Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 08.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Отслабвам с Дюкан 28нови [re: gergana14]  
Автор tzu113 (непознат )
Публикувано30.01.10 14:25



Здравей Гери, тъй като съм минала по този път, пробвала съм хиляди начини да отслабна искам да ти окажа най-искрената си подкрепа. Моите проблеми с теглото започнаха приблизително на същатата твоя възраст. Беше доста трудно докато не открих този режим. Единственото което трябва да разбереш и откриеш за себе си е че винаги ще трябва да спазваш някакъв режим и да внимаваш какво слагаш в устата си. Трябва да имаш воля и упоритост. Без тях нищо не би постигнала.
Аз примерно открих че така се чувствам доста по-добре и определено имам повече възможности, тъй като забелязах че на дебелите се гледа с друго око, въпреки че може да са много по - от другите.
Просто ти трябва време да свикнеш с мисълта че не можеш да ядеш всичко и ще постигнеш желаните резултати и много по лесно ще ги задържиш.
В потвърждение на моите думи качих още една снимка в албума си, точно от годишнината ми от Режима.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 28нови [re: gergana14]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано30.01.10 15:21



Чудя се как по-меко да ти го кажа, за да не си помислиш, че те гоня.
Този режим не е подходящ за твоята възраст.
Ти растеш, имаш нужда от всички хранителни вещества.
При Дюкан се налага силна, да не кажа пълна рестрикция на мазнините - абсолютно непрепоръчително за подрастващ организъм, който тепърва формира и регулира хормоналното си равновесие.

Известно ми е, че ти е писнало вероятно от нравоучения.
Сигурно всички ти повтарят как ще съжаляваш след време.
Повярвай ми - това "след време" не е толкова далече и повредите, които би могла да си нанесеш сега може и да не подлежат на поправка.

Защо не откриеш някое неподозирано спортно увлечение - това би могло да е ключът към твоето отслабване , съответно вътрешна хармония.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 28нови [re: Wildberry]  
Автор gergana14 (непознат )
Публикувано30.01.10 16:34



Благодаря за мненията.Запозната съм,че тази диета може да има много отрицателни влияния към мен,защото съм много малка за нея.Разбирам това и точно поради тази причина я спазвам не повече от 4 месеца и то с няколко малки прекъсвяния.А вече втория път по настояване на родителите си ям и по един плод на ден.Така обобщено ям основно белтъчини,зеленчуци(през 5 дни нали,според режима) и плодове.За един подрастващ мисля,че това са най-добрите възможни неща за ядене.Защото аз иначе ям основно Мак доналдс и дънкин донътс,абе изобщо основно боклуци.По мое мнение за момента така е по-добре.Въпреки това много благодаря за съветите ви и че отново ме уведомихте.Въпреки че по ваше мнение диетата не е подходяща за мен,мога ли все пак да се присъединя към вас или не?
Аз ще продължа диетата поне до 8 март при всички случаи,но с хора в моето положение ще ми бъде далеч по-лесно.Та какъв е отговорът ви?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 28нови [re: gergana14]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано30.01.10 22:57



Животът и тялото са си твои - никой не може да ти заповядва и налага правила.

Аз конкретно подкрепям всякакви прояви на грижа към себе си, независимо дали си на 14 или на 74.
Мисълта ми беше, че точно този режим е силно ограничаващ откъм жизнено важни хранителни елементи.
Жените сме хормонално зависими от мазнините. А ти сега растеш, нужни са ти.
Слагай по някоя и друга лъжица зехтин в ПЗ дните.

Клубът не е особено активен напоследък, добре дошла.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 28нови [re: Wildberry]  
Автор gergana14 (непознат )
Публикувано31.01.10 18:47



Благодаря!В тази връзка имам един въпрос.Ако започна да ходя на фитнес или да тичам 2-3 пъти седмично има ли вероятност да отслабвам много по-бързо?И ако има,с колко по-бързо според вас?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 28нови [re: gergana14]  
Автор schatten (непознат)
Публикувано31.01.10 20:51



Гергана, извини ме, че се намесвам, но се занимавам предимно с хранителни разстройства и искам само да те предупредя, че тръгваш по много опасен път. Толкова рестриктивни диети като тази, на твоята възраст могат да доведат до необратими проблеми с метаболизма. Повечето жени, които прекарват целия си живот, прескачайки от една диета в друга, без никога да могат да задържат постигнатите резултати за повече от година-две, са именно жертви на ранни силно ограничителни диети. Почти половината булимички започват точно с разочарованието след рестриктивен режим в пубертета.

Прекрасно разбирам колко е необходимо за теб да изглеждаш добре, имам дъщеря почти на твоята възраст, а и работата ми ме среща с десетки момичета като теб. Зная колко е важно за човек да се харесва и приветствам усилията ти. Но те моля, помисли дали бързината на отслабването си струва риска, който поемаш. На 14 години имаш прекрасна възможност да отслабнеш трайно и завинаги, макар и не толкова бързо. Достатъчно е да ограничиш определени храни, да изключиш фастфуда, да започнеш регулярни занимания със спорт и резултатите няма да закъснеят, при това без вреда за здравето ти и без риск след години да качваш по килограм от една изядена поничка.

За да не разводнявам темата, посветена на определен режим, напиши ми на лични, ако проявяваш интерес, мога да ти дам много съвети, подходящи за възрастта ти. Каквото и да решиш, ти желая успех!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 28нови [re: schatten]  
Автор gergana14 (непознат )
Публикувано01.02.10 20:43



Благодаря!
Имам интерес към съветите и режима ви,затова моля пишете ми на имейл geri.gergana@gmail.com,отворена съм и към други диети и режими,просто този е един от малкото,които ми действат при това бързо.Докато не намеря нещо също толкова ефикасно,ще продължа.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 28нови [re: gergana14]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано01.02.10 22:37



Здравейте стари приятелки!
Отдавна несъм писала и доста се потрудих докато отново ви намерих и възстанових паролата си!
За ветеранките и тези които ме помнят искам да кажа че продължавам битката с килограмите и не се предавам.В трета фаза влязох през април като направих 78 кг. Сега след празниците се върнах във втора защото качих 3 кг.Надявам се да ги смъкна и ще се постарая да постигна по калкулатора 75 кг.Иначе не се оплаквам...трябваше да мина през март в четвърта фаза, но ще се забавя още явно!
Това е за мен накратко.
Поздравявам всички които са запазили постигнатото а на новите-успех!
До скоро!





[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 28нови [re: Dorchester]  
Автор Maлтa (непознат )
Публикувано17.02.10 10:08



Здравейте,надявам се все още да приемате нови членове към групата си. На диетата съм от 20.01.2010 г., стартирах от 88,500 кг. при ръст 172 см. и до днес съм - 7 кг. Доволна съм от това, че тя дава ефект и най-важното е ,че не се чуствам гладна и изнервена. Единственото, което ми липсва донякъде е разбиране и подкрепа.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 28нови [re: Dorchester]  
Автор monicaxx (непознат )
Публикувано26.02.10 13:54



здравейте, запо4нах диетата в понеделник на 22.02 , днес ми е пети ден. Мисля да правя 5 на 5. Това озна4ава ли ,4е днес приклю4вам с ударния етап и от утре влизам вьв втори и утре трябва да ям протеини и зелен4уци 5 дни?
благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.