Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 08.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Имах предвиднови [re: Mиpa_M]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано02.02.09 12:38



Най - важният критерий за изгарянето на мазнините е средната пулсова честота, която се поддържа по време на кардио тренировката.
И да - има смисъл в бавното въртене на велото - раздвижваш се и си подобряваш кръвообращението, сърдечносъдовата система и адаптационни системи при които единственият начин да се натовариш още е да правиш още. Това те прави издържлив, но пък тялото пести енергия и в един момент се научава да гори все по малко за единица време.

И давам съвет на който е попитал - ти се включваш и ми казваш "по-полека" - как да те разбирам в случая мога само да гадая.



Тема Re: Велоергометър помагайтенови [re: martyr]  
Автор Coнaтa (PhD)
Публикувано02.02.09 13:10



Не мисля, че си противоречим особено.



...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: Имах предвиднови [re: Wildberry]  
Автор nicky_name ()
Публикувано02.02.09 13:48



мисля, че говорите за различни неща - да, отслабване по време на тренировка се постига при по-интензивна, особено всъщност при интервална най-вече. НО ако пък е прекалено интензивна дори велоергометърът може да се превърне в анаеробно, а не аеробно натоварване.

а нормалното темпо, но пък продължително примерно 3 часа

изгаря повече калории и засилва метаболизма през деня за индите 5-6 часа поне. което също спомага за изгарянето на мазнините, просто това не се случва по време на карането, но има подобрение в метаболизма.

а така или иначе главно се сваля от хранителния режим, а упражненията са си за тонус, та мисля, че за повечето хора особено тези с наистина наднормено тегло ще е много по-полезно и приемливо средно бързо, отколкото наистина бързо темпо, да не си докара някой инфаркт - пулс 300?! ми звучи малко множко, особено за човек на диета, особено ако е нисковъглехидратна.

"По-полека" предполагам значи, че ИЗОБЩО 3 часа тренировка била тя в умерено темпо не е равна на лежене. Всъщност дори просто седенето не е равно на лежене.
А докато тялото се научи да пести енергията си, ще мине най-малко месец, когато самата тя вече ще увеличи темпото и смени типа тренировка, защото то и по 40 минути бързо темпо тялото пак ще привикне след определено време, пулса изобщо няма да се вдига толкова, колкото преди и промяна отново ще бъде наложителна. всъщност истината е в промяната на типа тренировка през определено време. в този смисъл - велоергометър месец и половина-два.... след това вече някой друг уред/или бягане поне за месец, и после отново.



и още нещо - отбягане спринт не се отслабва, защото е анаеробно (за кратко свръх натоварване), отслабва се от средно темпо, но на по-дълги разстояния и повече време. а когато тялото се научи да пести енергия човек се чувства прекрасно и започва да усеща ползата за тялото си и му става приятно от това, което прави, т.е. това всъщност си е доста полезно.



Тема Re: Имах предвиднови [re: nicky_name]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано02.02.09 14:29



Ако ще се хващаме за думите, аз не съм писала, че бавното каране на велоергометър е равно на лежане.
И съм абсолютно съгласна, че една 30 минутна интервална тренировка е най-доброто аеробно натоварване. Дали ще се превърне в анаеробно зависи и до голяма степен от степента, на която е нагласено велото. Защото при степен 8 например вече можем и да се опасяваме от надуване на мускулите на бедрата.



Тема Re: Велоергометър помагайтенови [re: Coнaтa]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано02.02.09 16:07



Бях на близо литър вино, моля да ме извиниш ако съм ти накривил шапката





Тема Re: Имах предвиднови [re: Mиpa_M]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.02.09 17:30



Без ни най-малко да съм специалист, чета същите неща, които - предполагам - четат и съветващите тук.

Е някои не само си четем и си мислех, че това са ценните съвети - от практически опит, макар да съм наясно за разликите на всеки един организъм.
Старя се да тренирам три пъти седмично вече от няколко години, минала съм през фитнес, групови занимания и т.н. При тежестите съм правила експерименти с големи тежести, малко повторения и с малки тежести много повторения. В кардио упражнения с уреди съм експериментирала с пулса, с продължителност и скорост и затова стоя зад всяка една дума. Вдигала съм както казах големи тежести, но в никакъв случай не съм станала като мис Олимпия. Според Майкъл Търмънд най доброто изгаряне било на бавничко темпо 60 минути - при мен никакъв ефект, но при интервално бягане - да.



Тема Re: Имах предвиднови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано03.02.09 09:19



Не знаех, че "чета" трябва да се разбира като "само чета".



La Maritza c'est ma rivière...

Тема Re: Велоергометър помагайтенови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано03.02.09 15:50



Абе за масата не е баш така, защото и жените правят маса без професионално трениране като културисти :) Просто ти се обаждам, нали така беше казала ;) Орефлявам за 2 седмици

О.Т.В.Р.А.Т.И.Т.Е.Л.Н.О!

А иначе за велоергометъра- на мен час дневно + 2 таблетки Л карнитин ми действа перфектно. Момичето с въпросчето може да го пробва. + внимателно хранене, разбира се :) протеинчета, зеленчуци...

Antes muerta que sencilla

Тема Re: Имах предвиднови [re: Mиpa_M]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано03.02.09 17:16



В отговор на:

Това, което се пише за най-ефикасния начин с оглед пулс и т.н., сигурно е вярно, но то съвсем не означава, че и горните две равенства са верни. Според мен.




Когато не само се чете, но и се тренира по различни начини, все пак човек може да каже, кое е по-ефикасно. А ако се тренира само по един начин не може да се каже, че другият не действа все пак.

Нормално е при различни цели - тонус, мускули, релеф, издържливост, сила, отслабване и тренировката да е различна.

Например затова чудо





трябва и химия и храна. Абсолютно съм убедена, че САМО с тренировки от по 1 час три пъти седмично, дори и с големи тежести това чудо не може да стане при жените, а и при мъжете е съмнително.

Редактирано от Бeзпoдoбнa на 03.02.09 18:21.



Тема Re: Имах предвиднови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано04.02.09 11:12



"Абсолютно съм убедена, че САМО с тренировки от по 1 час три пъти седмично, дори и с големи тежести това чудо не може да стане при жените, а и при мъжете е съмнително."

А, да, и аз.



La Maritza c'est ma rivière...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.