Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 20.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Тема диети и воданови  
Автор nameOO1 ()
Публикувано20.05.09 11:20



добре ли е по време на диета пиенето на приятно топла, не вряла вода, също така ако се поема много минерялна вода, вярно ли е че се претоварва организма, въобще иска ми се да чуя мнения относно водата и диетите, топла, студена и минерални
мерси



Тема Re: диети и воданови [re: nameOO1]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано20.05.09 14:30



Дамммммм, ще ти отговоря с условието, че информацията ми е само от прочетеното.

Студената вода казват, че принуждава да организма да изгори допълнително калории при приемането и. Но според мен те са пренебрежимо малко. Освен това лично на мен ледено студено ми е некомфортно да пия и на зъбите и на гърлото :).

Топлата вода, приемана сутрин на гладно била топяла мазнините. Как дефакто става не ми е ясен механизма. Освен това действала като сутрешен душ (вътрешен).

Пиенето само на минерална вода, особено силно минерализирана може да доведе до образуване на камъни в бъбреците и затова е добре да се редува с изворна (то и реклама такава тече в момента :)).

Личното ми мнение е че оптималното количество вода е около 1,5-2 литра. Аз лично си запарвам билков чай, оставям го почти да изстине и така с 3 чая за деня си набавям течност около 900 гр. Пия го без захар и ми допада. При тренировка пия минимум 500 гр, а и след това още около 500. През деня обикновено след обяда и вечерята ми се допива вода, създала съм си навик винаги с кафето да имам и чаша вода. Така без да се насилвам смятам, че поемам достатъчно течности. Като естествено зависи и храната, дали е била солена и т.н. На заведение винаги поръчвам голяма бутилка вода също.



Тема Re: диети и вода [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано20.05.09 21:18



Според мен да се пие много вода или да не се пие достатъчно е еднакво вредно - и в двата случая може да се стигне до сериозно обезводняване. За минералната вода е вярно, че не бива да се пие много, но това важи специално за някои води и по-конкретно за "Девин", тъй като в нея има доста повече флуор, отколкото е полезно. Дестилираната вода изобщо не става за пиене. Аз лично пия точно толкова, колкото ми се пие - случвало се е и над 7 литра да изпия, но обикновено е не повече от литър. Зимата по-малко, лятото повече.

Най-важното е невидимо за очите.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.