Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 23.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Dorchester]  
Автор Жe (бивша асдф)
Публикувано12.05.09 12:39



Преди няколко месеца срещнах случайно един познат който бях запомнила като много дебел - беше се стопил, следвайки диетата на Дюкан. Впечатлих се! Обаче понастоящем, след като спира въпросната диета, отново е наддал страшно много килограми. Не знам как се храни, но това мяза на йо-йо. Та: няма как да се задържат килограмите след която и да е диета ако човек не си създаде природосъобразен режим на хранене. Успех на всички.

"Life is much too important a thing ever to talk seriously about it."


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Жe]  
Автор Kukita ()
Публикувано12.05.09 18:51



След дълго зачезване, отново се включвам в клуба. Имах си мноооого ангажименти, ходения насам-натам, предстоят и нови, но ми се иска набързо да споделя какво става с моята трета фаза. След началния стрес какво да ям , как да го ям, с какво да се насилвам и други подобни терзания, мисля, че се усанових на някакво мое си подобие на дюкановта трета фаза. Така и не можах да се насиля да се храня по режима, който той препоръчва (включила съм ежедневно много по-малко храни), но от друга страна се страя да приуча организма си отново на разнообразното според мен хранене. А за мен това са преди всичко всички видове месо (вече си позволявам и свинско), кисело мляко и пресните салати с малко зехтин вътре. Позволявам си и двете пълнозърнести филийки хляб дневно, като си ги приготвям на сандвич с пуешко филе. Чат-пат някоя ягода (като се сетя). О, и по малко обезмаслено сирене. И като че ли това е. Не можах да си наложа да ям порциите нишестени храни (картофи, ориз или спагети), както и така наречените "гали". Един-два пъти се насилих, после ме боля корем, имах киселини, абе гадост. А и килограмите наистина играят и аз лично ги озаптявам с два или три последователни протеинови дни, ама не всяка седмица, а през десетина-дванадесет дни. О, и един-два пъти през целия период близах чаша вино за цяла вечер (паралелно с една голяма бутилка минерална вода за разредител

).
Абе самоконтрол му е майката, и при това човек наистина трябва да се научи да слуша тялото си. Аз продължавам да се храня често (4-5 пъти дневно), но вече се засищам от много малко, старя се да не стоя гладна, като продължавам да си нося хапване на работа. И всяка сутрин на кантара - слава богу, когато мръдне нагоре, протеиновите дни бързо успокояват положението. Засега гравитирам между малко под 61 и почти 63 (ужас!!!), чувствам се много добре и очаквам лятото с нетърпение.
Това е от мен. Когато имам възможност, ще се включа отново. А на всички първо- и второфазници пожелавам само търпение. Излишните ви килограми нямат шанс, просто трябва да го вярвате.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Kukita]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано12.05.09 22:59



Kukita, стопли ми душата направо.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Dorchester]  
Автор pipilq6ka (непознат )
Публикувано13.05.09 09:47



Здравейте, момичета!
Искам да попитам и аз нещо моля някой да ми помогне.Аз съм в трета вече на гала вечерите страшно много ми се ядат "Чаени" бисквитки или тези които са без захар "Ревю", но незнам колко ми е позволено да изям от пакетчето като се знам ще изям целия пакет.Моля някой да ми даде съвет колко имам право да изям.
Благодаря ви предварително !!!!!!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: pipilq6ka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано13.05.09 10:25



Е, хайде недей целия пакет

За мен това е странен избор на десерт - поне да ти препоръчам "като ще е гарга, да е рошава", тоест ако ще е гала, нека бисквитите ти да са със захар, та организмът да го разбере като истински десерт. Ми колко, колко - не повече от половин пакет, знам ли?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Dorchester]  
Автор pipilq6ka (непознат )
Публикувано13.05.09 14:13



благодаря за съвета еми незнам ядат ми се някакви бисквитки, но все немога да се реша да си взема защото незнам колко да изям от тях мислех си за тез бисквитки "тутку" ама незнам дали трябва от тях пак да се ограничавам и все така немога да се реша.Пак ти благодаря за съвета





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Dorchester]  
Автор pipilq6ka (непознат )
Публикувано13.05.09 14:19



Благодаря за съвета

!
Аз си мислех и за тези другите бисквитки тутку където са със някакъв пълнеж, но пак незнам колко от тях, а страшно много ми се ядат бисквитки да хрупам.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: pipilq6ka]  
Автор Kukita ()
Публикувано13.05.09 16:19



Аз мисля, че е добре да се ограничаваш. Идеята на галите в трета фаза е след сериозния ограничителен режим да се приучи организма отново на всякакъв вид храни, без да складира резерви във вид на мазнини. А ако си хапваме без ограничения си мисля, че това няма да стане. Не случайно в описанието на галите Дюкан пише (цитирам по памет): "каквото ни се иска, предястие, основно, десерт, НО БЕЗ ДА СИ ВЗЕМАМЕ ДОПЪЛНИТЕЛНА ПОРЦИЯ". Това аз го разбирам като просто припомняне вкуса на нещата, за които сме мечтали, но във всички случаи много разумно и с малки порции.
Та според мен една-две бисквитки най-много. Съжалявам, но си мисля, че ще се съгласиш с мен.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Kukita]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано13.05.09 16:26



Ако се опитаме да пресметнем на колко бисквити се равнява стандартно парче торта?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано13.05.09 19:52




Хммм, ами каква да е тортата?!?!?!? Ако е мъничка Гараш например - може би 4 или 5. Ама ако е някое от вълшебствата в "Неделя" - май и второ пакетче бисквитки трябва да отворим .
Абе ..... умната с галите и това е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.