Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:23 19.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Какво да правя?нови  
Автор oliwia99 ()
Публикувано20.01.09 23:01



Диети явно не ми действат.
Колкото повече се движа и спортувам - толкова повече качвам килограми.

Тука има нещо гнило





Тема Re: Какво да правя?нови [re: oliwia99]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано21.01.09 09:42



Отиди на ендокринолог и си направи пълни изследвания на разните му там инсулини, триглицериди, хормони и т.н. Вероятно имаш проблем там. Поне при мене беше така.



Тема Re: Какво да правя?нови [re: Blake]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано21.01.09 12:08



Да, това е едно на ръка.
И освен това за да отслабваш, трябва да се храниш, на често и от правилните неща, и да спортуваш...


Make money, not war!


Тема Re: Какво да правя? [re: oliwia99]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано21.01.09 12:37



Нека ти кажа за връзката между храненето и спорта. Представи си, че като се храниш зареждаш една кола с гориво. Като не правиш нищо - все едно го изразходваш на празен ход. Като спортуваш - все едно караш колата. Във всички случаи горивото свършва, но има 3 неща, влияещи върху това: Колко гориво слагаш, дали колата работи на празен ход или се движи. Количеството на горивото има най-голямо значение за това кога ще свърши, докато останалите две бавно, но сигурно го изгарят. Тоест при спортуването изгаряш двойно или тройно повече енергия, но само през времето, докато спортуваш. Дали ще седиш 2 часа или ще направиш 5 обиколки на стадиона за половин час, ще изгориш еднакво количество енергия (примерно). 2 вафли се равняват на около 3 часа тежък физически труд.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Какво да правя?нови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано21.01.09 14:03



Само със спорт не се отслабва.

Но другите ефекти, които дава спорта не са за пренебрегване - тонус, стегната мускулатура, по-добро кръвобръщение, отразява се добре и на ставите, една от добрите превенции на остеопорозата, разтоварване след напрегнат умствен труд.

Самият факт, че правя нещо добро за себе си ми носи удовлетвореност и задоволство.



Тема Re: Какво да правя?нови [re: oliwia99]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано21.01.09 14:08



На колко години си?
Не се ли вманиачваш малко - 165 височина и 61 - 62 кг за мен си е супер. Ако аз успея да поддържам такива килограми ще съм много доволна, но не се оплаквам и за моите 65 - 67 до 70. Пак си е голямо постижение за мен, като обаче постоянно се контролирам да не изпусна края, че отидох пак към стотака.



Тема Re: Какво да правя?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор oliwia99 ()
Публикувано25.01.09 19:50



Явно ще трябва да отида на лекар и да си направя изследвания.
Тази година ще правя 40 години. ще трябва да внимавам много какво и колко ям и пия.
За какво разтоварване от умствен труд? Та моята работа е физическа и всеки ден се движа поне по един час извън работата. това е проблема. Имам чувството че напълнях откак започнах тази физическа работа.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.