Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 17.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с отслабването...  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано30.08.09 18:53



Привет! След доста години пушене спрях цигарите. Качих 9 кг за 3 месеца. Имам сърдечно и ставно заболявания на които тези килограми се отразяват доста негативно. Пробвах обяда да е овесени ядки с прясно мляко и за около 2 седмици успях да задържа теглото да не се качва. Стомаха ми обаче доста се бунтуваше и ги спрях. Може би трябва да заменя прясното мляко с кисело? Никога не съм имала проблем с теглото. За мен това не е само естетически въпрос... Не мога да правя и физически упражнения. Тези килограми ми пречат. И продължават да се качват... Трябва да ги махна... по възможност без да тормозя много тялото си. Не мога да си го позволя. Хелп?



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано30.08.09 23:19



като начало замени прясното мляко на ядките с вода. имах твоя проблем и така го реших. а и прясното мляко са ти калории в повече. закусвай малко мюсли с вода. ама малко мюсли. да речем супена лъжица и половина. разкисни ги в малко вода - толкова вода колкото само да ги покрие. сипи им 1-2 супени лъжици боровинки от пазара. преди да хапнеш ги омешай. напоследък това закусвам - супер е!

второ - за качествено отслабване са нужни няколко неща:

1/ мотивация
2/ знание за това какво да ядеш (гледай енергийните таблици по етикетите на всичко преди да го купиш
3/ хранителен режим и дисциплина (да не преяждаш, да удържаш от сладко)
4/ двигателен режим и дисциплина

това ще доведе до промени в начина ти на живот които ще са към по-добро.

аз съм като теб - бивш пушач, надебелях и отслабнах точно по този начин. вече година и половина откак отслабнах и се научих как да живея без гадни храни - нямам проблем да си пазя килограмите. вече си хапвам и сладко. понякога дори стабилно, само че след това си го изгарям цялото.

разбира се както с отказването на цигарите много хора са слабохарактерни, мрънкала или мързеливи (пак там) и не издържат и след време мрънкат за някакав йойо-ефект че пак набелелели. глупости. но ако си от тях - купи си Лида. една позната така отслабна. само незнам колко е здравословно.

успех и ако искаш да вярваш в някого - вярвай в себе си, а ако тършиш кой е виновен за килограмите ти - виж огледалото

Редактирано от Ognen_Demon на 30.08.09 23:23.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Ognen_Demon]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 01:06



Хапчета - категорично не.
Двигателния режим - невъзможен.
Килограмите категорично ще си отидат, няма две мнения.

Благодаря.





Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано31.08.09 12:11



Ако не можеш да спортуваш, то поне се постарай да походиш колкото може повече през деня. Ако можеш да си позволиш час-час и нещо разходка на ден - направо супер. В комплект с намаляване на яденето ще хване дикиш...



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Blake]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 12:32



За това трябва да спра да плюскам - за да мога да ходя...

Е, не е толкова трагично положението - половин километър обикновено не ми създава проблем, може и цял ако съм във форма. Имам износване на хрущяла и ошипяване. С Рубенсовите форми не можем да се разберем. 167/70 кг е прекалено. Никога не съм била толкова. Аз съм си виновна защото съм като ламя. Но реших след 19 часа да не ям повече. Снощи си направих тенджера чай и не беше толкова страшно. Според тия калкулатори за теглото трябва да смъкна повече от 9 кг, но аз се чувствам добре 60-61кг. Все пак не съм момиченце - на 36 съм.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано31.08.09 13:41



хм. 167/70 кг не е чак както го описваш. аз си представях че щом едвам ходиш километър си над 150кг. вече виждам все повече такива хора в София за съжаление. според калкулатора индекса на телесната ти маса е 25.1 което не е далеч от 24.9 което е горната граница на здравословното тегло.

старай се да походиш и не е зле да идеш в зала с тежести или си вземи едни гирички по 2кг вкъщи да правиш упражнения. нямаш извинения да не се движиш
(ако незнаеш какво можеш да правиш, има много клипчета тук

)



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Ognen_Demon]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.08.09 13:55



Mай не си обърнал внимание, че имам физически проблем. Много се радвам на хора, които могат да се движат. Попрочетох ви снощи. Аз се радвам на много по-малки неща. Мога да ползвам гиричките на синовете ми в същност. Ще помислят, че съвсем съм изкукала!



