Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:26 23.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор corsichka (с рогата напред)
Публикувано30.03.09 10:55



Здравейте сладурки,
Привет на неМечо, Рада, Сани, Дорчето и всички останали!
Не искам да се повтарям, но при мен се случват същите неща, не ми се вкусва хляб, не мога да ям свинско, мазнина в салатата ми е неприятна и т.н. Единственото нещо с което прекалих откакто съм в трета и четвърта това са ядките. Изглежда нещо ми липсва в организма. Но абсолютно ги спрях от една седмица. Аз също като неМечето ям елда вместо ориз, а картофи не съм вкусила. Концентратът изобщо не ме влече, от време на време когато има повод пийвам вино със сода.
Обаче да знаете, че много е важен показателя от калкулатора на дюкан, колкото и да ви харесва или да не ви харесва. Моя паказа 68, а аз свалих до 64-65. Вече с разрешените храни в трета и четвърта, които не спазвам абсолютно, тъйкато вече писах, че много неща не ям, организма ми като чели се стреми към тези килограми. Имам чувството, че ако не се контролирам ще се кротна на тези килограми. Сега съм 67, като непрекъснато варирам м/у 65 и 67. Сега съм решила да мина 5/5 за да затвърдя тези 65.
Момичета които влизате в трета, много внимавайте да не се издъните, защото жалко за усилията, които сме положили. Изглежда трябва поне две години да се запази теглото, като се внимава какво се яде за да се затвърди.
Какво да направим като сме от тази порода, а не от тези дето ядат всичко и все са си слаби. Но... пък имаме добри сърца!!!

Умната момичета и момчета!
----------------------------------------
дюканка-ветеранка



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: corsichka]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано30.03.09 20:13



Здравейте скъпи дюканки и дюканци - виждам, че вече има и момчета сред нас!
Като сме го почнали този режим, ясно е, че не сме като всички по отношение на храненето, апетита , и , разбира се, натрупването на тегло. Когато минах в трета фаза всичко си беше наред с малки изключения, обаче за мен четвърта се оказа предизвикателството, което никак не очаквах. Да си призная, надявах се съвсем искрено, че ще ям всичко и с един протеинов ден ще удържам килограмите. Първо, "стремя се" към показаната от калкулатора стойност, която е с 5 кг повече от моето последно постижение/ 69 калк. , 64 моето тегло/, второ, когато си позволявам да хапвам всичко, мотивацията ми спада, трудно удържам един протеинов ден, а преди как издържах 5 дни, не ми е ясно. Освен всичко друго, един протеинов четвъртък не ми е достатъчен, трябват ми два протеинови дни, и то при условие ,че не си позволявам сладкиши, ядки,сладолед и т.н. Хапна ли една хапка от сладкиша например, не мога да се спра и си го изяждам. Откакто съм в четвърта фаза, килограмите варират с 1-2 кг, а по празниците и повече, които след това изчиствам с ПЗ - дни. Обяснявам си го с продължителното време, което съм имала наднормено тегло и навиците на организма. Като цяло обаче съм станала много по-внимателна към себе си и теглото си, дори в къщи за всички готвя, като меря олиото , в ястията не слагам повече от 3 с.л. мазнина за цялата тенджера. Интересно, че домашните ми не усещат разликата и не отслабват, явно компенсират с други храни. Хляб ,благодарение на Дюкан, изобщо спрях да консумирам, не ми е интересен, алкохолът също е сведен до минимум. В дните, които спортувам, на другия ден съм качила поне 300 грама, явно и мускулатурата реагира.
Не мисля да се отчайвам и то точно сега, но ви пиша как е при мен, може да има и от моята кръвна група. Целувки на всички!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано31.03.09 19:57



ПРИВЕТ!Разписвам се за днес и аз!!!


