Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:10 21.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема колкото повече ТОЛКОВА ПОВЕчЕ!!!  
Автор ostatak ()
Публикувано16.09.09 19:14



Очевидно че ако тарся помоЩ, неЩо не ми е както трябва,но моля помислете върху това.

Преди не много време се скарах на едно момиче тук за това че иска на 174 да стане 52кг и много държа да й се извиня, заЩото сега се чудя дали не е била права.

Въпросът е "колко трябва да тежа?" и отговора хич не е лесен.

1) ако всема известния индекс за телесна маса, Ще съм еднакво с "нормално тегло" ако тежа 56 и 76 кг. нима е едно и съЩо?????

2)колежката ми пред мен тежи 56 кг. и е висока 180 и не изглежда клиоЩава. наистина!!! (ако се науча как да качвам снимки Ще я покажа.) с тази височина и това тегло е много под нормата за 19индекс за телесна маса.

3) имам приятелки модели. разбира се ,никога не е добра идея човек да се сравнява с тях, но аз се опитвам да съм реалистична. и мога да кажа че голяма част от тях са ужасно слаби, но други не. изглеждат прекрасно. и отново са много под 19 ИТМ.
вярно че са момичета с тесен скелет,но не изглеждат недохранени и кокалести.

4) друг лош пример. гимнастичките който гледах преди 3 дена на светожното по гимнастика. са слаби но не болестно. изглеждат СЛАБИ но атлетични, поне на акрана. с мерки съответно височина и кг (178,50) (168,46)(173,48)
ИТМ = 16!!!!!
и не че трябва да се сравняваме с тях.... за ниЩо на света, но нали мускулната маса тежи повече???? Tогава съЩите тия момичета ако не спортуват Ще стигнат до ИТМ= 15 и неЩо????

както казах това с гимнастичките е лош пример. дадох го само, за да обсъдя до колко ИТМ е добър индикатор.


6) връЩам се на себе си. разбира се, най добре е да тежа толкова колкото ме кара да се чувствам добре. и сега не се чувствам зле, но тия размишления ме карат да се замисля, че може 2-3 минус да ми дойдат добре. и повярвайте,не ми харесва да мисля така!!!!

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!

Редактирано от ostatak на 16.09.09 19:17.



Тема Re: колкото повече ТОЛКОВА ПОВЕчЕ!!!нови [re: ostatak]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано16.09.09 19:30



А проблем ли ако се харесваш и на 50 и на 100кг?



Тема Re: колкото повече ТОЛКОВА ПОВЕчЕ!!!нови [re: ostatak]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано16.09.09 23:11



Като толкова те тревожи този въпрос следи теглото си и не качвай, но не позволявай да те обсебва тази идея да отслабваш "колкото повече толкова повече". Неусетно ще се озовеш в другата, по-опасна крайност.



Тема Re: колкото повече ТОЛКОВА ПОВЕчЕ!!!нови [re: вeceлyшka]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано17.09.09 11:36



е, то зависи колко си в момента и колко искаш да свалиш... И аз съм на фаза "колкото повече, толкова повече", ама имам едни излишни вече 30-тина кг (бяха 40), така че едва ли ще се увлека



Освен това, много важно е не само как даден човек се харесва, а и как ДРУГИТЕ го харесват. Защото, ако някой има изкривени критерии, би се харесал и 30 кг на 180 ръст (всъщност, анорексиците са точно това), така че личното мнение не е особено меродавно в случая.

Както и да е де, важното е да не се изпада в крайности. На мен обаче ми е повече от смешно как някой изпада в истерия, щото бил 2 кг повече отколкото СИ МИСЛИ, че трябва да е. Само да кажа, че при мен 2 кг обикновено се явява разликата в теглото като си лягам вечер и като се събудя сутрин.



Тема Re: колкото повече ТОЛКОВА ПОВЕчЕ!!!нови [re: *Paл*]  
Автор ostatak ()
Публикувано17.09.09 11:40



ако можех да се харесам на 100кг. Щях да съм 100 кг. със сигурност, а не да съм ходеЩ калкулатор на калорий



не е това случая

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!

Тема Re: колкото повече ТОЛКОВА ПОВЕчЕ!!!нови [re: Blake]  
Автор ostatak ()
Публикувано17.09.09 11:53



случая е следния.

