Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 27.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Зелевата супанови  
Автор oliwia99 ()
Публикувано17.01.09 22:55



Какво ще кажете за прословутата зелева супа?
Могат ли да се задържат свалените килограми? Има ли доволни и повтарящи диетата няколко пъти годишно?



Тема Re: Зелевата супанови [re: oliwia99]  
Автор Kukita ()
Публикувано18.01.09 17:31



Аз преди години пробвах, но се провалих с гръм и трясък. Не успях да издържа, много ми беше гладно. А бях агитирана от колежка, която тогава беше поотслабнала. Само дето два месеца по-късно си възвърна предишната обла форма. След време отново пробвах, и не изтраях и един ден. Мисля, че диетата е ефикасна за много бързо отслабване, но само при хора, които издържат силното чувство на глад, което върви с нея. И не смятам, че резултатите са трайни. По-скоро е диета за специален случай след седмица, в който искаме да се натъпчем в отесняла дрешка.



Тема Re: Зелевата супанови [re: Kukita]  
Автор oliwia99 ()
Публикувано18.01.09 23:43



На мен пък въобще не ми е гладно. Даже много ми е вкусна и за една седмица една доза не ми стигна, че готвих втора. Проблема ми е че не мога да пия вода, то само със супата ходя през половин час до тоалетната.
Утре ми е последен ден от диетата, вторник ще докладвам за резултата. Досега съм свалила 2кг.
Да поясня, че моята рецепта е френска и има моркови, целина, праз, чесън и зеленчукови кубчета. Освен това, тук дават на 5тия ден да се яде телешко, а не пилешко(днес си хапнах рибка, вместо телешкото, защото ми се видя доста калорично). По принцип втората седмица също се спазва определен режим на хранене като се продължава със супата, когато можеш.
Мъжа ми я прави на два пъти миналата година и свали 5кг, като си позволяваше и аперитив всеки ден. Досега не ги е възвърнал, че да видим.
Аз имам да смъквам 8кила, но ако сваля 4ще съм доволна и ще се мъча да ги задържа, а след това останалите. Висока съм 165, а преди началото на диетата бях 63.5кг. До 59кг ако я докарам ще викам ура





Тема Re: Зелевата супанови [re: oliwia99]  
Автор oliwia99 ()
Публикувано20.01.09 17:45



Има няма 2килограма съм свалила. Сутринта се претеглих и съм 61.8кг.
Днес разбрах,че съм карала диетата предменструално.
На мен втората седмица ми се струва по-голямо мъчение. Да видим дали няма да припадна с тази моята тежка физическа работа.

Никой нищо не казва иначе.





Тема Re: Зелевата супанови [re: oliwia99]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано20.01.09 18:06



Тези 61.8 не са много ми се струва.

Освен това доколкото си спомням, нямаше ограничения в количеството супа, а всеки ден се ядяха някакви допълнителни продукти като картофи с масло, месо, зеленчуци или плодове. На мен ми беше гадна самата супа, може би от липсата на мазнина, така или иначе не можах да я изкарам. Много познати я почваха и недовършваха, някои поотслабнаха, после си понапълняха.

Изобщо тези краткотрайни диети според мен са и с краткотрайни ефекти. Личния ми опит показва, че е нужно едно целенасочено поддържане на хранителен режим, с внимаване какво и колко се яде и спорт. И не е само бла-бла като в повечето статии, а изстрадано лично ;)

Редактирано от Бeзпoдoбнa на 20.01.09 18:07.



Тема Re: Зелевата супанови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано21.01.09 12:15



"Изобщо тези краткотрайни диети според мен са и с краткотрайни ефекти."
За мен абсолютен факт, и аз съм го пробвал върху себе си.
Единствения плюс е може би пречистване на организма, и става за 1 ден, но от там трябва да си създадеш някакви принципи на хранене, само така ще имаш добър и продължителен резултат...


Make money, not war!


Тема Re: Зелевата супанови [re: oliwia99]  
Автор Malvina*** (минаващ)
Публикувано21.01.09 23:37



Аз мисля, че е супер.въобще зелето е един от малкото продукти от които се отслабва.Преди години отслабнах със салата от зеле(овкусена ) и 2 варени яйца на ден.За 10 дена резултата е поразителен.И какво значи краткоркаини диети краткотрайни резултатаи - това са пълни глупости.
Може да се каже за всяка диета, ако после не внимаваш какво ядеш, пак ще надебелееш.
Аз например се ограничавам от понеделник до петък.В Петък вечер до неделя разпускам.
Освен това е и много здравословна.



Тема Re: Зелевата супанови [re: Malvina***]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано22.01.09 09:35



И какво значи краткоркаини диети краткотрайни резултатаи - това са пълни глупости.

Ами краткотрайни означава точно краткотрайни. Един стрес на организма, който толкова се ошашавя, че минава в защита и после като минеш на нормално хранене ти отмъщава за изтезанията

.

Истината е във всекидневен контрол върху преяждането и изграждане на навици за здравословен режим, изключване на буклучавите храни...

С краткотрайни силно ограничаващи диети не можеш да се бориш със сериозно затлъстяване, с тях единствено може по-слаб човек да свали някой килограм качен по празниците например.
Изпробвано!



Тема Re: Зелевата супанови [re: Kukita]  
Автор Илиaнa29 ()
Публикувано22.01.09 10:34



Мислях си, мога ли да комбинирам зелева супа и Дюкан, примерно след ударната фаза протеини, когато мина на протеини и зеленчуци, си правя супата и ям супа и пиле, риба и шунка.



Тема Re: Зелевата супанови [re: Илиaнa29]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано22.01.09 10:47



Не можах да разбера въпроса.
Какво не и пасва на супата при Дюкан, фаза протеини и зеленчуци?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.