Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 23.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: corsichka]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (...)
Публикувано13.04.09 16:45



ЧРД мила corsichka!
Здрава, усмихната, щастлива и всичко друго, което се сетиш ти пожелавам за следващите 55!


Много целувки от мен!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Dorchester]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.04.09 17:55



Изпълнявам:
Фикс за сочно пиле с паприка. Състав: изсушени зеленчуци - 27,5%, (смляна червена паприка 16%, домати на прах, лук), сол, царевично нишесте, малтодекстрин, подправки, , изсушен зеленчуков концентрат, захар, , изсушен концентрат от мая, , хидролизиран пшеничен протеин, (съдържа глутен), подправки - 2,6%, хидрогенирано растително масло, , регулатор на киселинността, оцветител (екстракт от паприка).

ХРАНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ: на 100 грама - енергия - 281 kcalq ,белтъчини - 9,4 гр, въглехидрати - 44,3 гр, от които захар - 12,5 гр, мазнини - 5 гр, от които наситени мастни киселини - 1,5 гр, , хранителни влакнини - 10,6 гр, натрий - 9,8 гр.

Имайте предвид, че съдържанието на тази смес е ОБЩО 34 гр. Пилето се пъха в един специален плик, тези 34 гр пудресто вещество се сипва също в плика и толкоз. Завръзва се и се пече. Като го извадиш - е наистина СОЧНО.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: yниKaлнa]  
Автор dessa (непознат)
Публикувано13.04.09 18:34



Дами,
моля ви за мнението ви. Вече изтече 1 месец на спазване на режима. Свалила съм трайно едва 6 кг. Не е ли твърде малко? Да не бъркам някъде?

Поемам доста вода (2.5 литра, често и повече), от млечните общо взето ползвам само киселето мляко, по чаша прясно, колкото с нес-кафето следобед, много рядко извара (за този 1 месец съм хапвала извара може би 3-4 пъти по 100-ина грама) , за сирена(макар и обезмаслени) почти не помислям.

И въпреки това ... малко нещо ми се виждат тези 6 килца :-(



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: dessa]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (...)
Публикувано13.04.09 20:09



Здравей dessa,
Не са никак малко тези 6 кг. Помисли си само колко много време си ги носила върху снагата си, а искаш да ги свалиш за 1-2 дни!

Е не става, просто няма как! Търпение му е майката и здрава храна! А на теб май точно храната ти е малко! Изварата е нещо много полезно, вкусно и засищащо. Хапвай от нея по-често. Пиле, РИБА, яйца и кисело мляко също. Подчертавам РИБА, защото най много се сваля с нея, а и е полезна! Поразрови се из мрежата и ще намериш невероятно много рецепти за разни режимни вкуснотийки, които са лесни за приготвяне, а и не отнемат много време. Добре правиш, че не ядеш "нискомаслени" сирена, защото в България няма такива! Всичко, което се предлага на нашия пазар и не е внос, е с доста непозволено съдържание на млечни или растителни мазнини, което веднага го прави нережимна храна! Добре е, че пиеш вода, но и си хапвай повечко - не трябва да усещаш глад. Това е идеята на тази диета - ядеш и слабееш! Прочети още веднъж много внимателно книгата, там всичко е обяснено много добре!
Това е от мен. Горе главата и не се отказвай - няма начин да няма резултат от упорството. В повечето случаи хубавите работи стават бавно!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Dorchester]  
Автор asenova_61 (непознат )
Публикувано13.04.09 20:30



Здравейте и от мен ,милички,Днес и аз се върнах от почивка на вилата.Бях с бебето и без да се замислям много се бухнах в 4та.Явно съм се справила (колко съм скромна) защото нямам поражения.Обичам я тази диета,обичам вииии.
Времето се затопли,махнах дебелото яке и не остана човек който да не отбележи колко съм отслабнала и дори запалих една съседка.
Корсичка,мила,много здраве,много късмет,много хубави моменти ти пожелавам.
Момичета,хайде пак да се видим,че съм замислила лятото да прекарам повечко време на вилата.Имам задачки до края на месеца и ще изчезна от тази мърсотия за лятото.
Раде,много ти се радвам.Винаги е удоволствие да те чета.
Дорче,ти пък си нашият ангел.Новичките слушайте какво ви казва и после ще видите колко е хубаво .
Целувки Сани



