Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 18.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Спирам сладкотонови  
Автор Troshichka (Жълтa)
Публикувано28.09.09 14:42



Не ям сладко от 3 дни и имам намерение да го направя една седмица, а после ще преценя как ми въздейства това и мога ли още. Просто експеримент за нещо, за което винаги съм твърдяла, че не мога без него. Яденето на сладко се е превърнало в навик за мен, освен че ми е голям, голям кеф...разбира се. Но сега като влизам в магазина за хранителни стоки, виждам как автоматично погледът ми се спира и подбирам само сладки неща, в главата ми има кексове, сладкиши, торти, сусамки, бисквити, вафли, шоколади. Но ако не са плодовете, мисля, че няма да издържа в никакъв случай. Имам нужда от подкрепа, хей. Някой иска ли да се присъедини?



Тема Re: Спирам сладкотонови [re: Troshichka]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано28.09.09 14:58



Трошичке, не е нужно да го спираш напълно. Намали го, но щом толкова го обичаш не се стресирай с пълно спиране. Или изяждай блокче шоколад. Дори да изтраеш така известно време после ще си го върнеш с лихвите.
Самодисциплина, това е вълшебната думичка.



Тема Re: Спирам сладкотонови [re: вeceлyшka]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано28.09.09 15:24



не блокче шоколад - а лъжичка мед!!

по-добро и по-полезно. с мед се отказва вредното сладко много по-лесно. със шоколада ще вкара и малко мазнини и кой знае какво, докато с меда, стига да не е от прекалено разредения - малко сладко (но не толкова захар) и витамини



Тема Re: Спирам сладкотонови [re: Ognen_Demon]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано28.09.09 16:24



Знам. Аз правя точно това - една лъжичка мед и моментално си заситен. Но трошичка ми се струва много зависима от сладкото, да го намалява постепенно.



Тема Re: Спирам сладкотонови [re: вeceлyшka]  
Автор Troshichka (Жълтa)
Публикувано28.09.09 16:56



едно блокче шоколад, довежда до изяждане на целия шоколад...така е срам не срам :) а може и до още сладки неща да доведе



Тема Re: Спирам сладкотонови [re: Ognen_Demon]  
Автор Troshichka (Жълтa)
Публикувано28.09.09 16:58



и аз така действам, замествам с мед, но една лъжичка не ми стига. какво друго освен мед и плодове предлагате. но честно казано, ако някой ми извади един прясно изпечен кекс, миришещ на ванилия, ето това ще бъде голямото изпитание за мен



Тема Re: Спирам сладкотонови [re: Troshichka]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано28.09.09 17:51



Просто трябва да задържиш известно време. Той организма сам ще си свикне.

Аз например, първо почнах да ям натурален шоколад, и после спрях и него даже. В момента въобще не си и помислям за разни неща като вафли, сладкиши и шоколади. Е, от време на време ми се прияжда нещо сладко, и си вземам, но внимавам с количеството. Преди безпроблемно изяждах по един цял шоколад. В момента от половин ми се гади направо (чувствам се преял едва ли не). Като ми се дояде нещо сладичко, си купувам плодово мляко или сладолед. Както и плодове естествено.



Тема Re: Спирам сладкотонови [re: Blake]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано28.09.09 18:15



и правилно и не. грешното е само сладоледа и плодовото мляко - млякото вече не е истинско като едно време и е химия. за сладоледа да не говорим - след казармата по едно време продавах и понеже аз го забърквах и знам кво слагах. не се лъжи - не яж. по-добре натурален шоколад пред сладолед!

аз ям плодове, мед, натур.шоколад но си позволявам лукса да ям по шоколад на ден (някой път и с ядки) и баклава , туикс и някой път тортичка (но от това ми се гади). но тиа яките сладки ям щото тренирам здраво и ми трябват въглехидрати. бих предпочел всичко да е само мед но не купувам какъв бъде мед, а нямам редовно снабдяване с домашен



Трошице, ма само ванилия от кекса неща да ухае, искам и орехчета и лимонови кори, какаови ивици и пудра захар...може и малко кокосчета отгоре а защо не и стафиди - това е вече кекс



Тема Re: Спирам сладкотонови [re: Blake]  
Автор Troshichka (Жълтa)
Публикувано29.09.09 09:32



Колко време според теб му е нужно на организма, за да отвикне от този навик? Другото нещо, което ме безпокои е да не взема да наваксвам липсата на сладка храна със солена...



Тема Re: Спирам сладкотонови [re: Ognen_Demon]  
Автор Troshichka (Жълтa)
Публикувано29.09.09 09:35



Ох, ама разбираш сладкострастието значи, само от думи, ми потекоха лигите:))) остави ами в шкафа у дома има едно сладко от смокини с орехи, домашно приготвена от една баба :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.