Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 27.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема 10 000 стъпки?  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано22.01.09 16:01



Има ли желаещи за фитнес шляене? 10000 стъпки на ден осигурявали минималното физическо натоварване за хора, които иначе не могат или не желаят да спортуват. Безплатно, ефективно, приятно. Последните две седмици се заседях и педометърът отчита по около 5-6 000 крачки (при обичайните иначе 12 000 през последните месеци). Вярно, че сезонът не е кой знае колко подходящ за разходки, но аз лично започвам. Ще се радвам, ако има и други луди, да се подкрепяме морално.



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: fractalz]  
Автор abradabra ()
Публикувано22.01.09 16:04



Az moga da se prisyedinia duhovno, zashtoto sym v chuzhbina. no za sebe si sym se zarekla pone edno ot hodenetata mi do ili ot rabota da e pesh- tova sa 45 minuti :) naj dobre i dvete.



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: abradabra]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано22.01.09 16:09



Супер! Аз точно в чужбина започнах и даже си организирах група за шляене, като пуснах обява в gumtree - не очаквах, че ще ми пишат толкова много хора, и голямо обикаляне падна.
Ти къде си, ако не е тайна?



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: fractalz]  
Автор abradabra ()
Публикувано22.01.09 16:12



V DE. A ti kak otslabvash ako ne e tajna.

pozdravlenia za postignatite rezultati



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: abradabra]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано22.01.09 16:22



С режима на Дюкан; заповядай в темата - на първа страница има и линк към таблицата с резилтатите, а и снимките. Аз съм в UK, в момента в БГ обаче.
След като си там няма да ти е трудно да си набавиш педометър - не можеш да си представиш как стимулира такива талантливи мързели като мен.


Слагам си го още сутрин, веднага след като се облека.



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: fractalz]  
Автор abradabra ()
Публикувано22.01.09 16:27



Редактирано от Dorchester на 22.01.09 17:43.



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: fractalz]  
Автор Kukita ()
Публикувано25.01.09 15:04



Идеята ми се вижда интересна и затова веднага се зарових в нет-а да видя що е това чудо педометър. Горе-долу ми се изясни, но ми се ще да те питам има ли смисъл да си избера модел с някакви безбройни функции - аеробик режим, памет, калоример и т.н., или е достатъчно да е само обикновен крачкомер? Ползваш ли другите функции или те са лепнати за разкош и естествено за завишаване цената на "играчката"?



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: Kukita]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано25.01.09 16:47



Добре дошла! Според мен, най-обикновеният върши работа. Единственото, което те интересува, в края на краищата, е броят на крачките. Останалите екстри са за увеличаване на цената.


Иначе е хубаво да си имаш мп3 плейърче - но ще е по-качествено, ако е отделно; пък и повечето мобилни телефони имат вграден мп3. Когато ходя на пътечката, използвам мп3 (отделен), на който съм заредила точно час и половина музика - най-вече като таймер го ползвам, а и стимулира.
Хубаво би било да има някакъв скоростомер, но май не съм виждала такова нещо.
23.01. 15 000
24.01. 10 000
25 01. 4 000 (засега)



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: fractalz]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано26.01.09 19:21



26/01/09 - до момента 16 000! От тях 14 793 по улиците; ужасно беше на моменти - вода до колене, кал до уши, даже на раницата имам кал (от колите)! Май ще се наложи да си взема карта за фитнеса и да трамбовам на пътечката, много е трудно в момента да се издържи на такова шматкане навън. Не му е тук мястото за обсъждане, но за пореден път ми идва да хвана прахосмукачка и да измия улиците! А бе и в Англия вали нон-стоп, особено това лято беше отврат, но такава кал и мръсотия не съм виждала! Изобщо не ми пречи студът, но след всяка разходка всичко отива в пералнята. Кога ще се оправим най-после?!


П.С. Вчера ги докарах до 10 000, ама зорлем - ако щете, смейте се: пуснах си един трилър и бягайте, крачка, да бягаме в сюблимните моменти!

Редактирано от fractalz на 26.01.09 19:27.



