Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 01.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с отслабването...нови  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано30.08.09 18:53



Привет! След доста години пушене спрях цигарите. Качих 9 кг за 3 месеца. Имам сърдечно и ставно заболявания на които тези килограми се отразяват доста негативно. Пробвах обяда да е овесени ядки с прясно мляко и за около 2 седмици успях да задържа теглото да не се качва. Стомаха ми обаче доста се бунтуваше и ги спрях. Може би трябва да заменя прясното мляко с кисело? Никога не съм имала проблем с теглото. За мен това не е само естетически въпрос... Не мога да правя и физически упражнения. Тези килограми ми пречат. И продължават да се качват... Трябва да ги махна... по възможност без да тормозя много тялото си. Не мога да си го позволя. Хелп?



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано30.08.09 23:19



като начало замени прясното мляко на ядките с вода. имах твоя проблем и така го реших. а и прясното мляко са ти калории в повече. закусвай малко мюсли с вода. ама малко мюсли. да речем супена лъжица и половина. разкисни ги в малко вода - толкова вода колкото само да ги покрие. сипи им 1-2 супени лъжици боровинки от пазара. преди да хапнеш ги омешай. напоследък това закусвам - супер е!

второ - за качествено отслабване са нужни няколко неща:

1/ мотивация
2/ знание за това какво да ядеш (гледай енергийните таблици по етикетите на всичко преди да го купиш
3/ хранителен режим и дисциплина (да не преяждаш, да удържаш от сладко)
4/ двигателен режим и дисциплина

това ще доведе до промени в начина ти на живот които ще са към по-добро.

аз съм като теб - бивш пушач, надебелях и отслабнах точно по този начин. вече година и половина откак отслабнах и се научих как да живея без гадни храни - нямам проблем да си пазя килограмите. вече си хапвам и сладко. понякога дори стабилно, само че след това си го изгарям цялото.

разбира се както с отказването на цигарите много хора са слабохарактерни, мрънкала или мързеливи (пак там) и не издържат и след време мрънкат за някакав йойо-ефект че пак набелелели. глупости. но ако си от тях - купи си Лида. една позната така отслабна. само незнам колко е здравословно.

успех и ако искаш да вярваш в някого - вярвай в себе си, а ако тършиш кой е виновен за килограмите ти - виж огледалото

Редактирано от Ognen_Demon на 30.08.09 23:23.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Ognen_Demon]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 01:06



Хапчета - категорично не.
Двигателния режим - невъзможен.
Килограмите категорично ще си отидат, няма две мнения.

Благодаря.





Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано31.08.09 12:11



Ако не можеш да спортуваш, то поне се постарай да походиш колкото може повече през деня. Ако можеш да си позволиш час-час и нещо разходка на ден - направо супер. В комплект с намаляване на яденето ще хване дикиш...



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Blake]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 12:32



За това трябва да спра да плюскам - за да мога да ходя...

Е, не е толкова трагично положението - половин километър обикновено не ми създава проблем, може и цял ако съм във форма. Имам износване на хрущяла и ошипяване. С Рубенсовите форми не можем да се разберем. 167/70 кг е прекалено. Никога не съм била толкова. Аз съм си виновна защото съм като ламя. Но реших след 19 часа да не ям повече. Снощи си направих тенджера чай и не беше толкова страшно. Според тия калкулатори за теглото трябва да смъкна повече от 9 кг, но аз се чувствам добре 60-61кг. Все пак не съм момиченце - на 36 съм.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано31.08.09 13:41



хм. 167/70 кг не е чак както го описваш. аз си представях че щом едвам ходиш километър си над 150кг. вече виждам все повече такива хора в София за съжаление. според калкулатора индекса на телесната ти маса е 25.1 което не е далеч от 24.9 което е горната граница на здравословното тегло.

старай се да походиш и не е зле да идеш в зала с тежести или си вземи едни гирички по 2кг вкъщи да правиш упражнения. нямаш извинения да не се движиш
(ако незнаеш какво можеш да правиш, има много клипчета тук

)



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Ognen_Demon]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 13:55



Mай не си обърнал внимание, че имам физически проблем. Много се радвам на хора, които могат да се движат. Попрочетох ви снощи. Аз се радвам на много по-малки неща. Мога да ползвам гиричките на синовете ми в същност. Ще помислят, че съвсем съм изкукала!



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Ognen_Demon]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано31.08.09 14:22



А, демоне, говориш за гирички, да те питам нещо. Имам една единствена гира в къщи, на която съм оставила 4,8 кг. Първо беше 6 кг, но намалих малко. Не защото ми е много тежко, но се опасявам да не стана кака Здравка


Много ли са тези 4,8 кг?



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: вeceлyшka]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано31.08.09 22:25



"Кака Здравка"



бе ще изям беее Кака Здравка ох немога

да дойдем на темата. ми да мисля че са много. свали до 2кг засега и ако в края на упражненията (каквото и да правиш) все още мислиш че ти е прекалено леко - качи до 4. повече недей. нестава дума за мускули ми също и да не ти се претоварват ставите. щом нещеш мускули - 4 макс.

междудругото в мола има едно "body sculpture" - вариант по 1 и по 2кг комплект 2 гирички непомня кви пари ма не много. готиното е че имат готини меки ръкохватки които насичкото отгоре имат допълнителен захват с велкро така че си ги затягаш по ръката и играеш тае-бо наволя без притеснения за испусната гиричка и прасната свекърва

приличат на тези на снимката





Тема Re: Проблем с отслабването... [re: Ognen_Demon]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано31.08.09 22:39



Е, жалко. Аз съм си внушила, че колкото по-тежко, толкова повече калории изгарям. Към това се стремя, не да вая тяло и мускули.
Един месец се борих с тези 6 кг, не ми струваше особени усилия. Но ще те послушам






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.