Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 23.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: dessa]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (А маце!)
Публикувано25.03.09 15:36



Здравейте сладурки!
В последно време повече чета как се развивате и по-малко пиша, 'щото нямам време особено.
Преди време тук се дискутираше кой как да се движи в трета фаза /не си спомням точно как се почна темата, но беше нещо подобно/. Та да споделя скромен опит. От 6 месеца два пъти седмично тропкам народни танци

. Това е нещо страхотно! 1. всичката негативност от деня се изпарява - т.е. повишава настроението; 2. дори и да си скапан от умора, само няколко минутки и си във форма! 3. най-важното в случая е, че всичките поомекнали телеса се стягат и се прибират. А какви крака се оформят - не е истина! /май открих защо всички танцьорки са с хубави телца/.
При мен всичко до момента е под контрол - задържам теглото си на около 80 кг. +/- 200-300 г. Качвам по малко около гала плюскането, но протеиновите дни, многото вода и танците оправят нещата!
Когато мога пак ще докладвам!
Е това е за сега! Целувки на всички, а на новичките - не се отказвайте! Колкото и да е трудно, не е невъзможно. И още нещо - ината е страхотен съюзник в отслабването!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор Cecenceto (непознат )
Публикувано27.03.09 08:42



Здравейте, искам да ви задам един въпрос.
Изчислих си килограмите които най лесно ще поддържам на сайта на Дюкан. Калкулатора ми определи 67. Аз обаче искам да стана около 58 - 60. Дали е възможно това? И дали на някоя от вас която е в 4-та фаза и се е случило.
И също така вярно ли е че в четвърта фаза всичко можеш да си ядеш.
Вие "Доживотните дюканки" бихте ли споделили? Аз си мисля че никога няма да имам смелост да ям всичко като ще знам през какво съм минала за да стигна примерно до 60 кг.
И специално за martinav големи благодарностти защото тя ми даде надежда че мога и аз.
И последно - Спортувате ли?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Cecenceto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.03.09 09:10



Всичко може в четвърта, да, обаче в разумни количества. Демек по малко



иначе, трудно се поддържат кила под калкулатора, но всеки има право да опита.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Cecenceto]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано27.03.09 20:28



Споко, можеш да стигнеш до каквато стойност искаш с повече воля и усилия от твоя страна. По-нататък , в трета и четвърта фаза е необходима по-силна мотивация да се поддържат се килограмите. Но всичко е постижимо в рамките на разумното. Все пак, ако смятаме да консумиераме по един шоколад дневно, кроасани и чипс всеки ден, проблемите ще се появят. Смисъла на режима е и да се научим на самодисциплина.
Целувам всички дюканки и дюканци и желая приятен и лек пролетен уикенд!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано28.03.09 18:14



Здравейте на всички от отбора на Дюкан!
Ужким се смятах за опитна и изпечена в спазването на режима, а сега имам проблем. Обръщам се с въпрос към всички, навлязли в трета и четвърта и фаза със споделяне и молба за съвет. Абе хора, аз ли не съм нещо в ред, или и вие сте минали през подобен етап? НЕ МОГА да си наложа да ям храните, включващи се в 3-а фаза. Няколко дни поред съвестно си приготвям сандвич от две филийки пълнозърнест хляб, и чак вечер се усещам, че пак съм го забравила. Купих сирене, което вече отлежава в хладилника, а аз продължавам с апетит да се тъпча с извара. Вчера съвестно си нарязах ябълка, забравих я в чинията, и добре, че син ми я изял, че иначе и нея щях да хвърля.
Случвало ли ви се е, да ви накъртва на мазно от няколко капки захтин в салатата? И изобщо да се напъвам ли да ям новите храни, или да оставя нещата в спокойното русло, с което съм свикнала вече, и да чакам с течение на времето да ми се появи апетит за тях? Май засега третата фаза за мен се отъждествява с повечко ПЗ дни и един П от време на време. Не ми се вижда много нормално, и затова търся съвет. Сякаш се е появил някакъв подсъзнателен стопер на всичко, за което си мечтаех месеци наред, и сега просто не намирам как да го включа в менюто си. Яде ми се торта, сладолед, кекс, ...., какво ли не, свързано с мисълта за т. нар. "гала", а не успявам да си наложа да вкуся каквото и да е. Звучи ли ви познато, или аз нещо съм се изчанчила?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Kukita]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано29.03.09 00:02



