Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 27.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мислите ли че китайската кухня е подходяща за диетнови  
Автор lidya75 (непознат )
Публикувано20.11.09 22:51



Имам предвид това че те не използват много мазнини,предимно задушават храните,използват соев сос вместо сол.Дали едно пиле със зеленчуци или един ориз със зеленчуци е подходяща храна когато искаш да свалиш килограми



Тема Re: Мислите ли че китайската кухня е подходяща за диетнови [re: lidya75]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано20.11.09 23:54



Да, стига да не ги ядеш заедно





Тема Re: Мислите ли че китайската кухня е подходяща за диетнови [re: Malvina***]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.11.09 12:47



И да внимаваш с количествата, защото порциите са за двама-трима



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Мислите ли че китайската кухня е подходяща за диетнови [re: lidya75]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано21.11.09 17:38



Стига бе! Неизползвали мазнини!
Напротив, китайската кухня е с много мазнини и основната технология е пърженето, даже хляба им е пържен и банана го пържат :). И освен това използват нишесте. Изобщо калорично отвсякъде.

Виж японската кухня е нещо друго - варен ориз, вместо пържен, основно риба вместо свинско и патешко.



Тема Re: Мислите ли че китайската кухня е подходяща занови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Магистър)
Публикувано21.11.09 18:56



Говорих с една китайка, та тя ми разясни защо толкова много пържат китайците - пърженето компенсира лошата хигиена. Иначе си хапват нормални неща, като изключим кучетата, ама и те са специални породи за готвене, а не улични.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Мислите ли че китайската кухня е подходяща занови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано23.11.09 15:52



За кучетата сигурно се майтапиш :). Предполагам на почит са Сан Бернар, Нюфаундленд или Мастиф.

За пърженето незнам дали хигиената е причината, но е факт. За мен причината е в многолюдния китайски народ, важното е да се изхрани, а като е по мазничко - свинско, патешко, че и запърженко, ще държи влажно по-дълго време :).

Това, което ядем в "нашите" китайски ресторанти, няма много общо с истинската китайска кухня, разбира се, просто е пригодена за европейския вкус. Но сигурно хигиената е повсеместна.



Тема Re: Мислите ли че китайската кухня е подходяща занови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.11.09 16:06



Точно за китайското не мога да се съглася, че държи влажно за по-дълго. Всеки път като отида на китайски ресторант се набухвам до степен "аха да повърна", и след 2-3 часа съм мъртво гладен... Ако изям такова количество нормална манджа, направо да съм умрял, а с китайското ми минава бързо-бързо...



Тема Re: Мислите ли че китайската кухня е подходяща занови [re: Blake]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано23.11.09 20:30



Живея в чужбина и тук като отида на кит. ресторант (рядко), винаги вземаме бюфет, тоест да опитаме от (почти) всичко. За диетичност - не бих казала, защото има много пържени работи, мазни сосове... И за разлика от тебе после дълги часове не мога да помисля за храна. Най ми харесват едни пролетни рула, мисля със соеви кълнове.
Но ако се абстрахираме от това, приготвянето предимно на зеленчуци, с краткотрайна термична обработка, е винаги диетично.



Тема За китайците.........нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано24.11.09 01:49



заобиколена съм от китайци и виеннамци(много подобна кухня).
пържемите блюда ги ядат само по празници, за всекидневието - стимват(на пара) , много зеленчуци, оризът е също стимванправят гов райсмейкъри-на пара.
а иенамците не само, че ядат кучета, а супер деликатес и много скъпо бгати мъже да ядът маймунски озък-несготвен.
В средата на масата е завързва маймуна, отсича се горната ст на ерепа и те ядат нараво от там мзъка, докато маймуната пищи нечовешки от болка.
Вярват, ве това те прави по силен!
Това не е шега.





Тема Re: За китайците.........нови [re: Malvina***]  
Автор landing ()
Публикувано25.11.09 07:36



Сигурна съм, че подробното ти обяснение ще помогне на доста от нас да се въздържат от каквото и да било хранене за известно време. Поклон!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.