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: fractalz]  
Автор Kukita ()
Публикувано26.01.09 21:07



Леле мале, направо ме шашна! 16000! А аз се мотам с търсене из разни онлайн магазини и в повечето няма наличност. Та съм решила утре да посетя или техномаркет, или нещо такова и да се снабдя с уредчето. Ама за да не оставам назад, започнах веднъж седмично (засега веднъж, с перспектива за повече!!!) да ходя на народни танци в група за лелки

. Голяма веселия е, аз съм ужасно схваната и с два леви крака, но подскачането няма равно. И слава богу, че жените около мен са много добронамерени и искрено желаят да обучат новоизлюпената хороигралка (т.е. мен ). Затова сега съм с мускулна треска и ентусиазъм в огромни количества! Но идеята за ходенето също ме е обсебила, така, че няма да се давам на някакви липсващи количества я. Ще го намеря тоя педометър в най-скоро време и започвам и аз да докладвам! А засега ИИииииххууу!



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: Kukita]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано26.01.09 23:29



Ама за да не оставам назад, започнах веднъж седмично (засега веднъж, с перспектива за повече!!!)да ходя на народни танци в група за лелки

Адмирации Кукита!

За мен също се оказа най-мотивиращо и приятно гимнастика в група. Голям купон е!

Колкото до танците на мен за съжаление не ми се отдават пустите - то пробвах Латино, Народни, Ориенталски, ама съм конкуренция на Гибона и Ники Кънчев в денсинг старс.



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: Kukita]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано26.01.09 23:51



Страхотно попадение, Кукита! Между другото, и аз миналата година опитах народни танци, но, за съжаление, след 2 месеца се наложи да се откажа, тъй като по същото време имах часове и... не се получи. Имам приятелка, също дюканка, но с по-нисък старт, която е фен на ориенталските танци. Ако реши пак да пропише тук, тя ще разказва. И тя е на нашата възраст (45 +/-), но има тренинг от по-рано, джаз-балет и пр. Аз засега се друсам на диско и новооткритата зумба.
Не мисля, че в техномаркет ще откриеш крачкомер. Преди няколко дена търсих из нета, за да поръчам за приятелка; ако открия сайта, ще пиша.
Моят е такъв:


Imam i po-slojen, samo deto ne raboti.



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: fractalz]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.01.09 08:15



Аз моите крачки ги правя с кънки за лед на краката.

Последно вкарах и хватката с ходене пеш до и от пързалката, общо 45 мин. ходене, 1:30ч каране на кънки и обратно оше 45 мин. Това в събота и неделя. Като стана фигуристка, ще ви пусна клип

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: Dorchester]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (непознат)
Публикувано27.01.09 09:34



Между другото ако ви се налага и смяна на мобилния телефон, има телефони с вграден крачкомер. Аз съм горд собственик на такъв от края на юли 2008 и всеки ден си отчитам ходенето. Единственото неудобство е, че телефона трябва да го мъкнеш постоянно, но е голям кеф. Едновременно с това отчита и изразходваните калории. Води статистика и дори ми дава медали за изпълнена цел. Много съм доволна. Незнам дали е редно да спомена модела. Ако някой се интересва може на лични.



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано27.01.09 11:39



Бравоооооооооооооо! Ще чакаме клипа, или снимки поне. Аз не мога да се престраша - преди години карах що-годе стабилно, но като се качих на кънки през декември, беше кошмар. Особено за околните.



След малко изчезвам на поредната обиколка (в това число и до завода за сухия белтък; очаквайте отчет с кашонче на шията в дюканската тема). До момента съм на 800 - само от правене на кафе, миене на чинии и шматкане из апартамента.



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: Kukita]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано27.01.09 12:29



Кукита, провери тук:


Ако не успееш, аз ще се обадя по-късно и ще рапортувам. Цената е 14 лв (с доставката към 20), поносима е.

Редактирано от fractalz на 27.01.09 12:44.



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: Kukita]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано27.01.09 19:17



Ako откриеш някъде, пиши, моля те, че днес и вторият ми педометър се счупи - падна и дотам. Вкарвам последните актуализирани данни на лентичката, а утре ще звъня в Казанлък. Кошмарен ден, с малки изключения...
И хем съм доволна от натоварването, хем ме е яд, до отчаяние на моменти - в края на краищата, какво ми пречи да се разхождам просто така?! Ама не, друго си е да виждаш как се сменят цифричките! Срам ме е направо, че съм толкова зависима от резултата, и то не от реалния, а от моментния - този на мониторчето на педометъра. Както и да е, тъпо ми е, защото е една положителна емоция по-малко, а точно сега се хващам за най-малкото нещо като за сламка, само и само да не изтрещя (и май ще изтрещя, но в нашата си тема).





Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: fractalz]  
Автор Kukita ()
Публикувано27.01.09 20:16



Ами открих и купих и разядосано захвърлих! В ТСМ имаше, взех си, веднага си го настроих на 35 см. стъпка и доволна закрачих. След половинчасово кръжене из магазините обаче показа точно 64 крачки. Гледах ошашавено, нулирах го и пак потеглих, като си броях наум стъпките. На стотната сочеше 14. Или аз не мога да броя, или не вървя както трябва (????), или машинката е скапана. Мисля, че е последното, и затова вдругиден ще вървя в Sport Depot (утре съм в командировка и няма да мога) да търся. Ако и там не намеря, ще се ориентирам към интернет магазините. Та засега ... още се мотам. Като намеря работещо крачкомерче, ще докладвам!



Тема Re: 10 000 стъпки?нови [re: Kukita]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано27.01.09 20:34



Уфффффффф, забравих за ТСМ - преди години, когато в Русе имаше ТСМ, си бях купила от техните - и при мен не проработи, или пък аз не успях да го настроя. ОК, ще търсим.
Хубаво е да има начин да се фиксира сигурно към дрехата - и двата ми крачкомера пострадаха при падане. Утре схте го разглобя да видя дали нещо просто не се е откачило, но в момента просто нямам нерви.



Тема Въоръжих се!нови [re: Kukita]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано28.01.09 14:58



Поръчах си крачкомер в оръжейния магазин (линка, дето постнах по-рано). Предполагам, поне там са внимателни с клиентите си, които за разлика от мен, са въоръжени наистина! Ще го пратят с куриер, а като го изпробвам, ще пиша става ли.



П.С. И отремонтирах единия от старите!!! Еййййййй хуквааааааааааааааам навън!!!!!!!!

Редактирано от fractalz на 28.01.09 16:59.



Тема 29/01 луд умора няма...нови [re: fractalz]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано29.01.09 13:58



а желаещи да го подлудят още повече никога не липсват.

За да не излезе, че само се фукам с фитнес лентичката (днешният резултат още не е вкаран), ето две забавни, но, за съжаление, нереалистични, предложения за фитнес в офиса:



и








Тема Re: 29/01 луд умора няма...нови [re: fractalz]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано30.01.09 13:55



Здравейте!
Приветствам идеята! Всеки ден ходя ... с кучето. Сутрин по 30 мин. и вечер - час до два бързо ходене. Няма студ или жега, дъжд или сняг. Добра екипировка и навън! Луд умора няма ... А да, ... и вечерям по 3 пъти. Като се прибера от работа, след разходка на кучето и преди да си легна.
Само дето аз не желая да отслабвам.

И не винаги ми се ходи.
Имам предложение: От вас - ходенето, от мен - кучето. Хем ще ви пази, хем ще тренирата и мускулатурата на ръцете. Аз пък ще ви подкрепям!
Между другото и аз се интересувам от крачкомер. С възможно най-малко функции и най-голяма здравина. Моя колежка си е закупила и ползва от Орифлейм. Доволна е. Прикрепя се на колана. Взела го е на цена 5-6 лева.
Не се сещам за познат дистрибутор. Имате ли някаква идея?



Тема Re: 30/01 луд умора няма...нови [re: ssiberia]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано30.01.09 14:23



Супер идея за кучето - само дето всички съседи, които имат кучета сами си ги разхождат! А бе ако трябва позиви да разнасяме, да правим маркетингови проучвания, много неща може, само дето никой не се сеща да ни използва.


Ако си в Русе, с удоволствие ще го разхождам.
Педометърчето от оръжейния пристига, отивам да го тествам.

Редактирано от fractalz на 30.01.09 14:44.



Тема Re: 29/01 луд умора няма...нови [re: fractalz]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано30.01.09 14:33



Жалко ...!

От София съм.
Педометърчето от оръжейния колко струва?
Трябва ми нещо просто, здраво и не толкова скъпо, защото ще му се случват разни неща. На разходка се е случвало и аз да падна и избягвам скъпи джаджи по мен.



Тема Re: 29/01 луд умора няма...нови [re: ssiberia]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано30.01.09 14:48



14 + 6 за доставка. Ето го:



Още не съм го тествала. Има клип за закрепване на колана, но си мисля, че при ходене навън/бягане може би е по-добре да се закачи на горната дреха, или на джоб, така че ако ше пада, да пада вътре - чувствителни гадинки са...



