерали и други необходими му вещества в периода на гладуване? Предполагам още не си усвоил фотосинтезата и разни други подобни химико-физични процеси.
За да постигнеш ТРАЙНО отслабване, трябва да промениш коренно начина си на хранене, а не да гладуваш.



Тема Re: Гладнови [re: Blake]  
Автор boris_borisov1979 (зелен)
Публикувано07.04.10 15:15



Това не е кампанийно отслабване, а гладолечение. Който има желание, да положи малко усилия да се информира повечко и ще схване разликата. Наистина не води до нищо добро, ако нямаш грам воля и позволяваш на стомаха да управлява живота ти и да предизвиква смъртта ти.
Ако след правилно проведеното гладолечение не спазваш определени правила за хранене и движение, полза няма да има. Както всяка друга диета.
Нищо лошо не може да се случи с организма, ако за кратък период от време (до 20-ина дни) не си набавя "необходимите" витамини и минерали. Природата не е сътворила човешкото тяло толкова слабо, че да не може успешно да преодолее липсата им за кратко време. Освен това при гладолечение с плодове, организмът си доставя каквото му е нужно от плодовете.
Това за фотосинтезата са глупости.
Между другото, Блеки, ти сега колко кила си? По мои сметки и с темповете, с които сваляше килограми по твоя начин, вече трябва да си под 100. Аз съм 67. До толкова ги докарах с глада (от 83) и вече 2 месеца оттогава не мърдам ни нагоре, ни надолу.
Който иска, да си направи изводите ефективно ли е гладолечението с плодове или не. Аз и някои други хора знаем отговора





Тема Re: Гладнови [re: boris_borisov1979]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано07.04.10 15:25



Хех, знаех си, че няма да се дадеш лесно :)
Лечение викаш... Що така все се лекувате, и все трябва ново и ново лечение?
Не се набирай, а малко си махни капаците от очите (и мисленето)


Така както си подкарал, тъкмо ще се научиш да не се тровиш с храна, и... нали знаеш вица за магарето.

А за килограмите - 124 съм в момента. Как ги сметна да съм под 100, не знам. Ако случайно по твоите книги не пише, здравословното отслабване е около 2 килограма НА МЕСЕЦ! Имам да сваля още 20-тина килограма, което ще рече горе-долу година. Това е без да си причинявам физически и психически травми. Иначе ясно, че ако спра да ям, ще стане за 2 месеца вместо за 10, ама знам и после какво ще стане

Винаги са ми били безкрайно странни хората, които не обичат да се радват на живота. А храната е едно от нещата, които наистина ми доставят удоволствие. Обичам да си готвя вкусни неща и да си ги ям, да експериментирам. А който иска - да си пие чайчетата и да се радва по свой си начин



Тема Re: Гладнови [re: Blake]  
Автор boris_borisov1979 (зелен)
Публикувано07.04.10 15:56



Ами, лекуваме се, щото храната, която ядем днес, си е чиста отрова. Не може да не ядем изобщо, така че просто периодично трябва да се почистваме. Какво правим с машинката за меляне (без значение на какво), като се задръсти и почне да не мели добре? Ами, спираме работа, почистваме я основно и я пускаме пак

Така е и със стомаха.
С капаците на очите (и мисленето) си ми е добре. Предпазват ме от гледката на изкушения. И с 67-те килца ми е по-добре, отколкото с 83-те. Лекичък съм. И медицинските показатели са ми добре. Миналата седмица минах през основен преглед. Докторите го казаха.
Как сметнах колко килограма трябва да си сега? От мнението ти от 16.02.2010 в другата тема, където се джавкаме : "сутринта бях 128.6 кг (тегля се винаги след ставане, тоалетна и гол). Закуска - по изключение, щото станах в 5:30 - 2 пилешки пържоли с мариновани краставички и майонеза върху питка (леко нарушение на принципите ми). Обяд - чашка царевица с пармезан, малко фъстъци (за компенсиране на обилната закуска). Вечеря - 2 кебапчета, кюфте и малко пилешко месо печено, + 1 тава салата зеле с моркови.
Резултата - тази сутрин (пак гол и лед тоалетна) - 127.1 кг." Е, оттогава минаха 50 дни. Ако всеки ден сваляше по 1,5 кг с тая диета, сега трябваше вече да си 52,1 кг. Аз казах под 100
Човек може да се радва на живота по много начини, включително и чрез храната. И пак може да е слаб и в добра форма. Просто трябва да се грижи повече за себе си



Тема Re: Глад [re: boris_borisov1979]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано07.04.10 18:02



Да, човек трябва да се грижи за себе си, което включва и да се чувства добре. Гладът никога не е действал като катализатор на доброто настроение, нали? Освен това, у всички живи видове, притежаващи стомах, основната му функция е да преработва поетата храна, а не да е празен и да работи на празен ход.
Сметките ти са криви, щото не винаги отслабването върви линейно. А и не съм хранителен "талибан", така че си позволявам волности - например изял съм общо около 1 цяла торта за последния месец, изпил съм доста алкохол, множество тестени и други "забранени" храни са минали през устата и стомаха ми. А и както споменах, здравословно е да се оптслабва по 2-3 килограма на месец. Забравих да спомена, че както миналата, така и тази година нещо ме прескочи пролетната умора.



Тема Re: Гладнови [re: boris_borisov1979]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано08.04.10 09:38



От доста време забравям да спомена най-важния (поне за мен) детайл, по-важен и от свалените килограми. Декември 2008 си купих нов колан, закопчавах се на предпоследната дупка (имаше още една по-навътре само). Към момента съм пробил още 6 (шест) дупки собственоръчно, за да ми е точно колана. 7 дупки разлика за 15 месеца!!!



Тема Re: Гладнови [re: Blake]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано08.04.10 14:05



Аз откога разправям, че сантиметрите са по-важни от някакви си килограми






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.