Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 01.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Наздраве!нови  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано01.04.09 14:20



Привет на всички!


Ето, дойде си време за олекотени режими, пости, диети, прочистване и пр.поводи човек да разтовари след голямото зимно заседяване, похапване и мързел.
Думата ми е за течностите - ще прощавате за темата, ако е много нищена, но врътнах малко назад и не видях нищо..
Колко?Задължително ли и защо?Разни теории има от 1 л. до 3 - 4 съм виждала - пък казват, че се натоварва сърцето от много..Кога - по време на храна или не?И въобще - всичко каквото се сетите..даже дайте вкусни и нискокалорични, интересни и здравословни напитки.

Собствено..много съм зле - 1лит. за..3 дни в най - добрия случай и то, ако съм се хранила, солени неща и т.н. или след спорт, ама тогава е естествено. Да кажа, че тук включвам и кафетата!
Искам да е повече, защото водата е здраве, тялото ни е от вода, поддържа ни свежи и т.н., но..не обичам да пия - виж, ако е чай, сок, газирано, айрян..въобще нещо с вкус - да, но чиста вода, минерална или трапезна - тц.
Зная, че е много вредно това, но просто пряко сили се напъвам. Ако има чалъм някакъв да ме мотивирате - заповядайте, с удоволствие ще прочета.

Мерси предварително и хубав ден на всички!





Тема Re: Наздраве!нови [re: impulce]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано01.04.09 17:42



Пиенето на по-големи количества вода се учи.
Сама казваш, че водата е здраве, с което автоматически си отговаряш коя е най-вкусната и нискокалорична напитка


Всичко останало може и да хидратира в известна степен, но и товари бъбреците, които трябва да филтрират оцветената, подсладена и незнам си още каква течност.

Няма чалъм, ходиш винаги с шише вода в тебе и надигаш, когато се сетиш.
Аз като излизам и случайно си забравя водата, се чувствам все едно не съм заключила вратата
Може пък това да е чалъма - да не разичташ да си купиш отвън, а да излезеш с бутилката и да знаеш, че трябва да я изпиеш, преди да си се прибрала.



Тема Re: Наздраве!нови [re: impulce]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано01.04.09 20:09



Пий колкото ти се пие, че и прекаленото пиене не е полезно.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Наздраве! [re: Wildberry]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано02.04.09 08:24



Добро утро!


Много се радвам да те видя, мерси за съвета. Така правех зимата - една кана 2 лит.слагам с чай, на бюрото и мине се немине..наливам, ама голяма мъка.
Преди това с бутилка 1,5л.и напъвам..ама..набързо, набъзро наливам до обед, колкото да зная, че съм взела дозата и после..следобед като няма - вече ми е гот!



Тема Re: Наздраве!нови [re: Изyмeн]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано02.04.09 08:25



Мда, донякъде това следвам, че организмът сам си иска каквото му е необходимо, но пък нали целулит, бръчки..така се лекували.





Тема Re: Наздраве!нови [re: impulce]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано02.04.09 09:03



От пиене на много вода много лесно може да се дехидратираш.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Наздраве!нови [re: Изyмeн]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано02.04.09 09:38



Какво ти е мнението за разните там..изотонични напитки?
Много пъти след спорт - докато ходех - съм се замисляла да взема и да пробвам, но все ми се виждаше някаква химия и купувах студен чай.
Не, че той не е ..ама..





Тема Re: Наздраве!нови [re: impulce]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано02.04.09 10:01



Зависи дали искаш да сваляш килограми или не. В тях има малко захар и доста подсладители. Аз бих предпочел сам да си направя изотонична напитка, но за целта трябва да си намеря доста неща с нужното качество - разни минерални соли с калий, натрий, калций, магнезий и т.н. За хидратация има една много добра напитка, която се приготвя много лесно: 1 част кисело мляко, 2 части вода, сол на вкус. Ако не ти е проблем теглото, може да замениш част от солените напитки със сладки.

Аз преди си правех студен чай. Правя концентрат от насипен чай в една чаша, после изсипвам в бутилка от 2 литра. Добавям 160 грама захар, лимонена киселина на вкус и допълвам с вода.

Най-важното е невидимо за очите.

Редактирано от Изyмeн на 02.04.09 10:03.



Тема Re: Наздраве!нови [re: Изyмeн]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано02.04.09 10:57




Айрянче, бравос, много обичам.

Ако не ти е проблем теглото, може да замениш част от солените напитки със сладки. - не разбира.
Кое е по - вредното - солта или захарта?

Имам нужда да сваля натрупаното от зимата - не е чак зверски много и да стои идеално зле, но ме дразни, определено.
Да, това ползвах и аз, но обикновени билкови пакетчета и запарвах в кана, без захар. Ментата, например - освежава през лятото много, но се чака да изстине, естествено.
Да не говорим билките, по принцип колко са полезни.



Тема Re: Наздраве! [re: impulce]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано02.04.09 12:31



И солта и захарта са полезни в рамките на разумното. Около 0,5 грама сол на литър течност не е много. (тоест може да пиеш литър с 1 грам сол и още литър без сол). Диетичната сол също не е в лош вариант, но само смесена с обикновена в съотношение 1/5.

Най-важното е невидимо за очите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.