Тема Re: 29/01 луд умора няма...нови [re: fractalz]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано30.01.09 14:52



Благодаря!
Ще проверя в първия оръжеен магазин.
Все пак пиши как действа, моля!



Тема Re: 29/01 луд умора няма...нови [re: ssiberia]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано30.01.09 16:30



Момичета,предложиха да ми доставят от една фирма в ПЗ,които търгуват с мед техника крачкомер за около 35 лв-не се ангажирах с поръчка,защото чета за мн разтегливи цени и не зная как да се ориентирам.От Орифлейм ако го предлагат само за 5-6 лв пък дали изобщо ще върши качествена работа,то само с тази цена мога да рискувам без да ме е яд после...
В момента не работя и ходя от 4 януари досега на ден по 12 км-отиване и връщане до едно близко село/зная със сигурност,че точно толкова е разстоянието,защото е измерено с кола/ Имате ли представа на колко крачки възлиза горе-долу това разстояние,зная,че е индивидуално,но все пак??!!
Впрочем качените кг-4 покрай празниците ги свалих,във фаза 3 съм по Дюкан,но и не свалям въпреки дългите ходения.Ползата е,че на ДУшАТА ми е по-добре вече,въпреки угризенията заради празничните Гала...дни!
ваша Рада





Тема Re: 29/01 луд умора няма...нови [re: Xyмopecka]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано30.01.09 16:37



Забравих да пиша,че 12 км ги "вземам" точно за 2 часа,често продължавам да "кръжа'по града още 1ч или даже час и половина...



Тема Re: 29/01 луд умора няма...нови [re: Xyмopecka]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано30.01.09 20:18



Зависи колко ти е дълга крачката. Да ти кажа, за мен лично ефектът е най-вече психологически - виждам си "постижението" веднага; а и има разлика в усешането, когато си кажеш "днес изминах 3000 крачки повече" (а то, всъщност е само малко повече от км - и аз не знам точно колко). Можеш и минути да отчиташ - примерно, минути бързо ходене. Когато нямах крачкомер и едва започвах преди година и нещо, използвах таймера на мобилния. Тъпо, ама... трудно си създавам нови навици, затова се хващам за ей такива залъгалки...

За цената - тото. И двата ми стари крачкомера струваха 2 и 3 лири съответно (4 и 6 лева), много пъти са падали, единият още работи. Този, дето си го поръчах онлайн от оръжеиния магазин е 14 лева, но не виждам с какво е по-добър от английските, които са в пъти по-евтини. Така че питай какви функции има медицинския?

Новото педометърче се представя добре засега. Днес обикалях екипирана с тежести от по 1 кг на всяка ръка (които открих в Кауфланд и веднага нахлузих!), и когато вървях в по-хм-безлюдни места, махах с ръце, свивах-разпъвах лакти, гълтах корема, а бе цирк. Само назад да вървя не се пресрамих, пък и с нашите мръсни улици е опасно. Хареса ми като натоварване. Това с тежестите и упражненията го видях на един сайт за фитнес-ходене; ще го преведа, много е забавно.





Редактирано от fractalz на 30.01.09 20:25.



Тема Втора седмицанови [re: fractalz]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано02.02.09 00:12



Отчет за седмица 1:



Цел за седмица 2:


Приятна разходка на всички!

Редактирано от fractalz на 02.02.09 02:05.



Тема Re: 29/01 луд умора няма...нови [re: fractalz]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано02.02.09 10:43



Аааа ..., знам го това фитнес ходене. Срещам по някой такъв фитнес маниак. Толкова странно изглежда отстрани, че кучо веднага му се метва с гръмък лай. За кучето всеки с поведение различно от "нормалното" представлява заплаха. Така и аз си правя фитнеса ...
Колкото до крачкомера ... още ме е яд, ама страшно ме е яд! Изпуснах крачкомерите в KEV на 50% намаление. Изкупили ги много бързо! Всички ли четат тази тема?





Тема Re: Втора седмицанови [re: fractalz]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано02.02.09 20:07



Днес май изоставам с плана, а и много вдигнах летвата...
Рада - това е за теб:


Педометър онлайн от Гугъл - не зная защо го наричат педометър, след като брои всичко друго освен крачките, но нейсе. Удобно е за планиране на маршрута. Ето как изглежда утрешната ми разходка:

Ще засека крачките, за да видим колко се падат на един км. И ще се опитам да не влизам в магазините!!!