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: asenova_61]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано13.04.09 22:17



здравейте, милички,все по-рядко пиша, но съм ви забравила!
Корсичка, ЧРД! Бъди весела и жизнена, твоята възраст е прексано начало на много неща и ти пожелавам да ги изживееш!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: yниKaлнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.04.09 09:49



Отговарям:
Ако мозъкът ти е свикнал да пречупва всичко през дюканската призма, царевично нишесте, захар, хидрогенирано растително масло - ей тия три неща ще те карат да бягаш като дявол от тамян. Една друга думичка, малтодекстрин, всява лек страх...



Ако пък си от нисковъглехидратнохранещите се, то тези около 15 гр. въглехидрати са ти горе-долу цялата разрешена доза въглехидрат за деня.

Сама си решавай.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: asenova_61]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.04.09 09:52



В отговор на:

Дорче,ти пък си нашият ангел.




Сани, караш ме да се усмихвам и пак да се усмихвам... Ей такъв ангел да не ти се изпречква на живо....

Гледам, че неМечето е отговорила на Dessa съвсем точно.

Лодчице, изпревариха те с бързия отговор тоя път.


-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 14.04.09 09:53.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор corsichka (с рогата напред)
Публикувано14.04.09 11:40



Оох, милички!
Много ме трогнахте с хубавите пожелания! Благодаря ви да ви се връща здраве и късмет на всички.
НеМеченце, моля те напиши рецептата за онези прословути топчета от извара, защото не си помням много добре какво точно съдържаха. Нещо не ми е много вкусна тази извара, а е много полезна. Сани, много се радвам, че се появи, нямаше те дълго. Не е лошо да се видим.
Раде, чакаме следващите ти рими. Как си? Как е новата работа?

Дорче, недей да скромничиш, вярно е че си нашия ангел.
И аз съм така: "Понякога съм бяла и добра, понякога съм си е...а майката"
Извинявам се за израза!

--------------------------------
дюканка-ветеранка

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от corsichka на 14.04.09 11:47.</EM></FONT></P>

Редактирано от corsichka на 14.04.09 14:46.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Dorchester]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (...)
Публикувано14.04.09 13:07



За Корсичка и всички, които искат да имат нещо бързо, вкусно и режимно за похапване!

ТОПЧЕТА ОТ ИЗВАРА

* 250 гр. извара
* 2-3 средно рохко сварени яйца (яйцата са варени не повече от 4 - 5 мин. и не са сурови, а са с почти течен жълтък и стегнат белтък!); който не обича рохко сварени яйца - става и с твърдо сварени!
* 2-3 с. л. прясно /кисело/ мляко 0,1 % - зависи от гъстотата на сместа!
* сол
* черен пипер
* червен пипер
* чубрица
* магданоз
* копър или който каквито подправки харесва!
* за разнообразие може да се добави и ситно накълцано месо - пуешка или пилешка шунка; изостанало от вчера печено или варено пилешко филе!
* 1 - 2 с. л. овесени трици

Яйцата с малко извара се пускат в блендера. После се изсипват в купа, добавя се още извара, мляко /внимавайте да не разредите много сместа/, месото /ако ще са с месце/ и подправките. Обърква се много добре и с ръка се оформят топчета, колкото орехче. Овалват се в триците и се подреждат в плато или кутия от бонбони. Оставят се за няколко часа в хладилник - най добре една нощ! Подходящи са за похапване в движение или в офиса, когато не можете да извадите и да захапете пържолката.
С малко подсладител и без подправки могат да се направят и сладки.
Да ви е сладко! На пръв поглед приличат на онези кръгли бонбони, оваляни в ядки и ако ги подредите в подходяща кутия можете да шашнете колегите в офиса като ометете цяла кутия "бонбони", отслабвайки буквално пред очите им!!!

Докато разберат какво става...!!!

Редактирано от Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) на 14.04.09 16:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.