Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 17.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Dorchester]  
Автор Phylippa (непознат)
Публикувано08.04.09 15:03



Здрасти на всички, които са тръгнали или вече са минали по Дюканския път


Искам да ви благодаря /и най-вече на модераторката Дорчестър/ за всичките 26 теми, посветени на тази диета. Прочела съм абсолютно всички, в тях намерих много хубави съвети, наблюдения, опит, линкове, абе изобщо мога с чиста съвест да кажа, че вие ми бяхте основния справочник за отговорите, от които имах нужда.
Аз започнах на 12 януари и сега /три месеца след това/ съм минус 10 килограма. Имам още само 1 до крайната поставена цел и смятам след Великден да вляза в трета фаза. Не съм писала нищо през този период, защото наистина вие сте коментирали почти всички проблеми, с които се среща човек при спазването на този хранителен режим. Освен това не съм била от най-стриктните, що се отнася до разрешените неща, позволявавала съм си най-вече бяло вино, освен това съм била на най-леката схема 2/5, но пък мога да заявя, че Дюкан ме научи на самоограничаване. И най-вече на сладките неща, които са ми огромна слабост
Пиша всичко това, защото искам да знаете, че сигурно не съм само аз, която само ви чете, че давате кураж и мотивация на много съмняващи се, не спирайте да пишете, още веднъж ви благодаря, да сте живи и здрави, много усмивки и добро самочувствие ви желая



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Phylippa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.04.09 15:15



В отговор на:

да сте живи и здрави, много усмивки и добро самочувствие ви желая




Да ти се връща тъпкано , както казват хората, и успех в трета!!!

В отговор на:

не спирайте да пишете,




ми да, ослушват се нещо. Съмнителна ми е таз работа!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Dorchester]  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано08.04.09 20:15



Започвах няколко пъти да се храня по Дюкан, издържах няколко дни и отново възстановявах нормалното си хранене...................когато спазвам диетата ми става лошо, започва да ми се вие свят, чувствам се слаба и без сила, явно липсата на захар е причината за това

! Кажете ми моля ви как се чувствахте вие в първите дни на диетата, при всички ли е така или аз съм изключение и просто тази диета не е за мен?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: _NlELKA_]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано09.04.09 12:04



Като има затишие в нашите редици хич,ама хич не ми се харесва...


Може да има по-дълго задържане на кг и...отчаяние...Може Кантарчо да движи нагоре-надолу,да сме нарушили... ПРАВИЛАТА...Може всичко да спазваме и пак да няма резултат...може да ни боли...глава...без захарта...ЕХ,дано,дано да нямаме... ВРЕМЕ,това да е причината!!!САМО НЯМАМЕ ПРАВО ДА СМЕ БЕЗРАЗЛИчНИ И ДА СЕ ОТКАЗВАМЕ!!!Колко ни остава до моренцето и плажа??!!
ваша Рада



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Xyмopecka]  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано09.04.09 12:59



Да поясня- предполагам, че имам тези неприятни усещания от липсата на употреба на захар при спазването на режима, защото много често ми пада кръвната захар и ми прилошава Хумореске

!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: _NlELKA_]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано09.04.09 16:39



Знам миличка,че това е точно така от личен опит-цял живот кръвно 90/70,по време на фаза2 заспивах права-помогна ми айрян със повече сол.Хипогликемични кризи имам от 30 годишна-лекът беше шоколад,а по време на Дюкан-1/само едно!/ захарче и пак вода и вода..Когато ми "причерняваше'' пък в главицата ми се въртеше"Подсъзнанието може всичко"/автор Джон Кехоу/-опитвайте и със самовнушение-при мен помага доста-като си представя,че ще харесам дамата в огледалото и ще съм Щаздливаааааааааааа/имам чувство за хумор извини ме-искам да ти помогна някак!!Успех и знай ти и вс останали-усилията си струват!!!


ваша Рада



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: _NlELKA_]  
Автор dessa (непознат)
Публикувано09.04.09 17:26



Колко пъти си започвала режима и колко дълго си успявала да го продължиш?

Аз го започнах преди около 25 дни. Първите няколко - по малко от седмица - имах подобни проблеми, но те постепенно отшумяха и се чувствам доста добре.

Чак на мен ми е старнно, но това състояние - падане на кръвната захар и ниско кръвно , много, ама много по-често и системно ми се случваха когато се хранех (няма да кажа нормално ) без да спазвам режима. Особено в следобедните часове и то почти всеки ден, ако не поемех нещо сладко ( ама много сладко-Сникърс, тортичка,крем карамел, шоколад) направо свят ми се виеше, коленете ми трепереха. Сега това вече не ми се случва.

Така че вероятно е добра идея да си спазваш режима, а първоначално да залъгваш по някакъв подходящ начин тези симптоми със все по-малки количества сладко или, както каза Хумуреска - айрян със сол. Почти съм сигурна, че ще отшумят.

А и резултатите (макар и бавнички) са доста мотивиращи.

Не се отказвай!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: dessa]  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано09.04.09 19:52



Три пъти започвах режима за по четири- пет дни, ставаше ми лошо и го спирах

! Страшно много ме е яд, че не мога да издържа, защото имам да свалям около 15 кг и мисля, че режима на Дюкан е най-подходящ за мен при моето натоварено ежедневие и заседнал начин на живот, това всъщност е и причината да напълнея толкова! Казваш, че си имала такива усещания в първите дни, а кога точно започна да се чувстваш добре?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: _NlELKA_]  
Автор Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) (А маце!)
Публикувано10.04.09 14:54



Здравей _NlELKA_ !
Проблемите като виене на свят, сънливост, "мързел", главоболие, неистово желание за нещо сладко, причерняване пред очите и т.н. отшумяват след 1 седмица до 10 дни. Казвам го с такава увереност, защото изпитах всичко, което споменах по-горе, а и още някои други лични неразположения. При мен този ад продължи около 20 дни, през които имах моменти, когато бях на крачка да се откажа. Но се заинатих и... издържах! За което не съжалявам! Все пак това е промяна в начина на живот, в начина по който организма ти е свикнал да съществува. При всяка промяна тялото ти се съпротивлява известно време, докато се увери, че и по новия начин се ще чувства добре (даже по-добре отколкото преди промяната). След което ти се отплаща с невроятното чувство на лекота и усещането, че въпрки всичко живота е много хубав!
Това е от мен! Стисни зъби и се опитай да издържиш! Усещането след това е прекрасно!

Редактирано от Meчo пyx(вeчe нe e мeчe) на 10.04.09 14:56.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 26нови [re: Meчo пyx(вeчe нe e м]  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано10.04.09 16:34



Здравей и от мен Маце

!
Благодаря ти за изчерпателния отговор, той определено ми хареса
, точно това исках да разбера! Сега спокойно мога да започна диетата и да си върна предишното тяло! Всъщност днес се храня по Дюкан- на протеини съм и го считам за първи ден на първа фаза! Чувствам се добре за сега, надявам се и за напред!

Целувки




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.