Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Тема Диета с ориз  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано02.12.09 09:42



Някой чувал ли е за диета, при която сутрин и вечер се взима 1 ч.л. смлян ориз с 1 ч.ч. гореща вода. Аз само чух от трети лица, че ефекта бил поразителен, но не съм говорила с хора, които са я правили. Интересуват ме подробности как се прави. Всичко се яде до колкото знам, но кога и как... Ако можете да помогнете...благодаря.





Тема Re: Диета с оризнови [re: _belladonna_]  
Автор ognen_kon ()
Публикувано02.12.09 10:06



Мой познат беше на тази диета.1 с.л.ориз 1/2ч.преди хранене.Набъбването в стомаха убива апетита.Действително, резултата е поразителен, но кръвната му захар достигна 12.Не е наследствено обременен, вероятно диетата беше причината.След като я прекрати, захарта влезе в норма, е... само дето килограмите се върнаха

, но важното е, че той е добре.



Тема Re: Диета с оризнови [re: ognen_kon]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано02.12.09 12:42



Аааа, това никак не е добре и е достатъчна причина да ме откаже. Само, че аз имам информация че ориза се пие веднъж на ден на гладно, не преди всяко ядене.



Тема Re: Диета с оризнови [re: _belladonna_]  
Автор ognen_kon ()
Публикувано02.12.09 13:22



Той се е престаравал, вероятно.Все пак, попитай лекар.Може да не е това причината, ама със здравето шега не бива, нали?



Тема Re: Диета с оризнови [re: ognen_kon]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано02.12.09 15:06



Няма да питам личния си лекар този път. Той не приема сериозно факта че искам да отслабна. Смята че нямам нужда (само той смята така

). Според него всички диети са вредни и ефекта е ден до пладне. Така че очаквам и други мнения, а може и някой медик да се включи.



Тема Re: Диета с оризнови [re: _belladonna_]  
Автор ognen_kon ()
Публикувано02.12.09 16:05



Може и да е прав.Диетите са вредни, да.Ефекта е, ден до пладне.Режима на хранене, съчетан със спорт, не е вреден, но е за цял живот.Питай патили...





Тема Re: Диета с оризнови [re: ognen_kon]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано02.12.09 17:24



Не мога да спортувам по здравословни причини най-вече. Така, че остава пак за ориза да поговорим

.



Тема Re: Диета с оризнови [re: ognen_kon]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано03.12.09 22:06



Всяка промишлена преработка на ориза, както и всяко продължително и като цяло неправилно готвене, водят до увеличаване гликемичната му стойност.
Трябва да се избегне разграждането на оризовото нишесте, което е причина за висок ГИ.
Т.е. ако се сготви правилно един ориз, в зависимост от сорта му - няма да има проблеми с висока глюкоза в кръвта.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.