Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 10.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Някой правил ли си е  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано24.11.09 21:59



вега тест?

Голям скептик съм.



Тема Аз си правих!нови [re: *Paл*]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано24.11.09 22:52



Но, нямаше ефект... Аз имах да свалям 4 кила... не ги свалих, отделно умрях от глад - не можеш да ядеш ТОЧНО каквото ядеш по принцип, а трябва да ядеш ДРУГИ работи... аз например НЕ МОЖЕХ да ям НИКАКВИ КОНСЕРВАНТИ нищо пушено, солено, подправено, люто, краставици, тиквички, броколи, синьо сирене, чушки и шоколад, салами - НИКАКВИ!!! И, след един месец глад и варене на разни цикории зарязах всичко...

е, още не съм пропушила, но не съм свалила въпросните 4 кила... които, впрочем, вече са 5... та, спести си 80 лева... няма смисъл! Пък и, в който и да е магазин да влезнеш ВСЯКА храна е със Е 500, Е 600 Е на баба им хвърчилото, просто БЕЗ КОНСЕРВАНТИ няма нищо за ядене... И, ефект, както ти писах ... НИКАКЪВ... пробвай с плуване, видях, че имаш проблемни стави, обаче, това помага... или с йога - това балансира дошите. Много е важно, ако не можеш да спортуваш, и разчиташ на балансирано хранене да НЕ ядеш люто - то разпалва апетита... съчувствам ти откровено, защото и аз спрях цигарите преди година, подобрих се доста (макар, че хората, които са ме виждали преди спирането твърдят, че така най-после съм имала човешки вид - аз пък се харесвам кльощава!!!). Е, ако ме видиш сега, няма да кажеш, че съм дебела... Но, всеки си знае, нали знаеш... ако имаш време за йога, опитай... за начинаещи, полекичка ...

п.п. Рал, забравих - Вега теста показва МОМЕНТНОТО състояние, тоест, на всеки шест месеца се ходи ЗА НОВ, докато не "изчистиш" кръвта си от плаките, и портфейла от парите си! :))) Не знам, на мен не ми помогна...

Редактирано от _parvaty_ на 24.11.09 22:54.



Тема Re: Аз си правих!нови [re: _parvaty_]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано24.11.09 23:23



Много благодаря!

Предполагах нещо подобно. Аз качих 10кг за 6 месеца. Никога не съм имала такова тегло. Краката ужасно ме болят, но не спирам да плюскам! Определено проблема е в количеството а не в качеството на храната. Момента е психологически. Пуших 20 г все пак.
Поздравления за цигарите!



Тема Re: Аз си правих!нови [re: *Paл*]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано25.11.09 09:43



Е, значи сте добре... аз като отказах цигарите, за първите 2-3 месеца не качих нищо, и тъкмо зарязах тегленето, и за следващите 3-4 месеца - на ти тия 25 кг отгоре... още не мога да ги сваля...



Тема Re: Аз си правих!нови [re: Blake]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано25.11.09 10:44



И ти ли не си ги свалил? Определено смятам, че става въпрос за промяна в храненето. Нищо друго. Че то като пушиш по две кутии къде ти време за ядене.

Наблюдавам се. Просто ми липсва пушенето. Толкова много време, което си прекарвал димящ а сега се чудиш какво да правиш. Печално е след толкова време да гледам завистливо (от време на време) колегите си пушачи. Когато тъпата ми глава смели приключването (има такива индикации) се надявам да го преодолея.



Тема Re: Аз си правих!нови [re: *Paл*]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано25.11.09 13:58



ъъъ... значи не е точно така. Килограмите ги качих БЕЗ да си променям хранителните навици, да ям повече или други неща за залъгалка. Имах зверска мотивация за отказването, а и Табекс-а ми подейства отлично. От около 2 години се боря активно с килограмите (които всъщност станаха около 30-35 в повече), и вече съм свалил 15-тина, но със хранителен режим, който е доста рестриктивен откъм съдържание и количество. Един вид ям половината от нещата които съм ял доскоро, при това в количества около половината от тези, които ядях преди. Резултат има ама мноооооого бавно става работата... Освен това, малко да се поотпусна и част от резултата отива на кино (например през седмицата сваля 2 кг, и събота и неделя като съм на малко по-свободен режим, ама малко наистина, без да се оливам, си ги качвам обратно). Да не говорим, че вече почти не употребявам алкохол и мезета. Абе трагедия. Е, вече съм 128-130 кг, а не 146 както бях преди 2 години, ама борбата е мътна и кървава.

