Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 01.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Тема Във връзка с аспартаманови  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано02.05.09 11:02



Днес съм на диета от 40 дни. Изял съм над 250 таблетки аспартам.

Нека опиша симптомите, които тази отрова ми причини:

Безсъние. Напоследък не мога да заспя преди един през нощта, тъй като си пия кафето с аспартам, а снощи си пих и какаото с него. Тоест когато пия вечер аспартам с кафето не мога да заспя.

Главоболие: Преди няколко дни имах леко главоболие, за първи път откакто съм на диета. Не знам дали причината е аспартамът или това, че този ден спах по-малко от 5 часа. Обикновено имам главоболие веднъж седмично.

Надебеляване: Всеки път, когато си пия кафето с аспартам тежа около 200 грама повече, отколкото преди това. За последните 20 години съм качил над 50 кила.

Проблеми с паметта: Имам ужасен проблем със запомнянето на лица и имена. Откакто се помня съм го имал.

Болки в ставите: Когато започнах да правя повече лицеви опори от време на време раменете ми пукаха и изпитвах лека болка.

Влошено зрение: Имам 3,5 диоптъра късогледство. Откакто започнах да консумирам аспартам нямам никакво подобрение.

Проблеми със слуха и раздразнителност: Чувам как птичките пеят навън. Дразня се. Чувам и преминаващите автомобили.

Отравяне с метанол: С това се справям, като от време на време пия по една противоотрова.

Пристрастяване: Не мога да си пия кафето чисто, искам да ми е сладко.

Като погледнах

видях, че имало и още симптоми, които не съм отдавал на аспартама:

Глад - все съм гладен, докато не се наям както трябва. Не вярвам фактът, че моментът в който гладът ми започна да става все по-силен случайно е съвпаднал с момента в който започнах да употребявам аспартам преди малко повече от месец.

Зачервяване на лицето: Аз си мислех, че е от слънцето, тъй като явно имам лека алергия, а то какво се оказа... Не знаех, че и в детската градина са се опитвали да ме отровят.

Хипертония: Случвало ми се е няколко пъти кръвното ми да е 140/90. Обикновено след няколко кафета и кола.

Косопад: Тук вече започвам да се притеснявам. През последните 5 години ми остава все по-малко коса. Още не съм плешив, но... Имам чувството, че космите постепенно се преместват от горната към долната част на главата ми.

Импотентност: Тук ме спасява друго: Scientia potentia est!

Фобии: Имам няколко, като едната е особено силно изразена.

Извод: Трябва да премина на стевия. Аз тератоген не плаши.

Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: Във връзка с аспартаманови [re: Изyмeн]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано02.05.09 12:26



Аз никога не ползвам захар за топлите напитки, още по-малко аспартам, особено след това, което четох за него. Подслаждай си чая и млякото с мед, а кафето се научи да го пиеш горчиво. Ще се мръщиш в началото, но се свиква.



Тема Re: Във връзка с аспартаманови [re: вeceлyшka]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано02.05.09 13:18



Никой ли не оценява чувството ми за хумор?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Във връзка с аспартаманови [re: Изyмeн]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано02.05.09 16:59



Аплoдисменти!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Във връзка с аспартаманови [re: Изyмeн]  
Автор rade6ki (професионалист)
Публикувано04.05.09 01:32



А аз се чудя от къде идват всичките проблеми (и Слънцето все сутрин изгрява,а вечер залязва,и дъжд вали от време на време,и световна икономическа криза ни налегна),а то било от аспартама-а


Забравих и Свинския грип и преди това Птичия!Що не вземат да я "утрепат "тая отрова?
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от rade6ki на 04.05.09 01:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от rade6ki на 04.05.09 01:36.



Тема Re: Във връзка с аспартама [re: Изyмeн]  
Автор kotence777 (непознат)
Публикувано25.05.09 03:12



В голям филм си се вкарал....... Офффф писна ми за тоя аспартам да чета. Дрън-дрън, глупости. До сега да съм умряла 200 пъти ако ставаше така.... Да не говорим колко некачествен алкохол се пие в БГ.... Вече писах в друг форум, но сега смятам с цифри да се подкрепя.
Молекулното тегло на аспартама е 294,31 г/мол. От него при преработка се отделя 1 молекула метанол с молекулно тегло 32,041 г/мол. Значи от
от 294,31 грама аспартам- 32,041 грама метанол, а от1 грам аспартам- Х грама метанол
Следователно грамовете метанол са Х=32,041х1/294,31
х=0,108 грама метанол от 1 грам аспартам
250 таблетки/40 дни =6,25 таглетки на ден
Грубо, 1 таблетка аспирин ти е 0,500 г и то с помощните вещества!!!! Да речем 2 таблетки аспартам да са ти 1 грам,което е направо абсурдно,но нямам везна в момента да ти меря.
6,25табл на ден/2табл за грам=3,125 грама аспартам на ден
от 1грам аспартам- 0,108 грам метанол
от 3,125г аспартам- Х грама метанол
Х=3,125х0,108/1=0,3375 грама метанол на ден.... Като се отровиш с тях, ела ми се обади. Фенилаланина и аспарагиновата киселина ги има почти във всяка белтъчна храна.Тях въобще няма да ги коментирам.
Тези глупости за аспартама са направо абсурдни.

Редактирано от kotence777 на 25.05.09 03:23.



Тема Re: Във връзка с аспартаманови [re: Изyмeн]  
Автор kotence777 (непознат)
Публикувано25.05.09 03:44



:) От глад и аз страдам от безсъние :) Погледнах ти малко от диетката :) Аз,че нямам 60 кила ще припадна ако съм на нея,честно :) Имам няколко килограма да свалям,но убий ме,не мога така да се измъчвам.....пък нека съм дебела.
А с онези хапове дето ги пиеш, не ми се занимава да гледам какво има,но принципно хаповете са си хапове.Аз съм против даже разтворимите витамини и всякакви добавки на витамини към храната. Не се ли храни човек балансирано, каквито и хапове да пие,няма смисъл.



Тема Re: Във връзка с аспартаманови [re: kotence777]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано25.05.09 14:28



Явно не само, че нямаш чувство за хумор, но и не четеш какво пиша.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Във връзка с аспартаманови [re: Изyмeн]  
Автор kotence777 (новак)
Публикувано25.05.09 16:21



За кое по-точно? За аспартама ми е писнало да чета,вярно.... но да те обиждам в никакъв случай не съм искала.А и не виждам,кое по-точно те обижда. Ако е така,приеми извиненията ми.



Тема Re: Във връзка с аспартаманови [re: kotence777]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано25.05.09 19:25



Както беше споменато в другата тема - смятам аспартама за сравнително безвреден.

Най-важното е невидимо за очите.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.