Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 24.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Eeeeeeнови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано21.05.09 18:32



Въобще, нелепо е да се сравнява който и да е наркотик с никотина.

Не е точно така, щом води до пристрастяване си е наркотик. Но приликите с хероина са дотук. Последиците от хероиновата зависимост са ужасяващи и то не само за зависимия, а и за всички негови близки.

И малко черен хумор - хероиноманите са слаби.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано21.05.09 23:39



Всъщност и с хероина не би имало чак толкова проблеми, ако беше чист хероин. Същото важи и за чистия никотин. За разлика от тях чистият алкохол е много по-вреден.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано22.05.09 09:20



Както казах освен, че водят до пристрастяване двете вещества, приликите им свършват дотук. Хероина е голяма тема и май е за друг клуб.
Ефектите, които предизвикват са много различни, цената им е много различна, толеранса който се развива към хероин е различен. Зависими на висока доза хероин не са в състояние да работят камо ли да си плащат дозите. Оттук кражби, продаване вещи от дома разбиване на семейства, проблеми с полицията.Хероина не е легален, употребата му се наказва, болестите които съпътстват употребата му, без да омаловажавам последиците от никотина са ужасни - СПИН, хепатит, разрушаване на зъбите, абцеси, калциране на вени....
Смятам за хероина да спрем дискусията дотук.

Колкото до алкохола, напротив мисля, че чистия му вид е безведен, виж за пристрастяването и последиците, може да се направи паралел с хероина. Той пък освен всичко друго е и калоричен :)))))))))). Алкохол не консумирам с изключение на "близване" на чашата по някой друг повод и то защото не ми се обяснява на околните, че просто не обичам алкохол в никакъв вид.

Но за чистия никотин си прав. Сега ми се е загнездила идеята за електронната цигара, пък ще видим.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано22.05.09 09:44



За да спреш цигарите, се изисква да имаш СЕРИОЗНА мотивация да го направиш. Ама МНОГО СЕРИОЗНА. С намаляне на дозите не става работата, нито пък със заместители.

При мен се получи от раз, месец след като баща ми почина от рак на белия дроб. На никой не пожелавам да види за какво става въпрос при това заболяване.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.05.09 09:49



В отговор на:

Хероина е голяма тема и май е за друг клуб.



Абсолютно. Взехте много да го размятвате тоя хероин тука.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Eeeeeeнови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано22.05.09 11:04



Ох смятам, че съм долу-горе разумен човек и съм наясно, че няма нито една причина да пуша, а сто причини да спра. Но от всичко най-много ме дразни, че съм зависима, а аз обичам да мога да контролирам нещата, които зависят от мен. Същото е и с храната.
Ама явно ми е слаб ангела. Човешкото съзнание е много интересно нещо, цял ден си приказвам, че не трябва да прекалявам с храната, контролирам се, ям като по учебник :), но като се прибера в къщи и изключва, светва лампичката на хладилника.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано22.05.09 13:37



вярно е това с храната - хем знаеш, че не трябва, ама хем посягаш към хладилника. Но все пак има чисто физиологична причина да посягаш към храната, докато с цигарите не е така.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано22.05.09 18:35



За алкохола определено грешиш, в чист вид е много по-опасен и от хероина и от никотина. Самият алкохол е отровен, пристрастяването към него е изключително силно, а той уврежда черния дроб, мозъка и какво ли още не.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано22.05.09 19:08



Неговоря за алкохола като химично съединение, а за съвсем натуралния алкохол като вино, ракия, уйски, бира..., без намеса на допълнителни вещества освен процеса за ферментация.
Както казах не съм много по алкохола, но това имах предвид за чист вид, а не 90 градусов спирт например.



Тема Re: Eeeeeeнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано22.05.09 21:24



Чистият спирт е много отровен, но и аз нямах предвид него. Дори виното и бирата имат същите свойства. Докато при никотина и хероина основните опасности идват от съпътстващите ги вещества, то етанолът сам по себе си е опасен. При употреба на чист хероин смъртен случай на практика е почти изключен. Проблемъте идват от това, че хероинът е много малка част от това, което се продава на улицата, така че ако случайно някой продаде по-слабо разреден, много вероятно е да убие някого. Ако се дава по лекарско предписание е не по-опасен от морфина. Никотинът също е силно отровен, но сравнително безопасен в малки дози. За съжаление се пуши, а самият пушек е много по-голям проблем от никотина.

Употребата на алкохол е препоръчителна в някои случаи - ужилване от пчела, отравяне с метилов алкохол и други.

Най-важното е невидимо за очите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.