ако нормалното тегло на някого е 50кг и стане 55 и тръгне да отслабва, си дава сметка колко мъки и усилия са нужни, така че, когато отново тръгне да пълнее и стане 53 веднага се поставя на диета, за да не стават повече.

когато по тялото ти няма много мазнини,не задържа течности и има един горе долу приличен режим на хранене, 2кг се свалят за около 10тина дена. мерейки се по съЩото време и при подобни обстоятелства.

майка ми сваля 40кг и сега е на полувината път и виждам колко е тежко...успех!!!!

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема Re: колкото повече ТОЛКОВА ПОВЕчЕ!!!нови [re: вeceлyшka]  
Автор ostatak ()
Публикувано17.09.09 11:59



това което ме тревожи е че долу горе лесно губя идея за това къде трябва да спра. и съвсем не е нарочно.

тия дни си мислех че може би Ще ми дойдат добре няколко кг по малко, но че трябва да ги сваля бавно за да не ме заподозрат роднините.... и да почнат да ми се карат....
добре че на време си казах че не е нужно да откачам толкова....



I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!

Тема много мислиш - просто сваляйнови [re: ostatak]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано17.09.09 14:10



ако беше чела www.cdc.gov щеше да знаеш че хората официално си признават че BMI не е 100% коректен и изрично са написали че това е приблизителен индекс и не се отнася за хора с повечко мускулна маса. гимнастичките не ги брой съответно. и всичко мноооого зависи от мноооого неща

това едно. две - аз лично също много поощрявам народа да сваля и да сваля щото болшинството просто са безволеви баби и само си търсят извинение да не свалят или да хапват (точно като народа дето отказва цигарите), обаче наистина го има това че все пак трябва да се чувстваш добре на дадено тегло (това не значи да се задоволиш да си дебел)

аз лично би трябвало да смъкна още - 177см и 71кг съм. би следвало да ида до към 65-67 за да съм стабилен. като се погледна - освен че имам корем малко, другото си е добре. обаче реших това да стане от ноември нататък и то не съм решил твърдо. но ми се иска да ходя пак на фитнес.

трето - зависи дали натрупаната маса не трябва за нещо. мен това засега ме отказа от експерименти за слабеене - преди време бях 67кг и едвам тичах. сега ям като прасе (да не кажа направо свински според моите норми - всеки ден почти целодневно хранене което включва и един цял шоколад поради липса на мед под ръка) и пак постепенно слабея - бях 73.5кг преди месец, сега съм 71кг. е тука много от вас биха се облизали и казали 'искам и аз!' но веднага казвам че масата си я пазя за 25ти октомври - маратона на софия, аз смятам да съм на 20км. и през ден тичам и правя упражнения, двете с общо времетраене около час и половина-два часа. така че за вас това не би работило освен ако не горите същото количество калории

но като цяло много мислиш според мен. ако в огледалото нещата не са наред значи имаш работа за вършене - действай.



Тема Re: колкото повече ТОЛКОВА ПОВЕчЕ!!!нови [re: Blake]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано17.09.09 14:18



Да, това е валидно за тези, които имат да свалят десетки килограми. Но аз подозирам, че колежката ostatak е много добре с килограмите и ненужно й се иска да свали още малко.



Тема Re: колкото повече ТОЛКОВА ПОВЕчЕ!!!нови [re: вeceлyшka]  
Автор ostatak ()
Публикувано17.09.09 17:08



така е. килограмите са ми добре... поне според всички видове калкулатори публикувани в този клуб.

съЩо съм съгласна че свалянето на 20 ...30 кг е много сложно ,много нужно и хората имат нужда от много подкрепа и мотивация. зная че на тях моите тревоги им се струват глупави и наивни.

За това ако мога да помогна на някого с моите диети,съвети,мотивации и решения Ще го направя на много драго сърце.
ЗаЩото не е невъзможно,аз на времето спрях да пуша и да "ям" в един и съЩи ден и смятам че беше едно прекрасно решение заЩото днес се чувствам много по здрава и красива.


Но проблемът,според мен е че свалянето ка кг е 1/3 от битката и 2/3 е задържането им. аз определено се боря от повече време с тия 2/3.

страха да надебелея ми докара бая главоболия, които съЩо имаха нужда от много време, за да преодолея.

и сега след толкова време наистина не искам да се съмнявам че изглежам добре заЩото само аз си зная колко усилия ми бяха нужни, за да стигна до тук и колко трудно е да поддържам постигнатото.

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.