Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 19.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: въпроснови [re: _maycal]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано27.03.10 22:43



Ако ти кажа, аз как я предпочитам ще бъда ли любезна?


Разбивам пакет извара с едно кисело мляко, добавям подсладител, капсула ванилия, капки бадемова есенция, малко/много какао и един желатин.
Слагам в хладилника да стегне за няколко часа.



Тема Re: въпроснови [re: Wildberry]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано28.03.10 23:16



"Ако ти кажа, аз как я предпочитам ще бъда ли любезна?
Разбивам пакет извара с едно кисело мляко, добавям подсладител, капсула ванилия, капки бадемова есенция, малко/много какао и един желатин.
Слагам в хладилника да стегне за няколко часа.
"


Wildberry - любезна жена!




Може и извара със самардала, която, не знам защо, продават (само?) смесена със сол



Тема Re: въпроснови [re: _maycal]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано28.03.10 23:22



Да, и мен живо ме интересува защо - може би.. солта стабилизира билката





Тема Re: въпроснови [re: Wildberry]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано29.03.10 14:19



"Да, и мен живо ме интересува защо - може би.. солта стабилизира билката"

Да, но по-правило всички други подправки са без сол и си имат своя дълъг период на годност... Освен да е по-трудно достъпно и в по - малки количества, това растение, и да допълват количеството със сол?... Странно нещо!...Отдавна съм решил да направя разследване по въпроса на Женски пазар (в София)



Тема Re: въпроснови [re: iva_nova]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано27.04.10 16:04



iva_nova,

учудвам се че досега никой не ти обърна внимание за "натуралния сок" - замести го с фреш. освен ако под "натурален сок" (демек купен от магазина) нямаш предвид "фреш" - пресно цеден - да си цедиш сама сутрин плодовете

другото мисля за храната е ок.

и още нещо - когато вървиш или тичаш на пътеката - само си мислиш че вървиш и тичаш. пътеката ти спестява част от движението, което иначе би правила сама. 2200ккал - под въпрос. често уредите във фитнеса дават приблизителни стойности.

така че -

замести или допълни това със същото нещо но в парка - времето вече е супер и нямаш извинения. разликата е в две неща:

1) навън цялото движение -ходенето- ще извършваш изцяло ти. вярвай ми има разлика
2) ще дишаш свеж въздух , а не от климатик (стига да не ходиш в градинката зад Земята и Хората в София - там въздуха е почти все едно си зад ауспуха на някой

за по-точни мерки колко ккал си изгорила - купи си пулсомер (модела да е с гръден колан!). но това вече си е екстра. най-евтините модели са на ТСМ - чух че са 25лв но не съм видял лично. аз ползвам Сигма Оникс Про (144лв) , иначе евтините Сигма Оникс модели почват някъде от 50лв мисля - продават се във всички магазини Веломания. Гармин, Полар и Таймекс вече са скъпички а и болшинството хора няма да им трябва чак такова.

успех!



Тема Re: въпроснови [re: Ognen_Demon]  
Автор iva_nova (nova)
Публикувано28.04.10 20:51



Благодаря ти за мнението!


За натуралниа сок, 4естно казано ме домързява за фре6
Доверявам се на готовите 100% сега замених с грейпфрут. За6то според теб не са за препоръ4ване?
За пътеката си прав, но аз напоследък ти4ам, ве4е не ходя и така през ден, пове4е от 4ас.
С какво е по разли4ен този пулсомер от този който е на самия уред?
За съжаление нямам възможност да ти4ам навън и по принцип в къ6ти си ти4ам само ве4ер.
За резултатите до тук, продължавам да се харня по съ6тиа на4ин. Няколко пъти замествах едно хранене примерно обяд или ве4ерия с протеинов 6ейк.
Много съм доволна, наси6та и е нискокалори4ен. Та зна4и, до днес съм свалила 5кг
И така, продължавам напред, благодаря ти отново!



Тема Re: въпроснови [re: iva_nova]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано29.04.10 10:11



Натуралните сокове в кутиите са толкова натурални колкото аз съм Мария Антоанета!

