Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Не ме мразете!!!!нови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.07.09 11:22



Надявам се Дюканките да не ме намразят заради тази тема, защото тя ДАЛЕЧ не касае само Дюканската диета.

Слушах с едното си ухо (грешка, но така се случи) интервюто на Дюкан по Бтв.

Задавам следния въпрос, вследствие на това, че чух КОЛКО ВРЕДИ може да си нанесе организъм, практикувайки тази диета и НЕспазвайки нормата от минимум 2 л вода на ден.

И така - питам - НАПИСАНО ЛИ Е С ОГРОМНИ ЧЕРВЕНИ БУКВИ НАВСЯКЪДЕ, КЪДЕТО Е ПУБЛИКУВАНА ТАЗИ ДИЕТА И В ЗАГЛАВИЯТА НА ВСИЧКИ ТЕМИ, КОИТО СЕ ПИШАТ ПО НЕЯ, ТОЗИ ФАКТ??? Пише ли се НЕПРЕКЪСНАТО: "спазвайте тази или тази особеност на диетата, защото ИНАЧЕ ЩЕ СЕ РАЗБОЛЕЕТЕ, И ТО - СЕРИОЗНО"?

Според мен - когато се касае за здравето (а може би и живота) на човек - НЕ Е ДОСТАТЪЧНО да му кажеш ПОСЛЕ - ами да си прочел внимателно диетата, там пишеше...

Защото едно е да не прочетеш внимателно някое разпореждане на данъчната служба, да закъснееш с някой срок и да те глобят. А СЪВСЕМ ДРУГО Е да не прочетеш внимателно една диета и ДА СЕ РАЗБОЛЕЕШ ПО ТАЗИ ПРИЧИНА!

Със сигурност има още доста неща в тази И ВСИЧКИ ДРУГИ диети, които трябва да са написани С ОГРОМНИ ЧЕРВЕНИ БУКВИ още ПРЕДИ да се опише дадената диета. А ТЕ ВСИЧКИ ЗАПОЧВАТ първо С ПОРАЗИТЕЛНИТЕ ЕФЕКТИ, за да зарибят дебеланковците, а после - ГОЛЯМ ПРАЗ, че зарибеният нещо не е допрочел и не е доразбрал...Ми - ДА Е ДОПРОЧЕЛ...


Това като надгробна епитафия нещо НЕ МЕ УСТРОЙВА!!!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 23.07.09 11:23.



Тема Re: Не ме мразете!!!!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Heвpoзa (непознат )
Публикувано23.07.09 12:16



месеца, като се опитах да поспоря тук с модераторката Дорчестър каква им е гадна диетата, тя направи така, че да бъда банната от всичко клубове на дира от личния ми комп, което и досега е така . Освен, че се тъпчат само с месо, стават злобни и недоклатени



Тема Re: Не ме мразете!!!!нови [re: Heвpoзa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано23.07.09 12:30



Е, това е доста крайно. Уточних вече, че изобщо не визирам ТОЧНО тази диета, а ВСИЧКИ.

Надявам се да е станало ясно на останалите.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Не ме мразете!!!!нови [re: Heвpoзa]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (...)
Публикувано23.07.09 12:36



"...Освен, че се тъпчат само с месо, стават злобни и недоклатени"
Имам един въпрос - това по-горе споделен личен опит ли е? Съжалявам, че се чувстваш така и споделяш проблема си. Надявам се някой да ти помогне да го преодолееш!!! Защото едва ли всички спазващи диетата на Дюкан се чувстват по този начин! Повечето /представи си/ даже се чувстват прекрасно!
Атова за диетата на Дюкан и водата е написано поне на 10 места в книгата му!!! Който си е направил труда поне веднъж да я прочете го е разбрал!



Тема Re: Не ме мразете!!!!нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.07.09 12:52



Поинтересувах се, та попаднах на интервюто.

Ето и моя коментар:

"Пиер Дюкан: Преди 50 хиляди години човекът се е прехранвал основно с лов и с това, което е можел да набере с ръцете си. Това са и основните елементи, които са ни нужни - протеини и по-малко зеленчуци. Плодовете на дърветата са били по-малко достъпни, затова не са ни и толкова нужни. Човекът е програмиран да яде това. Зайците ядат моркови, а ние ядем протеини и зеленчуци. "

* Основната храна за хората са плодовете, кореноплодите и различни растения. Месото, яйцата, рибата, буболечките и подобните също влизат в менюто на хората, но основната част от калориите идва от въглехидрати, а не протеини или мазнини. Изключение са ескимосите. Не е без значение, че на север ядат суров черен дроб и пият кръв.

"Например, във Франция напоследък нашумя една диета с протеинова пудра, която се продава в аптеките и представлява 98 % протеин. Това е много вредно за здравето. Когато приемате белтъчините чрез белтъци, риба, морски дарове и пилешко и пуешко месо, няма никакъв риск, рискът за здравето е нула."

*И с какво точно са вредни протеините?

"Пиер Дюкан: Ако лекар казва, че подсладителите са вредни, значи той просто не е запознат. Специално аспартама - не само че не е вреден, но може да се дава и на бременни жени. Аспартамът е абсолютно и официално признат от всички лекари в Европейската общност. Не само че не е вреден, но е дори добре за здравето и помага да не се пълнее. Това са просто слухове, че е вреден."

*Напълно съм съгласен.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Не ме мразете!!!!нови [re: Heвpoзa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано23.07.09 12:55



Поздравления за таланта, как я сътвори тая фантасмагорична конспирация?

Модераторката Дорчестър не е поставила или посикала бан на НИТО ЕДИН човек, пишещ в ДИЕТИ. Пък за да ти забранят да пишеш във всички клубове на дира, значи много си сгазила лука и това ограничение е наложено от АДМИН, а не от модератор.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Не ме мразете!!!!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Lady_Evil (just a woman)
Публикувано24.07.09 16:48







Тема Re: Не ме мразете!!!!нови [re: Lady_Evil]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано24.07.09 17:18



Повечето неща са верни, но това за кръвните групи ми звучи съмнително.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Не ме мразете!!!!нови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано24.07.09 17:23



Изумени, ти няма ли да обновиш малко твоята тема?



Тема Re: Не ме мразете!!!!нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано24.07.09 18:16



Засега не, отивам да се претегля за да видя как върви. 84 килограма, което е следствие от честите прекъсвания на диетата. Преди няколко дни направих сравнение със снимките, които бях прави преди диетата - разликата е голяма, но има какво още да се желае.

Най-важното е невидимо за очите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.