И с мен е така. В началото на трета фаза си позволявах двете филийки хляб и 1 плод но още след първата гала прекалих със сладкото-моята голяма слабост и качих 1 кг. И тъй като моите свалени 8 кг ми костваха много усилия (писах вече за проблема с перисталтиката) не исках всичките ми мъки да отидат на вятъра. От тогава се хващам че почти не ям продуктите от трета фаза, правя по една галавечеря, тази седмица май и нея пропуснах. Карам си на дюкански сладкиши като ми се яде сладко. И още нещо... Преди три години свалих 20 кг с разделно хранене, сега отново почнах да не смесвам храните. Като цяло трета фаза при мен е протеини + зеленчуци, 1 протеинов ден, две нишестени порции предимно боб и леща и това е. Не знам проблем ли е това, но свалих качения 1 кг и още 0,500 кг. Боря се още с 2-3 кг, но като че ли не те са ми проблем а най вече да запазя свалените до тук и да си оправя перисталтиката. Препоръчаха ми хляб с трици, на Вита Стар, някой има ли впечатления?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Kukita]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (А маце!)
Публикувано29.03.09 20:57



Здрасти Куки! Привет на всички трето- и четвъртофазнички!
Май не само Кукита е с този проблем. И аз от началото на трета фаза имам проблем с хляба, а и не само с него. Няколко пъти се насилвах да го ям, повтаряйки си, че щом така трябва, значи се налага, но се отказах. Не става и това е! Понякога ми се дояжда и тогава си го изяждам с апетит, но това ми се е случило 2-3 пъти от началото на трета фаза /вече трети месец отпочнах/. Същото се случва и със сиренето, с плодовете, със свинското месо, със зехтина и с въглехидратните храни. А от лещата направо щях да си умра - имах чувството, че ще се взривя! Е, оцелях, но едва ли повече ще хапна леща!

Единственото, което ми харесва и си го хапвам с огромно удоволствие е елдата /гречка/. Готвя си я по всякакъв начин и я ползвам вместо ориз, вместо макарони, вместо боб, а бе вместо всички въглехидратни храни и си я ям 1-2 пъти седмично. Страшно ми е вкусна, въпреки, никога преди Дюкан не бях опитвала подобно нещо. Храните, с които съм свикнала през тези 10 месеца втора фаза, продължават да са основни в менюто ми. На гала вечерите /от които три гала обяда/ хапвам по малко, но подсъзнателно или не се ограничавам в това, което ям и в големината на порциите. Улавям се, че пресмятам всяка хапка, която съм сложила в устата си. А твърд алкохол още не съм близвала. Само веднъж си позволих да изпия две чаши вино /бях на купон/. Един единствен път му отпуснах края и си хапнах "повечко", след което имах доста сериозни стомашно-чревни проблеми, тъй че едва ли ще повторя!
Явно от всичко, което постигнахме до тук, сме задействали подсъзнателно някакъв самоконтрол и всеки път когато посегнем към нещо, червената лампичка светва там някъде и ни казва:"STOP! Внимавай какво ядеш!". Понякога ми се ще да си хапна нещо, което не е съвсем позволено, взимам си, но след 1-2 хапки започвам да се чувствам гузна и го оставям. Това се случи и вчера, когато си купих сладолед /преди Дюкан го обожавах и можех да изям сама цяла кутия/ - хапнах няколко пъти и го дадох на мъжа ми, с което за пореден път го ошашавих - за първи път от 28 г. насам /лелеее, колко отдавна се познаваме/ се случва аз да му дам от моя сладолед!
Е, това е ! Аз май се разприказвах! Извинете, ако съм досадила, но Куки постави въпрос, по който май никой не е писал, а явно има какво да се каже, защото и аз като нея мислех, че нещо съм се повредила!
Целувки на всички от мен!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Dorchester]  
Автор tetragrama (помощник)
Публикувано30.03.09 05:45



Искам да споделя с вас. Спазвах всичко стриктно. Имаше ефект до Протал 3. Изгладувах си малко над 3 месеца, заради свалените 10 кила и когато минах на Протал 4 - познайте ..... все едно нищо, никога не съм пазил. Качвах си по 3-4 кг на седмица ...

Иначе имам книгата, всичко спазих, просто не мога да си обясня защо се случи така.

Пак качих същите кила...





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор dessa (непознат)
Публикувано30.03.09 07:46



Дами,
моля ви споделете - с какво темпо вървеше отслабването ви?!
На Дюкан съм 15 дни, свалила съм едни 4 кг., а от 3 дни не съм мръдналъ пък въобще.
Отчайвам се. Кажете как беше началото при вас?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: dessa]  
Автор Cecenceto (непознат )
Публикувано30.03.09 08:31



И аз бях така в наччалото, на Дюкан съм от 19.01.09г, в момента съм с 10 кг. по малко, просто от време на време свалянето се забавя, поне при мен.
Видях един кашкавал с масленост 1,5%, предполагам че е забранено, но все пак да се консултирам с вас. Много би било хубаво в ПЗ дните пицата и гюведжетата да са с малко кашкавал отгоре нали?
И друго сусамовия тахан може ли да се яде? Той е доста мазен, нали все пак е от маслодайно растение, но с трици и подсладител стават страхотни сладки топки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.