Ssiberia Не се ядосвай, ще намериш. Добре, че ме предупреди за реакциите на кучетата към фитнес маниаците! Аз все пак гледам да си правя упражненията на по-безлюдни места. Определено усещам напрежение в раменете (нали ходя с тежести) и гърба, но е приятно даже.

Кукита, мила, с теб какво става? Между другото, в Пингвините видях дискове-самоучители за народни танци. Имаш ли представа дали стават? Опитвам се да ги открия в торентите, поне клип, за да видя за какво става дума, защото колекцията е към 70 лв и ми се вижда солено.

Момичета, това ходене започва да ми действа като наркотик. Ако не си получа дозата, ми е криво. Хм...



Тема Re: Втора седмицанови [re: fractalz]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано02.02.09 22:13



Миличка Фракталз,мн благодаря за линка!!!

Разучавам нещата напосоки,защото не отбирам от англ.ез.,но видях родното си градче!!!ЦЪКАМ тук-там-ще се оправя по подразбиране!!!
Засега се задоволявам с "моята си "статистика-1 час бързоход/без магазини и разговори тук там с познати-и по околовръстното ги ИМА!...леле то околовръстното в ПЗ го водят за работно място на едни др.жени,ама така се изразих вече...,та/равно на 6 км!
Не смея да се похваля с днешното постижение,че ще се смеете,ама си сметнете сами километража-3 часа и половинаПървата половина след 13 часа,втората след 18ч.
Не работя-писах вече-та имам време да го правя и това е двупосочна терапия в момента за мен!
ваша Рада



Тема Re: Втора седмицанови [re: Xyмopecka]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано05.02.09 14:37



Хей,Бързоходки,къде се губите??!!Толкоз ли мн ходите,че нямате време за тук?!


Скъсаха се удобните ми ботушки/то толкова препускане!!/,но докато ги поправя не се отказвам-сега се връщам от сутрешно-обедния воаяж!Още едно кило се мъчи да пробие надолу,дано утре ме зарадва Кантарчо-ще се похваля и в другата тема/ то може ли без хвалби?!
Малко ще почина и тръгвам пак-ЛУД УМОРА....!!!



Тема Re: Втора седмицанови [re: Xyмopecka]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано06.02.09 10:51



Аз поне още не съм на изчезване, много даже съм си материална!


Имах проблем с браузера, явно и той беше в ПМС от солидарност и не искаше да се логва никъде, та го преинсталирах.
Рада: Бравоооооооооооо за постоянството! Честити нови ботушки! Удобните обувки са много важни. Аз си ходя с едни маратонки, които са с ортопедична стелка и изобщо не ги усещам на краката си. Тия дни намалих темпото, защото се чувствах доста зле. Днес ще опитам да понаваксам, но тази седмица се провалих, общо взето - рискувах с нереалистична цел, хем знаех, какво предстои (пмс и мц).
Кукита: Провери в торентите това: Walk Away the Pounds. Може да се прави и в къщи, приятно е и не изисква кой знае колко време (най-дългата програма е 1 час). Понеже първо успях да изтегля филма за 4 мили (60 мин), реших да опитам и се справих (не без напън, но издържах). Другите 3 програми са и по-кратки, и по-лесни. Мисля да ги вкарам в режима, когато закъсвам с разходките навън по една или друга причина. Ето клипче:






Тема Трета седмицанови [re: fractalz]  
Автор fractalz (новак)
Публикувано09.02.09 12:32



Отчет за седм. 2:



МЦ и нещо като вирус ми провалиха плана, а и май беше прекалено амбициозен, но ще видим тая седмица какво ще стане. Кантарев играе нагоре-надолу и най-вече по нервите ми.

Приятна разходка на всички ходещи!





Тема Re: Трета седмицанови [re: fractalz]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано10.02.09 10:20



Бързоходки,рапортувам!

За 1 месец точно свалих качените през празниците 4 кг плюс още 1/от 3 дни Кантарчо показва едно и също!!!
Тръгвам на път сега,довечера пак ще пиша,че ме "чака"Километража!
ваша РАДА



Тема Re: Трета седмицанови [re: Xyмopecka]  
Автор Xyмopecka (непознат )
Публикувано14.02.09 14:00



Хей Бързоходки,честит ви празник СВЕТИ Валентин!!!


Обичайте и бъдете обичани от тези,които желаете!!!
ваша РАДА
Не ме оставяйте сама,къде се губите,само аз ли кръстосвам напоследък...??!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.