Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 24.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Слаба съм ....  
Автор дивoтo (непознат )
Публикувано10.05.09 19:27



Ей хора благодаря Ви . Много съвети прочетох тук във вашя форум и накрая постигнах това което желаех. Съжалявам, че чак сега се регистрирам, но нямаше как да не Ви благодаря, защото само тук можах да открия тайната.
Бях 95 килограма и от средата на м.януари съвсем успешно свалих 22 килограма. И много добре ги поддържам за сега. Благодаря, че Ви има. Моят еmail e: an7777@abv.bg за хора с които мога да споделя идеи, за свалянето на поне още 7-8 килограма, но разбира се с цел да ги задъържа и поддържам. Успех.

Редактирано от дивoтo на 10.05.09 21:24.



Тема Eeeeeeнови [re: дивoтo]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано11.05.09 08:56



Направо ме разби!

Хем ни благодариш, че ни има, което ще рече, че форума ти е помогнал. Хем пишете на мейл за да споделя.

Я бързо пиши тука.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано11.05.09 12:36



Е как ще пише, като знае, че поредната реклама на някое хапче ще бъде изтрита





Тема Re: Eeeeeeнови [re: Wildberry]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано11.05.09 13:38



Верно, сигурно нова разновидност на Лида или хербанезнамкво си :)



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор дивoтo (непознат )
Публикувано11.05.09 21:28



Не не е така. Да наистина благодаря.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: дивoтo]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано11.05.09 23:26



Добре, разкажи ни малко повече

Наистина е интересно, трябва да пишеш тук - всички сме любопитни.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Eeeeeeнови [re: Dorchester]  
Автор дивoтo (непознат )
Публикувано13.05.09 00:25



Ами просто съчетах всяко мнение. Дори и мненията за хапчетата. Защото форума е доста голям нали. А моята борба със затлъстяването все пак е от 15 горини насам. Сладко не лизвам. Всъщност излъгах-за 4 месеца 2 пъти си хапнах, но можех да спра, след краткото поглъщане на малкото изкушение. За разлика от всеки друг път за 15 години.
После проумях, че Дюкан има право да хапвам зеленчуци, рибка и месце, но не и да ме лишава от лещата и плодовете.
Съчетах ги с времето-кога се ядат плодове, кога салати и меса и все пак ориз, картофки и леща. И най важното запомних, че след 19ч, трябва да седя като "изпъден гъсак" до масата или изобщо да се махна от нея.
И не на последно, но важно по място, не се отчаях нито за минутка, купих си хубавите тоалети за спорт, който още не съм започнала, защото се усещам все още тежка. Но мотивацията я имам. И всеки ден се чувствам в кожата си готина, независимо от факта, че имам израстъчета. Вина изпитвам само ако ям сладко. За всичко друго което ям не изпитвам такава. Не хапвайки сладкиши, организма ми се приучи да не отделя допълнителни количества инсулин и да иска още храна и сякаш от по малко се наяждам, сякаш стомаха ми се посви. А и портмонето ми е по пълно, за разлика от периода наречен "В царството на сладкишите". Сладкото просто вече не ми е приоритет. А когато все пак ми се прииска сладко, замествам тази мисъл с новия си бизнес, който се опитвам да развия.
А как се тъпчех със сладко просто не е за вярване. Една кутия огромна с бонбони изяждах и можех да продължа, ако майка ми не ме спреше, след порой от упреци.
Но много Ви чета да знаете.
И колкото до хапчетата, да пих и реклама няма да направя какво, но не ми навреди и не съм пила постоянно, а в пристъпите на желанието за чревоугодие.
Е не беше лесно да се навия да пия-2 седмици ми трябваха, но без начален тласък при мене просто нямаше да стане.
За 15 години от хилядите диети и превръщането на химията в мен в ленен метаболизъм, сега просто се преобразих. И формата и съдържанието ми са други. Признават го и другите

Редактирано от дивoтo на 13.05.09 00:35.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: дивoтo]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано13.05.09 10:20