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Ognen_Demon]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано31.08.09 14:22



А, демоне, говориш за гирички, да те питам нещо. Имам една единствена гира в къщи, на която съм оставила 4,8 кг. Първо беше 6 кг, но намалих малко. Не защото ми е много тежко, но се опасявам да не стана кака Здравка


Много ли са тези 4,8 кг?



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: вeceлyшka]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано31.08.09 22:25



"Кака Здравка"



бе ще изям беее Кака Здравка ох немога

да дойдем на темата. ми да мисля че са много. свали до 2кг засега и ако в края на упражненията (каквото и да правиш) все още мислиш че ти е прекалено леко - качи до 4. повече недей. нестава дума за мускули ми също и да не ти се претоварват ставите. щом нещеш мускули - 4 макс.

междудругото в мола има едно "body sculpture" - вариант по 1 и по 2кг комплект 2 гирички непомня кви пари ма не много. готиното е че имат готини меки ръкохватки които насичкото отгоре имат допълнителен захват с велкро така че си ги затягаш по ръката и играеш тае-бо наволя без притеснения за испусната гиричка и прасната свекърва

приличат на тези на снимката





Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Ognen_Demon]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано31.08.09 22:39



Е, жалко. Аз съм си внушила, че колкото по-тежко, толкова повече калории изгарям. Към това се стремя, не да вая тяло и мускули.
Един месец се борих с тези 6 кг, не ми струваше особени усилия. Но ще те послушам





Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: вeceлyшka]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано01.09.09 10:52



и аз така бях в началото като си купих велоергометъра - спуквах се от каране на голяма трудност и по много... резултат откъм тегло - 0



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Blake]  
Автор ognen_kon ()
Публикувано01.09.09 11:41



А от към обиколки?



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: ognen_kon]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано01.09.09 15:56



понеже мускулите не ме интересуват, мерих само коремната обиколка - намаля с малко, но недостатъчно





Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Blake]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано01.09.09 17:14



Но иначе като цяло чувстваше ли се по-добре?

Кога е подходящо да се правят упражнения? Сутрин?



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано01.09.09 17:26



Рал, понеже имам проблем с коляното и се чудя от къде да започна, би ли ми казала как се сдоби с тази диагноза - износване на хрущяла и ошипяване. И ми е чудно, че предпочиташ велоаргометър пред ходенето, не трябва ли да се ходи или просто ти е трудно?
Може и на лични да ми пишеш, че темата, та дори и клуба са далеч от въпроса ми





Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Olli]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано01.09.09 17:48



С луксация на тазобедрените стави съм. Операции, пластики, дълга и широка. Но ми е от бебе, та ограниченията не ми пречат много - свикнала съм. А и външно нищо не ми личи. Нямам аномалии. Велоалгометър има съседката ми.

Не, странно ми е с него. Не го предпочитам пред ходенето. Теглото е важно. Много. Пия добавки за хрущялната тъкан. Четох за упражнения за стягане на мускулите чрез волеви мускулни свивания. Силната мускулатура е плюс. Но пък не бива да се натоварват ставите. Абе голяма мешаница. Дано все пак да съм била полезна. Без малко да забравя - никакви болкоуспокояващи, диклофенаци, волтарени, ала-бала. Само в суперкраен случай.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано01.09.09 18:06



Ами ако правиш упражнения, които с нищо не натоварват проблемните ти области ? За корем например, от изходно положение тилен лег. Аз правя такива, признавам си, че ме мързи да правя друго и за 5 месеца има ефект. Особено ако се съчетае и с намалени дажби, ще видиш осезаема разлика. Дори по петнайсетина минути дневно ще ти се отразят добре. Потърси в нета, има много сайтове с упражнения и снимки към тях, да си харесаш нещо.
Това с гиричките също не е лошо.

Редактирано от вeceлyшka на 01.09.09 18:07.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: вeceлyшka]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано01.09.09 18:24



Ще разгледам, наистина.





Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано01.09.09 18:38



абе щом не трябва да товариш ставите а само мускулите - що не ходиш да плуваш? верно ако си редовна не даваш пари ама поне е перфектен вариант мисля....

ако неможеш да плуваш тъкмо ще се научиш



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Ognen_Demon]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано01.09.09 19:02



О, става но при мен няма басейни.

