Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема pomislete nad tovaнови  
Авторmimi_malini (Нерегистриран)
Публикувано22.12.08 23:54



Да ви кажа и аз нещо по темата. винаги сам била дебела- ужасно, подигравките в училище, по улицата… на 19 г. отслабнах с 30 кг. на 171 см станах 55 кг.същите момчета, които ми се присмиваха ме канеха на срещи, хората наистина станаха по- внимателни с мен и се отнасяха с мен като с ЧОВЕШКО СЪШЕСТВО, забелязваха ме и се вслушваха в това, което им говорех. изведнъж според общественото мнение освен готина, станах и умна.просто преди това никой не ме слушаше. след няколко години се омъжих, родих и качих 40кг. не ми е комфортно, пазаруването на дрехи е истинско предизвикателство, но знаете ли?! Вече нямям нужда да съм 55 кг. знам каква съм, коя съм, колко струвам, кои хора държат на мен и за какво държат на мен. знам и че хората са ограничени, нетолерантни, простаци понякога- аз нямам нужда да се променя, ДРУГИТЕ трябва да го направят. но май българите никога не можем да приемем различните- слаби, дебели, гей, би- , по-умни, по-малко умни….. все са ни криви и се присмиваме на различните от страх да не погледнем самите себе си или някой да не ни изпревари с подигравките по на6 адрес. това е. не знам какво милсите- зависи от социалния ви статус, от възрастта, от семейното положение.ще приема, ако не сте съгласни и няма да ви съдя.

po povod:http://phoenixxbg.wordpress.com/2008/11/15/overweigh/



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: mimi_malini]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано23.12.08 03:11



Вярно е. Усещам осезаема разлика в отношението на хората преди и след отслабването. Много е тъжно и ме накара да не вярвам на никого. Но дали самите ние не съдим по същия начин, без да се усещаме?



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: mimi_malini]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано23.12.08 09:58



Дебелите хора будят овращение и ненавист.
Факт.
Каквото и да си говорим, както и да го нищим - на улицата никой няма да те пита колко висши имаш и как се чувстваш в телесната си обвивка - първото възприятие неслучайно е визуалното, виждат те дебел и това е - вече си им противен.
Не съм психолог, и няма да правя опит за разрез на това възприятие, защо аджеба е то такова в същината си, но изборът дали да си дебел или слаб е изконно твой, но не и изборът дали да те харесват околните.
И не вярвам на приказки от сорта "не ми пука какво мислят другите, мен си ми е добре така".
Пука ни, и още как. Не, не ни е добре така, но сме се примирили.
И именно това примирение не буди в никой случай уважение.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: Wildberry]  
Авторпepлa (Нерегистриран)
Публикувано24.12.08 03:29



Абсолютно съм съгласна с Уайлдбери!!! Не може да бъде казано по-точно!



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: mimi_malini]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано26.12.08 00:37



Аз съм по-съгласна с авторката на темата. Повечето хора имат нещо хищно в себе си, но пък за сметка на това са и страхливи. Ако видят, че си несигурен в себе си, винаги ще намерят начин да те стъпчат. Но ако усетят, че знаеш кой си, за какво се бориш и че не ти пука, определено те третират с респект. Казвам го от лично наблюдение.

Съгласна съм, че външният вид много влияе на отношението на околоните, но това какви сигнали подаваме към останалите, е от решаващо значение.

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: lsis.]  
Авторmimi_malini (Нерегистриран)
Публикувано26.12.08 15:48



Използвайте

Редактирано от Dorchester на 27.12.08 15:18.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: mimi_malini]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано29.12.08 10:10



И в двете позиции има нещо вярно. Както често се случва истината е някъде постредата. Тук обаче ми се струва, че авторката се опитва да се "оправдае", така да се каже (нищо лично).
И аз ще ви кажа, че отдавна е факт, че наднорменото тегло се асоциира негативно. В социалната психология, както и в социологията има редица проведени щудия, където става ясно че има дискриминиране на хора с наднормено тегло, защото се активира този негативен стереотип спрямо тях. Няколко примера
- при достъп до реномирани колежи и учебни заведения
- при кандидатстване за работа
- при търсене на партньор
Още малко за този стереотип - най общо показва, че:
- нормално тегло се асозиира с положителни качества на характера
- наднормено - с негативни и силно негативни качества
Това лесно би могло да се провери чрез Асоциационен тест, където бива измерено времето за реакция

поздрави,

Редактирано от lafeee на 29.12.08 10:11.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: lafeee]  
Авторmimi_malini (Нерегистриран)
Публикувано29.12.08 16:52



Не мисля, че се оправдавам. Просто няма за какво- все едно да се оправдавам, че очите ми са сини

. Ето точно това е мисленето на хората- "тя се оправдава". Не съм убила, крала, излъгала никого. А до това, че ми е некомфортно- го написах още в началото. килограмите тежат и пречат да се обличам така, както искам. Но не виждам защо според всички тук трябва да се чувствам виновна, депресирана или недоволна от себе си. трябва ли да се чувствам виновна, че психическото ми състояние е стабилно, що се отнася до самовъзприемане и килограми. най-вероятно на повечето момичета тук килограмите са наред, но просто са леко нестабилни и подвластни на заобикалящите ги и тяхното мнение.
Искам само да кажа, че това че някой комплексар не ме харесва, че хората е възможно да имат отрицателно отношение към мен заради килограмите ми- вече не ме вълнува особено. човек никога не може да се хареса на всички и ако мен не ме харесват само заради теглото, то това мислия си е даже комплимент./поне не съм тъпа, ограничена, скучна или кучка/.
Когато хората видят, че държим на себе си и самите ние се уважаваме като личнисти и човешки същества, че въпреки килограмите можем да влезем без притеснение и без да се скатаваме в пълно заведение с горда вдигната глава и усмивка, тогава ще ни уважават дори и тези, които съдят за нас по теглото.
Бъдете самоуверени и не се давайте да ви смачкат!



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: mimi_malini]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано29.12.08 22:46



Ако някой не те харесва, това не значи, че е комплексар. Аз лично не харесвам дебели жени. И космати не харесвам. И харесвам предимно руси. Това значи ли, че съм комплексар? Не е лесно да смачкаш някой, дето тежи двойно повече от тебе.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: pomislete nad tova [re: Изyмeн]  
Авторmimi_malini (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 08:20



Би трябвало да си разбрал, че в случая не визирам интимни отношения и връзки, говоря по същество за междуличностни отношения.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.