Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 01.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дюкан -15кг... гадене от месо +15 кгнови  
Автор BivshaMladost (непознат )
Публикувано24.08.09 01:37



Мили момичета и момчета,
Отдавна ви чета и преди месеци взех че и аз ... започнах с Дюкан.
Всичко беше ОК 3 месеца. Свалих 15 кг (целта ми беше -22). Аз поначало съм ядач от типа "много хляб, банички, сирене, плодове и зеленчуци и чат-пат ... кюфтета и луканка". След 3 месеца тормоз с меса такова отвращение получих към всички местни продукти ... направо се разтрепервах и ми се гадеше много.
И започнах пак да ям каквото обичам: хляб-сирене-домати ... със сладоледи

- големи жеги това лято тук. Резултатът е ясен - върнах си 15-те кг!
Та от 1 седмица се ровя из Интернет, търся подходящо за мен решение ... и ето какво реших:
1) От вчера намалявам наполовина храната (извадих едни тортени чинийки и в тях слагам всичко. Така продължавам 4 седмици с цел да съм по комфортно в ... анцуг/бански. През това време - бързо ходене 2 часа на ден минимум.
2) От 21 септември се абонирах за 1 година в спортния център ( на 3 минути пеша от нас) и съм си направила график 5 дена седмично - 1 час упражнения в басейна с група, 1 час тежести в залата (с треньор в началото), после сауна, душ ....
Аз имам време. Проблемът ми е - как да не се откажа тоя път от хубавите си намерения . Засега залепих една снимка моя (по-млада, пушачка, кръгличка, но с нормално тегло) и една прясна (старичка, непушачка, с 25 кг по тежка кикимора). Сложих на вратата на гардероба една закачалка с панталон който носих преди 5-6 години.
Нещо друго да ме посъветвате?



Тема Re: Дюкан -15кг... гадене от месо +15 кгнови [re: BivshaMladost]  
Автор BivshaMladost (непознат )
Публикувано24.08.09 03:39



Поправка:
Ливри (pounds), не килограми. Трябваше да сваля около 11 кг според сметките на Др Дюкан, свалих 7 кг ... и си ги възвърнах. Надебелях след като спрях цигарите - замених едната отрова ... с тъпчене с глупости.


А и страдам от безсъние и най-лесния начин да заспа е да хапна нещо късно вечер.
Извинявам се за грешката.
Б.М.



Тема Re: Дюкан -15кг... гадене от месо +15 кгнови [re: BivshaMladost]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано24.08.09 09:31



Разбирам те, Дюкан е труден за хора, които не обичат месо. Там дори и за запазване на постигнатото тегло е нужно да продължаваш с месцето... Стореното-сторено. Програмата за спорт и ограничение е нещо удесно, но мисля, че с намаляване на порциите няма да имаш дълготраен резултат. По-добре си измисли балансирано меню - такова, че да не изпитваш глад и ограничения. Излишните килограми не са ти много, ще успееш.

Хайде, измери си мерките и успех.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Дюкан -15кг... гадене от месо +15 кгнови [re: BivshaMladost]  
Автор yмницa (непознат )
Публикувано24.08.09 22:30



един съвет и от мен пробвай с "ЗОНАТА" на Бари Сиърс.Идеята е как се съчетават храните и като горе долу спазваш количествата резултата ти е сигурен.Тук някъде в ДИЕТИ имаше линк към един БАЛАНСАТОР и там като избереш ЗОНАТА и си избираш храните ти помага за количества и комбинации.С толкова спорт с който искаш да се занимаваш всичко просто ще е 6





Тема Re: Дюкан -15кг... гадене от месо +15 кгнови [re: BivshaMladost]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано25.08.09 10:03



Това е оптималния вариант, намаляване на храната и спорт.
Един съвет и аз като чукчи ;), ако досега не си спортувала, това темпо ми се струва, че ще те откаже много бързо. На първо време вместо 5 дни 1 час гимнастика и 1 тежести, по- добре ги редувай - 1 ден гимнастика, 1 ден - тежести. На мускулите имтрябва време да се възстановят. Но ако спорта е част от ежедневието ти то адмирации за програмата!
Стискам палци!



Тема по полеканови [re: BivshaMladost]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано25.08.09 11:14



BivshaMladost, малко по полека. програмата дето си предвидила е добре но ще ти дойде прекалено нанагорно. я виж на Стоянов кво съм му писал - първите 2 месеца неможех да се откажа от старите навици. и аз бивш пушач.

другото е че може да се откажеш

дай първите 1-2 месеца по-полека. после яката работа. номера е намалени порции, неядене на лоши неща и повечко спорт. но със спорта внимателно. мен в залата от напъни с тежестите леко ми поприлошаваше на моменти. винаги си носи вода и пий. а за всеки случай и 1-2 захарчета, ако ти прилошее. и не се поддавай на номера на инструкторите да ти пробутат добавки. да - работи, но естественото е по-добре. макар и по-бавно.

и още нещо - след казармата една от първите работи дето работих беше да продавам сладолед. аз си бях маниак на тема сладолед но мога да ти кажа - от сладоледа по-голяма химия няма. само ти разбърква корема и те тъпче със захар. особено откак Нестле купиха Делта изобщо не ги купувам. всич`ко е химия. в България продаваха само един единствен вид органични сладоледи и вече не ги продават. вкусно е но докато го ядеш. и се претегли на кантара преди да си купиш

не да ти го казвам но затова че си си върнала килограмите - сама си си виновна, както и повечето хора които напълняват обратно. малките сладки изкушения на които всички скришно се отдават и си казват "1 път може" си казват думата накрая. споко и при хората които отказват цигарите е същата работа - повечето си подръпват.

номера е да можеш да кажеш НЕ, и да знаеш какво е добре и не е добре да ядеш



Тема Re: по полека [re: Ognen_Demon]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано25.08.09 11:36



В отговор на:

сама си си виновна, както и повечето хора които напълняват обратно




Направо откри Хамерика! :).
Давай по-оптимистично, нали ще подкрепяме!



Тема Re: по полеканови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано25.08.09 14:42



именно - позитивен съм - осъзнаването е стъпка към прогреса





Тема Влюбване !нови [re: BivshaMladost]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано26.08.09 01:25



Много помага.Съвсем сериозно.Инче ми звуиш много готино, ащо отказа цигарите?



Тема Re: Влюбване !нови [re: Malvina***]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано26.08.09 09:23



а що отказа цигарите?

Е това не го разбрах!?
Аз съм дърта тютюнджийка и все ги отказвам, ама не са ме питали защо искам да ги откажа :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.