Новички,най-големият кеф е във фаза 2!
Вярно,за 2-3 дни се задържат килцата,ама като дадат на юруш-то блузки,то полички...падат всички!Не се отчайвайте,а упорствайте!Временцето се оправя,аз зимата в студа ходех по 10-12 км дневно,сега по-малко,защото работя-около 6-7 км на Бързоход!Дънките от есента са ми широчки вече,макар,че държа 65-66 килца.Понеже съм ненаситна Дюканка ми се ще да стигна до 63-64 и знам,че с още мъничко усилия ще стане!Не съм казала,не е станало...Сега във фаза 3 мн.рядко" залитам",защото усилията ми бяха възнаградени,харесвам се в огледалото и имам самочувствие/да не се повтарям,но съм си щАСДЛИВААААААА!!!
До скоро и поздрави на всички дружки,дето си ме знаят!
ваша Рада



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: tetragrama]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (А маце!)
Публикувано02.04.09 11:49



Здравейте всички!
Аз да се похваля - от една седмица кантара ми показва някакви цифрички, които в началото ми се сториха странни, но след седмица изчакване реших, че няма начин да не са верни - 78,5-78,8 кг.! Ей т'ва е! Както и да го гледам си е вярно - паднах под 80 кила, което не ми се е случвало от моминските ми години насам, а това беше твърде отдавна, за да го помня ясно! Първия път, когато кантара показа 79,9 кг., реших, че се повредил. Смених му батериите и не само, че показа същото, ами даже и продължи да ме радва.

И тъй като от малко повече от седмица се кротна на около 78,5 кг. реших, че е време за хвалба! Не вярвах, че в трета фаза също се сваля! Много се писа по тази тема, имаше мнения най-всякакви, но е факт - аз продължавам да свалям! Много по-бавно и по-малко, но... свалям! Не че съм стриктна третофазничка - писах по горе в темата, но вече не съм и във втора фаза. В момента съм на някаква моя си трета фаза, която включва голяма част от препоръките на доктора, но не всичко! Почти не ям хляб, не съм вкусвала картофи, замених ориза с елда, макарони съм хапвала само веднъж и на гала хапванията много внимавам какво и по колко!!!
Та това е! Похвалих се и ми олекна!
Желая на всички повече свалени килца, повече усмивки и горе главите!
Няма начин да няма начин! Всичко се получава с много желание и повечко инат!
Много целувки за всички!

Редактирано от Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) на 02.04.09 11:55.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор corsichka (с рогата напред)
Публикувано02.04.09 13:20



Здравейте!
Хей неМече, може ли такава несправедливост? Ти и Сани продължавате да слабеете в трета, а аз и Рада ту нагоре, ту надоле. Ама какво да се прави, ще внимаваме. Аз сега минах само на ПЗ за една седмица. Интересно, че новите ми слаби дрехи не са ми отесняли, а кантара показва друго.
Ами това е, борбата е безмилостно жестока и ще продължавам да внимавам цял живот какво си хапвам.
Момичета, излизам в отпуск за една седмица и отивам на вилата, така че няма да се включвам тези дни.
Успех на всички!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: corsichka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано02.04.09 15:03



Целувки и прегръдки, сладури!

Малко се потрудих да посмятам днес, след като четох тук и там нападки срещу Дюкан и сравнения с други протеинови режими, най-вече с Аткинс

Направих една табличка, ето първо коментарите ми
(вече са редактирани според забележката на Безподобна)


1. Обвиненията, че режимът ни е "гладен" отпадат, като се видят стойностите на дневния прием на калории - не са хич малко за неспортуващи хора.

2. Разликата в хранителните стойности на храните, приемани в П и ПЗ дни е много малка - т.е. лишаването от зеленчуци не води до фрапиращи разлики в поеманите вещества. Разбира се, не омаловажавам нуждата от витамини и микроелементи, затова подкрепям приема на някакви добавки през П дни.

3. Като гледам сумарните редове, съотношението "мазнини(г) / белтъчини(г) / въглехидрати(г)" ми се струва доста добре балансирано.

4. Количествата на храните могат да бъдат свободно увеличавани - практиката показва, че с по-големи порции, при по-висок прием на калории, нещата вървят също така добре, както с 1200.