Плувам като ... половин ютия.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано02.09.09 09:48



за чувстването - чувствах се по-добре... но спрях да карам, щото се демотивирах много яко. Като си вземах велоергометъра, бях изпълнен в воля и мерак, казах си "ей сега почвам яко да спортувам, да отслабвам"... Месец и половина карах всяка вечер (е, изтървал съм 2-3 де), по между 20 и 35 км на висока трудност. Успоредно намалих хляба и спрях сладкото. И като се качих на кантара след това време - резултат НИКАКЪВ... оттогава велоергометъра изпълнява функциите на закачалка, и все още не мога да намеря воля да се кача пак...

Иначе упражненията ги правех само вечер, преди лягане (единственото възможно свободно време). Е, резултат откъм тонус имаше много видим, както споменах и намалих малко коремната обиколка, но на килограми - нищо. Първите дни ми беше трудно да карам на 5-6-та степен (от 16), а последните с лекота карах на 10-та.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.09.09 10:02



Аз също имам проблем със ставите, от практиката съм установила, че ходенето ги натоварва повече от велоергометъра, все пак при ходене горкичките носят и целия товар :). Установих, че Пилатес не само поддържа много добре мускулатурата, но и ми действа добре като цяло. Все пак дядо Джузеф Пилатес е направил комплекса с упражнения за възстановяване и рехабилитация в лазарет :).
Най-добре е с инструктор, а и в група е по - мотивиращо. Поне в началото, а иначе има страхотни книги и филмо за в къщи.
Същото се отнася и за каланетиката, като тя дори е по-малко натоварваща ставите.
Но най важното е разбира се да се правят правилно и да се влага много старание иначе ако само маркираш...

За йога няма какво да говоря, но там задължително инстурктор.

Ето и линк към анимирани упражнения.





Редактирано от Бeзпoдoбнa на 02.09.09 10:35.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Blake]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 10:41



Това наистина е много странно.

Ами карай си го за удоволствие.





Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 10:50



Повечето са направо висш пилотаж.

Ще си избера тия, които мога да правя. При пилатес има ли значение поредността?



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.09.09 11:09



...
Каланетика
Първоначалната система каланетика е наречена така на името на създателката си - Калан Пинкни. Тази жена е изключително интригуваща. Родена е и е отраснала с името Барбара Беринджер Пфайфър Пинкни (по съвет на нумеролог от Ню Йорк е сменила името си, когато е била на 30 години) в САЩ . Заради вродени деформации на гръбнака и краката си се е наложило 7 години да носи стоманена шина. Като протест срещу ограниченията на социалната си среда, напуска Америка без да звърши колежа, в който е учила. Завръща се след 11 годишно обикаляне по света през 1972 г. Изправена пред още и още здравословни проблеми, тя развива и прилага върху себе си цяла система от упражнения, базирани на балета. Напредъкът и резултатите, които сама е имала, практикувайки тази нова гимнастика, я карат да я популяризира сред приятелите и познатите си и впоследствие да напише книгата “Каланетика”.

Пилатес
Може и да ви учуди факта, че гимнастиката Пилатес има повече от 80 годишна история. Първоначалната идея на този интересен метод е била да помага на войниците по време на Първата Световна Война да се възстановяват след дълги преходи и битки. Не случайно създателят й - Джоузеф Пилатес - я нарича Контрология (Contrology), имайки пред вид, че тя е начин умът и волята да контролират мускулите. От тук и леко клишираното заглавие

Постепенно, с годините, самият Пилатес, както и последователите му развиват тази гимнастика, въвеждат много уреди, с които тя може да се практикува, както и системи за трениране без да е нужно каквото и да е оборудване. Но основноте е, че това не е просто сбор от упражнения, а цялостен метод за развиване гъвкавостта на ставите и мускулите, за релаксация и оформяне на красиво и грациозно тяло. Той е разработен на основата на принципи (колкото и тежко да звучи), изведени от дългогодишни наблюдения и практика.





Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.09.09 11:13



Да, има поредност и тя е от основно значение. Много добра е книгата
Meтoдът Пилaтeс - нoвaтa фитнeс гимнaстикa на Брук Сaйлър.
Но поне веднъж или два е добре да го направиш с инструктор.
И при каланетиката е същото.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 11:21



Готин линк.





Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 11:31









Тук такива инструктори няма. Но разходките са доста приятни.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано02.09.09 12:01



Завидях ти Рал, прекрасно място


Ако имаш достатъчно време и можеш да ходиш, мисля, че с цел отслабване ходенето е най-работещо. Каланетиката и пилатеса са прекрасни, наистина трябва да ги практикуваш, но не се отслабва с тях, поне аз не отслабвам. Но Безподобна да каже, тя знае



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Olli]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 13:08



Аааа, тръгнеш ли забравяш за целия свят. Но трудно се навивам. Сега като не пафкам може да се престрашавам по-често. Но край мене са все маратонци!



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано02.09.09 13:25



Удоволствие?

За съжаление спорт и удоволствие за мен са 2 различни работи (с много малки изключения), а като добавим и факта, че свободното ми време е кът, изборът пада между почивка и спорт, и както се досещаш, избирам първото... Ако въобще имам свободно време де...

Преди някой да ми излезе с лафа, че това е стандартно оправдание - прибирам се в къщи в 19:30, готви се нещо, вечерята е към 21:30-22, следва приготовление на малкия за лягане (баня и т.н.), докъм 22:30 си ляга, после сядам да работя от 23:00 докъм 1-1:30. Ставам после в 7:30, и в 8:00 съм излязъл от къщи. Как точно да се възползвам от "удоволствието"???



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Blake]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 13:40



Имаме сходни режими.

С тази разлика, че от 23.00 до към когато реша съм с бира/примерно/ пред телевизора... обикновено в леглото... Ааааааа, ти много фаст го даваш.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.09.09 14:30



Даммм, твърде много време за готвене и вечеря. И аз готвя но не всеки ден и обикновено през седмицата приготвям по-простички неща - нещо в тавата - риба, пържолки, или нещо на скарата, или пък яца, омлет, междувременно накълцам нещо за салата. По-сложни ястия в събота или неделя. Понякога и вечерята е навън, след спорта ;).
Съгласна съм, че вечерята обединява семейството, създава атмосферата, но когато имаме проблем, който може и да е животозастрашаващ, се налага пренастройка на режима. Дори има хора, които и не вечерят, а нещо леко - чай сирине, домат.
От тези 2-3 часа може един да се отдели за семейна разходка например. Или да се редувате със съпругата - по един свободен час през ден. Зная, че ти звучи неприятно, много е трудно да се наруши стериотипа, защото все пак той улеснява живота ни, създава ни чувство за ред.
Верно е и че съвети се дават лесно :).



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 15:39



Когато моите сладури са при баба си изобщо не готвя. Но през останалото време... просто няма как. Че и акъли дават - какво слагала баба им на манджите!





Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.09.09 16:37



Хе, осъзнавам, че ми е лесно да говоря след като съм израстила вече "детето". Но пък и аз като бабите - ако знаете едно време колко беше трудно :)))))
Търчах като извънземно, на работа, на градина, магазина работи до 5, няма стоки (Виденовата зима), за пари да не говорим, долара 3000 лв, трябва и да се пере (тепърва навлизаха перла 05), автобуси йок :).

Другото, което е предимство в наши дни, са големите МОЛове, в които има и детски кът, където да оставиш децата за да можеш да спортуваш, пазаруваш и т.н.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 17:57



Момчетата са на 17 и 14. Ядат като лами. Голямо изкушение е да готвиш, да сервираш и да не ядеш. Преди не ми излизаше цигарата от устата... Спряла съм да се тъпча, но дънките ми от преди 4 месеца ми приличат на дрешки за кукла.





Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано02.09.09 18:16



Остава ти утешението, че си била кукла

И някой ден пак ще станеш, щом си мотивирана. Въпреки че аз не намирам пропорциите ти за трагични. Не разваляйте хубавото момиче, дето се казва в един виц



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: вeceлyшka]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.09.09 18:30



Той и мъжа ми много харесва новите ми пропорции...

Знам, че няма да е лесно, но не мога да се откажа.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.10.09 22:26



Здравейте!

Не съм отслабнала, но спрях да качвам. Чувствам се страхотно. Четири месеца без цигари. Ако някой пуши и се притеснява за фигурата си ако спре хич да не му мисли. Наистина е прекрасно да не си зависим, да се чувстваш свободен.



Тема Re: Проблем с отслабването...нови [re: *Paл*]  
Автор ateloiv (непознат )
Публикувано19.10.09 14:16



потърсете ГАРАБИТОВ беше във предаването на АНТОН ХЕКЕМЯН




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.