Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:23 27.04.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема въпроси за тофу и 2 препаратанови  
Автор chincia (непознат )
Публикувано17.02.09 08:57



Здравейте, диетуващи и поздравления за страхотните резултати!
Много моля, бихте ли ми казали колко са калориите и въглехидратите на соевото сирене-тофу ( това, което е готово за употреба без кулинарна обработка ) и на соевия кашкавал. Нещо не намирам информация. Тофуто препоръчително ли е при отслабване?
И още един въпрос: какво е мнението Ви за препаратите Calory Emergency 1000 и за CaloriLight? Дали има ефект от тях...?
Благодаря предварително и успешно диетуване!



Тема Re: въпроси за тофу и 2 препаратанови [re: chincia]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано17.02.09 11:20



130 калории.

и малко идеи как да си направиш сама соево сирене, кашкавал и други неща.

Аз пък си мислех, че соево сирене и соев кашкавал са едно и също..

А мнението ми за препаратите, е че само могат да ти объркат метаболизма и вместо да даваш пари за тях можеш да се заредиш с диетична храна, да си купиш фитнес карта и т.н.



Тема Re: въпроси за тофу и 2 препаратанови [re: Wildberry]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано17.02.09 13:28



Във Варна (Пикадили) се продава растителният кашкавал Тостино -Kolio's Tostino. Ето го на картинка.



Обаче за него срещнах твърде интересно четиво , базирано на проверка в латвийските магазини. Тамошните власти са иззели продукта от търговската мрежа, т.к. съдържал хлорамфеникол.



Тук се твърди, че ако си похапнеш такъв кашкавал, може да гълташ хапове за грип или инфекция, а те да не действат. Т.е. изграждаш невъзприемчивост към антибиотици. Доколко е научно обоснована такава статия, аз не знам.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: въпроси за тофу и 2 препаратанови [re: Dorchester]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано17.02.09 13:57



Ама това е растителен кашкавал, а потребителят пита за тофу.



Тема Re: въпроси за тофу и 2 препарата [re: Wildberry]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано17.02.09 15:02



Е аз пък не знам защо реших, че растителният кашкавал е соев. Кой е совеият кашкавал? Не го открих, не ми помогна Гугъла тоя път.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Ти ме питаш къде расте кашкавала ли?:-)))нови [re: Dorchester]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано17.02.09 15:43



Принципно си права, защото растителния кашкавал, който прилича на такъв от мляко се прави от оризово, соево или овесено мляко+соев протеин+царевично нишесте+растителни мазнини+дявол знае още какво.
Соевият кашкавал си е тофу, който се прави категорично от соево мляко и би трябвало да има по-различен начин на приготовление.
Ако изобщо са ми в правилен ред съжденията. И аз се оплетох, факт е обаче, че двете неща нямат нищо общо като вкус и вид.
Намерих някакво съдържание на растителен кашкавал: растително масло, нишесте, немодифициран соев протеин, казеин, сол, емулгатори, естествен оцветител.
Ето и още едно - на гръцки растителен кашкавал - олио, казеин, скорбяла, емулгатори, Е-450, каротин и оцетна киселина. То като маргарин.
Иди ги разбери кое какво е.





Тема Re: Ти ме питаш къде расте кашкавала ли?:-)))нови [re: Wildberry]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано17.02.09 17:00



Хахааааа


Да не се пропускат и коментарите надолу!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Ти ме питаш къде расте кашкавала ли?:-)))нови [re: Dorchester]  
Автор chincia (непознат )
Публикувано18.02.09 05:43



Благодаря на всички, които писаха по темата! Нещо се обърках... означава ли това, че соевият кашкавал съдържа нишесте? А да знаете колко са му въглехидратите? Хубав ден :)!



Тема Re: Ти ме питаш къде расте кашкавала ли?:-)))нови [re: chincia]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано18.02.09 10:21



Не се знае колко са му въглехидратите, защото не се знае със сигурност какво съдържа.
Соята сама по себе си съдържа почти равно количество белтъчини и въглехидрати, с лек превес на белтъчините.
"Соята съдържа повече от 40% белтъчини, включително 22-те съществуващи аминокиселини, което обяснява защо тя е класифицирана сред пълноценните белтъчини, заедно с месото, яйцето, млякото, бирената мая и пшеничния кълн. Тя съдържа, също така, 20% ненаситени мазнини, витамин А, пет витамина от група В, витаминЕ, мед, желязо, калции и лецитин, вещество, намиращо се в жълтъка и кълна на пшеницата, богато на холин, инозитол и белтъчини и използувано от тялото в образуването на нервни и мозъчни тъкани. лецитинът действува като динамо, което произвежда електричество. Холинът помага за разпръскването на холестерина и на инозитола, който храни сърцето. "



Тема Re: въпроси за тофу и 2 препаратанови [re: chincia]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано18.02.09 18:37



Соевите продукти съвсем не са толкова полезни или безопасни.Прочети малко повече.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.