Ами остава да ти пожелаем да си запазиш добрите навици и да запазиш постигнатото


Пиши ни как върви задържането по-натам и за спорта ако успееш да го включиш.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 13.05.09 10:21.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Dorchester]  
Автор дивoтo (непознат )
Публикувано14.05.09 01:20



О задължително. Само се колебая между-фитнес, каланетика, аеробика. Или да мина на тънката тарифа, сутрин и вечер само на стадиона по 10 обиколки.
Тук пак ще искам съвет.
Аз си мисля, че сладкото ми върши всъщност всичките проблеми, по важното е дали мога да живея изобщо без сладкиши. Ще изброя любимите ми, вие само ми помогнете в избора кое все пак да си вземам от време на време. Оооо, не не ми се говори за сладко, трябва да правя бизнес.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: дивoтo]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано16.05.09 15:28



О задължително. Само се колебая между-фитнес, каланетика, аеробика. Или да мина на тънката тарифа, сутрин и вечер само на стадиона по 10 обиколки.


Изобщо не се колебай, опитай от всичко, само така ще намериш "своя" спорт. Важното е мотивация и упоритост. Много зависи и от това на колко години си, как са ти ставите, дали си пушач... При мен тези по аеробни спортове не ми са много по вкуса и го отдавам най-вече на цигарите

. При интензивна тренировка усещам, че не съм уморена (все пак мускулите ми са тренирани), но нямам въздух и това ме кара да прекъсна и ме ядосва естествено, защото съм мека Мария и едни цигари не мога да си наложа да откажа! А си правя сметка ама колко ще тренирам и каква карта да си купя, а за цигари давам сигурно повече пари от тези за спорт!

По тази причина сигурно разбра, че предпочитам по бавните занимания - каланетика, йога, най-вече пилатес.

А! И най-много обичам да "тренирам" масаж :).


Но пък теб може би "дивото" спортуване те зове .

И за последно - поздравления за резултатите, силно ти пожелавам този режим, който ми се струва много разумен и разнообразен да ти остане като навик и никога повече да не се върнат безумните пориви за сладкиши.

Редактирано от Бeзпoдoбнa на 16.05.09 15:31.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор дивoтo (непознат )
Публикувано18.05.09 20:03



Благодаря ти. Тебе най много съм те чела, признавам си. Изрових ти всички темички, комбинирах. Е, най ти се ядосвах на това, че ме караш да изчислявам до грамове всичко което поглъщах. И явно, че си се научила перфектно да се справяш с това-по точно с тази математика и до точност да изчислиш грамажите, които ще приемеш за през деня. Е аз на това му викам велико търпение. Все още ли поддържаш 65 килограма.
Колкото до цигарите-е ето това съм го пропуснала-че пушиш. И наистина ми идва да ти се накарам, ама яко. Помисли-къде е логиката и кое му е мъдрото или там както щеш го наричай-та хем пушиш, хем си изпразваш джоба, хем парите си даваш не за витамини, а за отрова-т.е с една дума нямаш пари. Хем си тровиш тялото и органите и от там нямаш и здраве. Не го разбирам, този порочен кръг-отиваш на работа, ставаш рано, трепеш се 8-9 до 10 часа за да отидеш и да похарчиш ценните си парици(т. е труд) за проклетата цигара, за да те умори и да те вкара в гроба. Аз така си го представих преди години, когато се опитвах от слабост да ги науча проклетите тютюни. В моите представи имаш авторитет-ти специално, заедно с още няколко имена тук, които редовно пишат и не разбирам защо не поведеш тази борба и да я спечелиш точно по този начин по който си спечелила с килограмите-борбата
Ей не те съдя, само това не искам да си мислиш. И аз се опитах да ги науча проклетите му цигари, но БОГ явно друго бе решил (да се трова със сладко примерно) за да разбера накрая, че ще се сгромолясам както ходя. Защото наистина 95 кг. на 1.60 високо човече се нарича бомба със закъснител и от естетическа гледна точка, се нарича голямо и обло кюфте. И някой си ми го казваха, особенно близките-от тях по малко боли.
Да не говорим, че независимо, че съм на 31 г., до 40 аз вече щях да си развия всички започнали ме симптоми на диабет тип 2. И това изчетох, инсулинова резистентност, метаболизъм-много слаб, поликистоза, стеснение на кръвоносни съдове и последващи сърдечно-съдови заболявания. Поликистозата си я имах, Слава на БОГА, че след прием на противозачатъчни безразборно-все пак успях да зачена-едно детенце.
Аз нямах избор-аз трябваше да предприема трудната крачка и да сложа хапчето в устата си. А ми трябваха 2 месеца за да се реша точно по този начин да действам.
Отидох в една лаборатория-изследвах го, да зная наистина ли не вреди, лаборантката каза пий го. И накрая начина е бил много лесен(Диета и спорт), но много труден за извършване именно защото аз не успявах да спра порочния кръг-ядене -отделяне на повече инсулин и пак ядене.
Сега съм щастлива, не ми се яде сладко и не ми е в главата, което е по важното, искам да се храня здравословно. Пицата не ми грабва вече очичките. И най ваяжното което исках да постигна- понеже много обичам хората-исках те да се интерсуват от мене, да ми обръщат внимание, да се вслушват в мнението ми, а не го постигах. Сега това е много по лесно. Сега и за големите грешки ми прощават, защото изглеждам по различно. Всеки дебеличък човек ще ме разбере, какво искам да кажа с последното изречение. Аз все още не съм манекен имам си поне още 8 до 10 килограма отгоре. Но този път стимула е по голям и смятам да ги постигна без гадните хапчета. Защото няма какво да се крие, хапчето си е химия, но то се използва единствено и само в крайни случай.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: дивoтo]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано19.05.09 17:22