Ето самия линк



Тази табличка вече ще присъства в началото на всяка тема, за успокоение на любопитните и тревожните.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 03.04.09 12:20.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Dorchester]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.04.09 17:42



Малко се потрудих да посмятам днес, след като четох тук и там нападки срещу Дюкан и сравнения с други протеинови режими, най-вече с Аткинс

Направих една табличка, ето първо коментарите ми

1. При Аткинс млечните липсват напълно. Махнете наум стойностите за кисело, прясно мляко и извара и вижте какъв глад ще настане!


Това не е вярно.

При Аткинс са разрешени млечните, но те трябва да са си пълномаслени, а не обезмаслени. При обезмаслените продукти въглехидратита са по-вече. Например при Аткинс са разрешени пълномаслен кашкавал, сметана, сирене, дори по-мазните са препоръчвани, кисело мляко... Само прясното не се препоръчва заради лактозата.

Двата режима може и да си приличат, но си имат мноого разлики.
Дюкан залага на чисти протеини, забранява всички мазнини - само бяло месо.... при Аткинс мазнините са в основата - горещо препоръчва бекон. Дюкан редува чисти протеини и протеини и въглехидрати от зеленчуци. Аткинс препоръчва на всяко хранене да присъстват зеленчуци в малки порции. Дюкан не изчислява дневните въглехидрати, може би само лъжиците овесени ядки, Аткинс стриктно следи дневния им прием.

Изобщо разлики бол, но истината е че и двата режима действат. И колкото и вреди според някои да носят, според мен не могат да се сравнят с вредите от свръх теглото и то не само физическите проблеми, но и психичните травми.



Тема Re: Re Извинете ме, че още питам,нови [re: sarti]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано02.04.09 19:00



Здравейте стари мои бойни другари!
Помните ли ме все още?Жива съм, здрава, Слава на Бога!
Не влизах при вас защото компютъра ми се срина, а после трудно ви намерих и паролата си бях затрила...Старост -нерадост!Но ето ме сега отново при вас!И виждам че старите ми приятелки успешно вървят напред вече в трета фаза.
При мен нещата също са добри.До днес свалих 34 кг. и от 112кг сега съм 78!!!Видях седмичката което ми беше мечтата.Изглеждам добре в тяло, но да си призная в лице не се харесвам.Може би заради възраста ми-напомням че съм на 62г. а след няколко дни ще стана на 63, та бузите ми хлътнаха и там кожата никак не е красива!Но няма как - все нещо трябваше да се жертва.Иначе съм много добре-диабета се оправи-захарта ми е 4.4, лекарствата за кръвното и артрита лекарката ми ги махна!От 6-ти влизам в трета въпреки че исках още три килограма да сваля.Умирам си от страх! Видях че Дорчето е наприла табличка за менюто за 1 и 2 -ра фаза.Аз бих била страшно щастлива да има и за трета, защото това е най-страшната фаза и трябва да се внимава!А какво стана с нашата таблица за килограмите- не я виждам вече?Страшно се радвам на вашите успехи!
Стига толкова съм писала.Ще дойда пак днес за да ви видя отново!

[namigamСега ще се опитам да оправя и линийката си!



[image][/image]<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kateluna на 02.04.09 19:07.</EM></FONT></P>

Редактирано от kateluna на 02.04.09 20:38.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.04.09 09:31



Ех, не знам защо ми е останало в акъла, че Аткинс е без млечни.

Ще проверя, с коя друга го обърках.


Благодаря за корекцията.
-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 03.04.09 09:40.



Тема Re: Re Извинете ме, че още питам,нови [re: kateluna]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.04.09 09:38



Здравей, миличка, първо поздравления за килата и за решението да влезеш в трета!



Нещо съм оплескала редакцията като махах мартениците, ей сега ще върна табличката

А тази табличка с меню не е меню, защото например извара и прясно мляко са нещото, което описва съставките на изварен крем ванилия например, салатата не е написана като салата от еди какво си, рабираш ли, просто са изброени храни.

Трета фаза за мен беше без схема, някой ако има своя, нека сподели.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.