Ако искаш натурален сок - направи си го сама.



Тема Re: въпроснови [re: *Paл*]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано29.04.10 11:56



точно така - "натуралните" сокове в магазина са си чиста химия

БББ, Капи - лоша химия с доста захар
Пфанер, Раух - по добрата химия

прясно цеден плод - истнския натурален сок.

миналата година и аз пийвах в началото от "натуралните". забелязах че нещо теглото ми се движи. като ги спрях и взе че от раз почна да дърпа надолу. смятай

рекламата дето лъже децата дори две реклами бяха че няма смисъл да губят време да си цедят плодове щото соковете е същото че и по хубаво е просто реклама. не се лъжи

колкото до пътеката дали ходиш или тичаш - пак там. тя ти спестява част от движението. преди бях голям фен на пътеките. вече не. тичам само вън. дори на студено стига да не е под нулата. в тъмно също не се притеснявам. миналата година октомври така шашках народа по софийските улици щото тичах в тъмното в 21:00 екипиран с лампички. така че всичко е въпрос на воля - те ми се смеят, аз си правя тренировката и не ми дреме

а колкото до пулсомера - значи на фитнес уредите имаш вградени едни. но те са колкото да има нещо. не са 100% точни освен това на пътеките са ми казвали че вибрациите от тичането нещо ги бъркали - незнам що. но ти неможеш през цялото време да се държиш за металните дръжки - трябва да си движиш ръцете все пак и той не ти следи баш цялата тренировка как ти върви пулса. има такива и вградени в часовник - водят се пулсомер без колан. праиш квото праиш и от време на време с пръст на другата ръка докосваш часовника по една пластинка.

най-добре са пулсомерите с колан - става дума за часовник дето седи на ръката и един колан дето се закопчава точно под гърдите - той ти слуша сърдечния ритъм през цялото време и предава данните в часовника и ти виждаш на неговия екран колко ти е пулса през всяко едно време в реално време. по тоя начин на края на тренировката можеш да видиш и много по-точни данни колко точно калории си изгорила - часовника ще знае точно как ти е вървял пулса през цялото време и изчислението какво си изгорила ще е точно

тия модели съответно се водят в две категории - фитнес часовници и специализирани. фитнес часовник е каквото ти трябва на теб - елементарни функции на показване плюс че ти е и пулсомер. показва и изгорени калории разбира се - всички го правят. фитнес часовниците са и по-евтини - това на ТСМ е де факто такова. Сигма също имат такива. разгледай официалния сайт, там тъкмо и можеш да го тестваш да видиш точно какви функции има и как работи което е супер щото само техния сайт има такова.

вече специализираните часовници са по скъпи щото предлагат много функции. моя примерно (Сигма Оникс Про) може да ми пази подробни данни за последните 7 тренировки плюс обобщени данни за тренировки за година или две бяха назад. под тренировка примерно ми пази типа тренировка - възстановяваща, интервална, свободна или за издържливост - в зависимост какво бягане съм правил. за всяко бягане имам ако е било на обиколки и колко обиколки съм тичал, времената, три стойности за пулс и още други. вече скъпарските като Гармин часовниците са с вграден ГПС и пазят и данни откъде съм минал, мога да имам симулация на тренировката в реално време, да си прехвърля данните на компютър и да анализирам тренировката с програма, да споделя данните с друг по интернет... има часовници и за плувци, има за триатлонисти, които като си купиш и модул за колелото ти отчитат въртенето на педалите абе от пиле мляко има. но тия вече са за няколко стотин лева и няма да ти трябват.

разгледай няколко фитнес часовника, помисли дали го искаш и дали ще си го ползваш и ако парите не са проблем си купи.

има и вероятност в залата да ти се изсмеят ако са някви дето неразбират или просто искат да се чувстват над другите. но полза принципно от такова нещо има особено ако си сериозен дали в парка или залата без значение

Сайта на Сигма Спорт с раздела за пулсомери:



Примерен дамски пулсомер за начинаещи:






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.