Е, най ти се ядосвах на това, че ме караш да изчислявам до грамове всичко което поглъщах. И явно, че си се научила перфектно да се справяш с това-по точно с тази математика и до точност да изчислиш грамажите, които ще приемеш за през деня. Е аз на това му викам велико търпение. Все още ли поддържаш 65 килограма.

Тази математика ми помогна най-много. Но с течение на годините вече съм спец да преценявам на око, а и толкова пъти съм смятала най- различни ястия, та вече не ми е и необходимо.

Разбрах, че най-добре за мен е да се храня натурално с възможно най-малко химия, а това предполага по- простички неща - месо, риба, яйца, зеленчуци, плодове (с едно наум), млечни, избягвам до колкото мога рафинираните храни, но пък пусто зехтина е скъпичък. И знаеш ли установих, че ми е по-евтино да приготвям ястия с месо, отколкото примерно да се храним с кремвирши.

Е и аз не съм светец и още имам миражи по мазната баница :)

И то затова в момента килограмите ми са 67, ама ще ги смъкна, само трябва да се стегна и да мина изключително на месо, риба и зеленчуци и за две седмици смятам да се справя.

Колкото до цигарите-е ето това съм го пропуснала-че пушиш. И наистина ми идва да ти се накарам, ама яко. Помисли-къде е логиката и кое му е мъдрото или там както щеш го наричай-та хем пушиш, хем си изпразваш джоба, хем парите си даваш не за витамини, а за отрова-т.е с една дума нямаш пари. Хем си тровиш тялото и органите и от там нямаш и здраве. Не го разбирам, този порочен кръг-отиваш на работа, ставаш рано, трепеш се 8-9 до 10 часа за да отидеш и да похарчиш ценните си парици(т. е труд) за проклетата цигара, за да те умори и да те вкара в гроба.

Това направо е меко казано в сравнение с думите, които аз си говоря. Ама нейсе кога ли ще метна и отказване на цигарите!