Иначе за липсване - не ми липсва хич пушенето, вече мнооого рядко ми се припушва, и то обикновено не е в моментите, в които наоколо бъка от пушачи. Спокойно си седя с колегите в пушалнята, без да ми прави никакво впечатление, кафето свикнах да си го пия без цигара още на втория ден откакто почнах да ги отказвам. След 2 месеца ще направя 5 години без цигари, и не ми липсват хич. За съжаление съм от по-кофти типа пушачи - тип "наркоман", т.е. ако запаля дори една единствена цигара, съм сигурен, че ще пропуша отново. Има и друг тип пушачи, които могат да пушат (и да не пушат) когато си поискат и по колкото си поискат, но за съжаление не принадлежа към тях.



Тема Re: Аз си правих!нови [re: *Paл*]  
Автор yмницa (непознат )
Публикувано25.11.09 15:45



Моите най-искрени поздравления за отказването на цигарите. Аз като вече бивша пушачка също мога да кажа,че отказването от този смърдящ навик е най-важното. Трябва да се наслаждаваш на всички аромати и вкусове, които си забравила през годините които си пушила. Сега имаш вече много свободно време през което да си ровиш в интернет и да си харесаш някаква диетка, но ако приемаш съвети не си избирай нещо много стриктно. Бих ти препоръчала Зоната на Бари Сиърс и за да уплътниш още свободното си време ходи на танци.Клубове за народни хора има вече почти във всеки град.Няма да повярваш колко зареждащи с положителни емоции са тези занимания.Стана малко дълго за четене ,но пък това е моя опит.Исках да го споделя и дано съм била полезна.





Тема Re: Някой правил ли си енови [re: *Paл*]  
Автор vyyh (непознат )
Публикувано15.12.09 19:50



Моя позната...с много кг,които качи от няколко годни още повече..бях поразена...забраняваше й се да яде ябълка!!!! пилешко??!!!
все едни неща,които се пишат във всички диети като препоръчителни...но тя ходи при лекар за тоя ВЕГА-тест...и започна да си спазва не особено строго...след месец разликата беше поразителна-поне около 7-8 кг беше смъкнала и то без да гладува....
И аз искам да си направя,сега събирам пари...
а за пушенето-отказах ги преди 15 г.....и наддадох и аз 25 кг..и до днес мога да ги смъкна с много драстични диети:(( не ме съблазнява цигара,а аромата на кафе,което пък ме накара да се откажа и от кафето...
но..предпочитам така...а с кг..постоянна борба...като гимнастичките на Нешка Робева:)
не е приятно,но..поне сме здрави...



Тема Re: Някой правил ли си енови [re: vyyh]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано16.12.09 11:13



О, за кафето четох скоро, че предпазвало от диабет. Не ми се пуши с него а с водката.



Просто ям повече. Усещам го. Надявам се нещата да се нормализират.



Тема Re: Някой правил ли си енови [re: *Paл*]  
Автор Lady_Xaxa (непознат )
Публикувано21.01.10 11:20



ако искате да ядете истинска храна, няма да я намерите по суперите. Идете по селата , колкото е по забутано, толкова по истинска храна, ще си купите и мляко истинско и сирене и яйцаи мед и зеленчук лятото., и петел печен , а не пуйка замразявана миналия век. Вчера гледам пред мен една фръцла си купува козе сирене от 345. 6 лева половинка, обаче гаранция давам, че няма нищо общо с козе, щото козето си пахне , а тая фръцла ако беше истинско щеше да го отмине с 200 км /ч. защото от малка е захранена с химии и не знае вкуса на истинската храна!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.