Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Велоергометър помагайтенови  
Автор ЛЯTO (one)
Публикувано30.01.09 21:03



Момичета,
качих се на кантара и подскочих до тавана, но не от радост, уви


Тъй не се бях зарязвала!
Лятото идва и нищо, че съм над 40 /темата долу/ няма да се даваме! Не че някой ни е заискал, де!
Въпросът ми е дали трябва да отслабна и тогава да се метна на велоергометъра или мога паралелно да действам. Как е по-правилно? Простата логика ме води към леко хапване и колело, но бегло съм чувала, че като си дебел и спортуваш правиш маса. Не искам да се стегна в този вид
Помагайте! Знам, че сте компетентни!

Редактирано от ЛЯTO на 30.01.09 22:49.



Тема Re: Велоергометър помагайтенови [re: ЛЯTO]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано31.01.09 08:44



но бегло съм чувала, че като си дебел и спортуваш правиш маса.
Да, ако вдигаш щанги


Хубаво е да се диетува и да се спортува кардио - велото е именно кардио. Важно е да се кара бързо и в темпо, в което да не можеш да си кажеш заглавието.
Бавно връткане на педалите, пък било то и 2-3 часа = безмислено.
Т.е. интензитета на кардиото се изчислява като % от максималният пулс (максималния пулс е равен на 220 минус годините ти) . Правилният интензитет на тренировката е най-важният параметър
Трябва да започнеш с около 55% от максималния си пулс, докато свикнеш с натоварването. Ако пулсът ти е нисък - не работиш ефективно.
Няма да се стегнеш, а ще гориш мазнини.



Тема Re: Велоергометър помагайтенови [re: ЛЯTO]  
Автор Coнaтa (PhD)
Публикувано31.01.09 11:33



Качването на "маса" идва не от спортуване, щанги, вело или каквото и да е, а от от (много) ядене и/или химия - още повече, че за жените е в пъти по-трудно да качат "маса". Тъй че не се тревожи, качвай се на колелото и действай, успех.

...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: Велоергометър помагайтенови [re: ЛЯTO]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано31.01.09 14:28



Ако някоя жена направи "маса" без химия и без професионално трениране като културистите да ми се обади

.

Всички жени много ги е страх да не направят маса. Изобщо не се притеснявайте за жената е толкова трудно да направи мускули! Ние просто не сме създадени да имаме такива. По принцип имаме повечко мазнини от мъжете, затова и трудно правим дори и релеф. Лично съм експериментирала - вдигане на леки тежести с много повторения, вдигане на големи тежести с малко повторения, резултатът не е мускули, само в първия вариант повече време в залата и започва да ми писва от многобройните повторения.

Колкото до велоергометъра, Wildberry е права, ако си връткаш бавничко педалите все едно си гледаш телевизора лежейки . Виж интервалното каране винаги ме е натоварвало най-много, редуваш много висока скорост и после по-ниска и така докато каталясаш.

НО! Колкото и да се спортува няма ли съчетание с редуцирано хранене, ефектът е само добър тонус. Само с диета пак ще отслабнеш, но тялото няма да е стегнато, а на 40 знаеш колко се губи от еластичността на кожата, целулита си личи повече отколкото на 20, това с диета неможем да преборим.

Редактирано от Бeзпoдoбнa на 31.01.09 14:29.



Тема Re: Велоергометър помагайтенови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано31.01.09 14:58



Мдам, в общи линии си отслабва при калориен дефицит. Леко намаляш калорийния прием, и разбира се наблягаш на правилните източници, вкарваш и спорт, който също си е разход... и станат нещата.
МНОГО ГОЛЯМА ГРЕШКА Е ДА ОГРАНИЧИШ ДРАСТИЧНО ХРАНАТА И ДА НЕ СЕ ДВИЖИШ, ЛОГИЧНО Е ДА НЕ СЕ ПРАВИ, НО МНОГО ХОРА СИ ГО ПРИЧИНЯВАТ!




Тема Re: Велоергометър помагайтенови [re: ЛЯTO]  
Автор ЛЯTO (one)
Публикувано31.01.09 16:15



Знаех си, че знаете!


Благодаря на всички ви. Аз карах по 10 км и си мислех, че правя нещо, но явно трябва да увелича темпото.
Обаче пусто много ме болят слабинитеееее...
Не мога да си кръстосам краката. Сигурно ще свикна после.
Успехи на всички!



Тема Re: Велоергометър помагайтенови [re: Wildberry]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано01.02.09 16:49



"Бавно връткане на педалите, пък било то и 2-3 часа = безмислено."
"ако си връткаш бавничко педалите все едно си гледаш телевизора лежейки"

Еее, по-полека, де.



La Maritza c'est ma rivière...

Тема Не разбрах с кое по-полека.нови [re: Mиpa_M]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано01.02.09 17:36



Искате утешения - отивате при мама и татко.
Искате ласки - отивате при любимия.
Искате съвети - получавате.



Тема Re: Велоергометър помагайтенови [re: Coнaтa]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано01.02.09 23:09



В отговор на:

Качването на "маса" идва не от спортуване, щанги, вело или каквото и да е, а от от (много) ядене и/или химия - още повече, че за жените е в пъти по-трудно да качат "маса". Тъй че не се тревожи, качвай се на колелото и действай, успех.




Изобщо не е така. Жените не обичат солидните мускули но: При силови спортове, тялото приоритетно храни мускулите, които са преуморени. Дори вените, които хранят тези мускули, видимо се разширяват след тренировка. Химията без тренировка НЯМА да качи мускулна маса. Само чиста мас и задържана вода в мускулите. Жените правят великолепни мускули в залата без да наблягат на химията и бюфета. Има момиче, което тласка на клек теглото ми от 90 кг 20 пъти, които мен ме затрудняват в серия 3 х 12. И не е по-масивна от мъже със същата структура. При жените масата не се изгражда така, както при мъжете, заради тестостерона. Но мускула си е мускул.

Не познавам човек, който да не е гладен като вълк, два часа след тренировка. Как мислиш, ябълки ли яде или бъркани яйца с шунка и сирене? Някой даже набиват банички с боза още в съблекалнята.

И не виждам какво лошо има в мускулите по женското тяло. Особено грациалисите, глутеусите, пекторалисите, абдоминалните и прасците... ама нищо лошо не виждам. Тези бухенвалдските манекени по ревютата и мис-дрис-каприз-конкурс-за-скелети си ги дръжте в развъдниците за нервноболни.

Редактирано от martyr на 01.02.09 23:16.



Тема Имах предвид [re: Wildberry]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано02.02.09 09:55



...че не е вярно, че няма полза от 2-3 часа бавно въртене на уред (ходене, каране на колело и т.н.). Че все едно си лежиш на дивана.
Това си е също усилие, при това сравнително продължително.
Това, което се пише за най-ефикасния начин с оглед пулс и т.н., сигурно е вярно, но то съвсем не означава, че и горните две равенства са верни. Според мен.
А аз съвет не съм искала.

Без ни най-малко да съм специалист, чета същите неща, които - предполагам - четат и съветващите тук.

La Maritza c'est ma rivière...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.