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор дивoтo (непознат )
Публикувано21.05.09 01:14



Ох, знаеш ли много жестока съм с тебе по отношение на цигарите. А като се сетя аз как се тъпчех-в буквалния смиъл на думата-със сладкиши, вафли, шоколади и тем подобни и как не намирах силички да спра. Нито мотивация.
Та до някъде те разбирам-за това с цигарите. Сигурно е по различно от страстта по сладкото, незнам, СЛАВА НА БОГАне успях да се захласна по тютюна, но съм опитвала цигарки.
Абе ти да не се страхуваш, че ще вземеш да вдигнеш килограми, ако спреш да пушиш и този панически страх да те стимулира -именно да не ги спреш. Защото аз от доста познати съм чувала -"спрях цигарите и напълнях.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: дивoтo]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано21.05.09 01:18



Никотинът си е доста сериозен наркотик, а пристрастяването към него е сравнимо с това към хероина.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано21.05.09 10:01



Така си е...



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Изyмeн]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано21.05.09 12:22



Абсолютна глупост - това го казвам като бивш вече пушач.

Никотина е супер-слаб ако може въобще да се нарече наркотик... Никотиновата зависимост отминава напълно между 1 и 2 седмици след спиране на пушенето. Досега не съм чул това да е станало с хероиномани. Проблема при спирането на цигарите е по-скоро психологически - някак си се чувстваш некомфортно на места и в моменти, където преди си пушил (например след ядене, на спирката докато чакаш автобус, в кръчмата с приятели-пушачи, на масата и т.н.). Тази "зависимост" продължава с години и много трудно се преодолява. Но тя няма нищо общо с никотина





Тема Re: Eeeeeeнови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано21.05.09 13:11



Колко време си пушил?
Щот аз съм дърта тютюнджийка - вече 20 години стаж

.
Спирала съм за 3 месеца.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Blake]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано21.05.09 15:40



Ако си мислиш, че да се спре хероинът е по-трудно - много грешиш. Именно психическата зависимост при никотина е проблем. Физическата е доста слаба. Познавам много хора, употребяващи хероин. Практически всички са спирали за поне по няколко месеца, но после пак са започвали. Вярно, спирането е малко по-гадно, но така или иначе всички спират, изкарват абстиненцията и пак започват.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано21.05.09 17:28



пуших над 15 години. Не пуша от 15 януари 2005 г. Повече нямам намерение да пуша през живота си.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Изyмeн]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано21.05.09 17:30



но така или иначе всички спират, изкарват абстиненцията и пак започват

Точно така, ВСИЧКИ, нали? а с пушачите положението е доста по-добре...
Въобще, нелепо е да се сравнява който и да е наркотик с никотина.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано21.05.09 18:32



Въобще, нелепо е да се сравнява който и да е наркотик с никотина.

Не е точно така, щом води до пристрастяване си е наркотик. Но приликите с хероина са дотук. Последиците от хероиновата зависимост са ужасяващи и то не само за зависимия, а и за всички негови близки.

И малко черен хумор - хероиноманите са слаби.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано21.05.09 23:39



Всъщност и с хероина не би имало чак толкова проблеми, ако беше чист хероин. Същото важи и за чистия никотин. За разлика от тях чистият алкохол е много по-вреден.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано22.05.09 09:20



Както казах освен, че водят до пристрастяване двете вещества, приликите им свършват дотук. Хероина е голяма тема и май е за друг клуб.
Ефектите, които предизвикват са много различни, цената им е много различна, толеранса който се развива към хероин е различен. Зависими на висока доза хероин не са в състояние да работят камо ли да си плащат дозите. Оттук кражби, продаване вещи от дома разбиване на семейства, проблеми с полицията.Хероина не е легален, употребата му се наказва, болестите които съпътстват употребата му, без да омаловажавам последиците от никотина са ужасни - СПИН, хепатит, разрушаване на зъбите, абцеси, калциране на вени....
Смятам за хероина да спрем дискусията дотук.

Колкото до алкохола, напротив мисля, че чистия му вид е безведен, виж за пристрастяването и последиците, може да се направи паралел с хероина. Той пък освен всичко друго е и калоричен :)))))))))). Алкохол не консумирам с изключение на "близване" на чашата по някой друг повод и то защото не ми се обяснява на околните, че просто не обичам алкохол в никакъв вид.

Но за чистия никотин си прав. Сега ми се е загнездила идеята за електронната цигара, пък ще видим.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано22.05.09 09:44



За да спреш цигарите, се изисква да имаш СЕРИОЗНА мотивация да го направиш. Ама МНОГО СЕРИОЗНА. С намаляне на дозите не става работата, нито пък със заместители.

