Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 07.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема над 40 годининови  
Автор Globi (пробвам)
Публикувано25.01.09 23:13



И така ако искате по възрастничките да пишат тука. Аз съм на 46 години и се чуда от къде да започна. Явно по младичките имате по бърза обмяна на веществата в организма и се справяте по лесно с килцата. Ми какво да правим ние по възрастничките, от къде да тръгнем и как и колко да поемаме. Има ли някой опит? Ще се радвам на различни мнения.



[Fitness1]url[Fitness1]

Тема малко повече от година по-късно... [re: Globi]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано26.01.09 00:38



Глоби, добре дошла отново и не се отчайвай, ами действай.




Дори с бавния ни метаболизъм невъзможни неща няма. Какви са ти параметрите в момента, какво искаш да постигнеш - сподели, ако желаеш.

Аз съм на 45, и от момента на темата, която цитирах съм 39 кг надолу; от тях 33 с Дюкан.

Редактирано от fractalz на 26.01.09 00:41.



Тема Re: над 40 годининови [re: Globi]  
Автор mechopuh(вeчe нe e мeчe) (съм мно'о готин)
Публикувано26.01.09 12:04



46 г. си е супер! А какво да кажем ние с гайдите? Аз съм на 48 и нямам никакво, ама съвсем никакво намерение да се отчайвам. Даже напротив - живее ми се, Боже как ми се живее и изобщо не им завиждам на по-младите от мен, пък било то и за бързия метаболизъм! А що се отнася до метаболизма, то за да го активираш, поне според мен, няма възрастова граница!!! Аз моя го размърдах за има-няма 11 месеца и сега, вече в трета Дюканска фаза, продължава да работи за мен!. А на питането ти откъде да започнеш - ми почвай от начало! Било каквото било досега, казваш от днес - и почваш! Диети бол! Избери си една и давай! Щом има желание, няма начин да няма начин!!!

Всичко друго е оправдание, за да не започнеш!!!



Тема Re: малко повече от година по-късно...нови [re: fractalz]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано26.01.09 14:25



Фрактал, с тая линийка ме объркваш тотално.
какво да пиша в таблицаа?

А като се върнеш на другия кантар, какво



пп Сега гледам, обърках темата, ама въпросът си остава.


Иначе, познавам лично повече от 10 дами на възраст над 40, които си отслабват със същия ритъм като по-младите. И познавам само една, която имаше затруднения.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 26.01.09 14:46.



Тема Re: малко повече от година по-късно...нови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано26.01.09 19:14



Ехехехе, Дорче... оня ДРУГИЯ го сънувам направо... Какво по-приятно, за 24 часа да сваля 8-10 килца! Засега ме пиши 87, или да изчакаме до края на седмицата, или когато ти е удобно да актуализираш.

Мече Пух, дето не си мече, Кукита, Дорче, а и другите момичета - не можете да си представите колко ме мотивирате; и всеки път ще ви го повтарям, да!



А Глоби много добре я разбирам. И аз имах такива периоди, когато изпробвах на гърба си цялата фармакопея барабар с хранителните добавки, а после закономерното йо-йо. Много е трудно да не се предадеш в един момент. Затова се радвам, че отново е тук - значи продължава да търси своя си режим. А когато намери работещ модел, няма начин да няма начин да си реши проблема.



Тема Re: над 40 годининови [re: Globi]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано26.01.09 21:39



Ами и аз съм на 46 - не е лоша възраст, доволна съм от себе си, от живота, от децата ми, от околните. може би това е разковничето човек да успява със повечето неща, било то диета, или пък нещо друго. На 27.02.2008г. бях 79 кг, сега ме е страх да си представя, със Дюкан станах за 9 месеца 64кг, висока съм 172 см, така че съм доволна от постижението. единствения проблем на Дюканската диета е ,че не е евтина, все месо се купува и готви, обезмаслените продукти са два пъти по-скъпи от обикновените. но от друга страна, като смених целия гардероб на три-четири размера по-малки дрехи, че даже и бельото си подмених ,тогава разбрах,че съм постигнала нещо сериозно.толкова сериозно, че сега внимавам във всеки грам , който се показва в повече на кантара - пазя си завоеванията. заповядай в темата "Отслабвам с Дюкан" - зрелите дами не са малко, и всички имат успехи.



Тема Re: над 40 годининови [re: Globi]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано26.01.09 23:18



Че какво ни има на възрастта?

Аз лично си я харесвам - децата големи, здрави сме имаме време за себе си. Точно сега е момента да се "вземеш в ръце".

Най-важното е ЧЕТИ !!!
Сега информация бол, не е като едно време :))))). На първо време само чети и анализирай и избери какво ти трябва на теб! Състави си план, мотивирай се и давай напред пък ние ще даваме съвети, щото сме вече много печени ;).

Естествено, че трябва да се ограничи храната, изключи буклуците от режима си и се придържай към по-простичките храни, не е необходимо да ядеш салам, който съдържа соев протеин, оцветител, стабилизатор, овкусител, и тем подобни, само месо не съдържа, по-добре метни една пържолка на огъня спретни една салатка и се наслаждавай.
И включи някакво движение, сега е момента да не губим мускулна маса и да не допуснем близо остеопорозата. Не необходимо да ставаш спринтьорка или маратонистка, но 2-3 пъти в седмицата по един час гимнастика, която ти допада - Йога, Пилатес, Аеробика, народни, ориенталски или латино танци степ или фитнес, или дълги бързи разходки вършат чудеса със стойката, тонуса и стягат тялото. Включи при възможност и женски глезотиийки - масаж, сауна, козметични процедури.
И се радвай на живота

, сега ни се е паднало.

Само да вметна, че напоследък голям хит в спорта за жени бил бокса - супер тяло, освобождава стреса... Поне така чувам от доста места.

Обнадеждена, още не съм го поситела.
Но не се знае...



Тема под 40, ама почти 40:)нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор oбнaдeждeнa (непознат )
Публикувано27.01.09 22:57



Само да се обадя, щото Безподобна ме провокира:)


Амииии....нямам какво да кажа, но понякога липсата на новина е добра новина





Тема Re: над 40 годининови [re: lodka_v_moreto]  
Автор Globi (пробвам)
Публикувано27.01.09 23:41



Супер си такава надежда ми даде, ми аз не изкам да кажа че възрастта ни е лоша, ами по точно за обмяната на веществата в организма ни е по бавна, не изгаряме толкова лесно мазнините като едно време. Къде има рецепти за тая диета на Дюкан?Ми не ви ли писва това месо?Може ли плодове?Ужас като си помисля че не може сигурно нищо сладичко.
Ми ето ми параметрите 167см/82кг/46год и 3 деца зад гърба си, е едното още не е много голямо де на 10 години е

[Fitness1]url[Fitness1]


Тема Re: под 40, ама почти 40:)нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано28.01.09 17:49



Поне сега знам, че ни четеш

.

То няма кой знае какви теми, но очаквам скоро пак да пуснеш някай пост в твоя стил и да разбуниш малко заспалите ни душици.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.