При мен се получи от раз, месец след като баща ми почина от рак на белия дроб. На никой не пожелавам да види за какво става въпрос при това заболяване.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.05.09 09:49



В отговор на:

Хероина е голяма тема и май е за друг клуб.



Абсолютно. Взехте много да го размятвате тоя хероин тука.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Eeeeeeнови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано22.05.09 11:04



Ох смятам, че съм долу-горе разумен човек и съм наясно, че няма нито една причина да пуша, а сто причини да спра. Но от всичко най-много ме дразни, че съм зависима, а аз обичам да мога да контролирам нещата, които зависят от мен. Същото е и с храната.
Ама явно ми е слаб ангела. Човешкото съзнание е много интересно нещо, цял ден си приказвам, че не трябва да прекалявам с храната, контролирам се, ям като по учебник :), но като се прибера в къщи и изключва, светва лампичката на хладилника.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано22.05.09 13:37



вярно е това с храната - хем знаеш, че не трябва, ама хем посягаш към хладилника. Но все пак има чисто физиологична причина да посягаш към храната, докато с цигарите не е така.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано22.05.09 18:35



За алкохола определено грешиш, в чист вид е много по-опасен и от хероина и от никотина. Самият алкохол е отровен, пристрастяването към него е изключително силно, а той уврежда черния дроб, мозъка и какво ли още не.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано22.05.09 19:08



Неговоря за алкохола като химично съединение, а за съвсем натуралния алкохол като вино, ракия, уйски, бира..., без намеса на допълнителни вещества освен процеса за ферментация.
Както казах не съм много по алкохола, но това имах предвид за чист вид, а не 90 градусов спирт например.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано22.05.09 21:24



Чистият спирт е много отровен, но и аз нямах предвид него. Дори виното и бирата имат същите свойства. Докато при никотина и хероина основните опасности идват от съпътстващите ги вещества, то етанолът сам по себе си е опасен. При употреба на чист хероин смъртен случай на практика е почти изключен. Проблемъте идват от това, че хероинът е много малка част от това, което се продава на улицата, така че ако случайно някой продаде по-слабо разреден, много вероятно е да убие някого. Ако се дава по лекарско предписание е не по-опасен от морфина. Никотинът също е силно отровен, но сравнително безопасен в малки дози. За съжаление се пуши, а самият пушек е много по-голям проблем от никотина.

Употребата на алкохол е препоръчителна в някои случаи - ужилване от пчела, отравяне с метилов алкохол и други.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор дивoтo (непознат )
Публикувано23.05.09 18:09



Признавам Ви г-жа Безподобна. Винаги описвате нещата така, че да звучат убедително и да Ви се повярва. Вие наистина сте Безподобие. Искам да знам като вас, за да мога на всяка опозиция да имам точен отговор.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Blake]  
Автор дивoтo (непознат )
Публикувано23.05.09 18:12



Т.е причините поради които си изпаднал в определени пристрастявания-ядене, цигари, алкохол и т.н са диктувани от мозъчето ни по различен начин. Или по точно-мотивите са различни, а мозъчето ни решава, че са основателни, за да се превърнат в голяма страст. Така ли излиза или бъркам.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: дивoтo]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано25.05.09 10:30



Не съм искал да разглеждам въпроса по този начин. Просто от храна ИМАШ НУЖДА за да живееш, докато от цигари - НЕ... Така, че е по-лесно да преядеш (ли да ядеш повече), просто защото го намираш за абсолютно нормално и естествено.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: дивoтo]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано25.05.09 17:08



Признавам Ви г-жа Безподобна

Да допълня - Убавица.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор дивoтo (непознат )
Публикувано26.05.09 20:56



Точно така, извинявай за пропуса



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Blake]  
Автор дивoтo (непознат )
Публикувано26.05.09 20:58



Аха, разбрах. Е аз конкретно си мисля, че и двата порива са от стрес




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.