Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:40 05.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: lafeee]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано07.01.09 09:45



на едно интервю е мн по-важно как ще успееш да се "продадеш", отколкото дали това отговаря на способностите ти и доколко ще убедиш отсрещната страна, че точно ти си това, което им трябва

Сега ще те помоля да обясниш (ако можеш разбира се) как наднорменото тегло влияе на възможността да "се продадеш"? не можеш да говориш, или си урод с 3 очи и 5 ръце?



Тема На баба ти хвърчилотонови [re: iskam_yahta]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано07.01.09 10:08



"Да, дебелите и американско дебелите няма как да вършат служебните си задължения като нормалните. Това е факт и не се нуждае от обсъждане."

Не се нуждае, я. Ако вземе да се обсъжда, току-виж се окаже глупост.





Тема Re: На баба ти хвърчилотонови [re: Mиpa_M]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано07.01.09 10:30



По тази "логика" Америка досега да е фалирала. То не че в момента не е почти заминала, ама това не се дължи изобщо на теглото на американците.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: Blake]  
Автор iskam_yahta (новак)
Публикувано07.01.09 12:32



Ако работата ти е 8 часа наблюдаване на компютърен монитор, то излишните 50 кг може и да не ти пречат чак толкова много. Обаче има хора, на които работата е физическа. Знаеш какво става, пухтене, потене, бавно навеждане и още по-бавно изправяне... Работодателите имат предвид това и дискриминация има. Даже дебел работодател ще дискриминира дебел кандидат за работа. Не е приятно, но е факт.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: mimi_malini]  
Автор iskam_yahta (новак)
Публикувано07.01.09 12:51



Хора, престанете да търсите оправдание за излишните 50 кг. Помислете само, колко от мебелите са специално предназначени за такива хора, как се сяда в малък или среден седан, как се сяда на стол със странични опори за лактите, в най-обикновен автобус, а да не говорим за самолет. То като че ли не е много удобно и на съседите ви. Явно не е преимущество да си дебел. То затова и разговорите са как да се отслабне, не как да се напълнее. Между другото много хора смятат, че диета означава главно да се яде по-малко. Човек може да бъде на обща диета, т.е. без всякакви ограничения. Диета означава НАЧИН на хранене, което не изключва и ограничаване.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: iskam_yahta]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано07.01.09 16:28



Хех, за какво оправдание става въпрос?
Искаш ли малко факти - преди 2 години реших да почна борба с килограмите - тогава бях 127 кг. Купих си велоергометър, спрях хляба и алкохола за близо 2 месеца, всеки ден тренирах бясно, навъртайки по 20-30 км, резултата беше... 0 кг разлика... оттам съм карал поне 10-тина различни диети, резултата варираше от -2 до +5 кг след приключване на диетата (да, имаше случаи на качени 5 кг). Не е като да не съм пробвал, нали? С глад работата не става, щото като огладнея, почва да ми става лошо, и докато не хапна - нищо друго не мога да правя.

Така до миналата пролет, когато бях 146 кг и ми писна. Отидох на лекар, и ми откриха метаболитен синдром, който включва в себе си инсулинова резистентност - демек организма ми произвежда инсулин на кило, който обаче не върши работата, която трябва. В резултат на многото инсулин обаче чувствам вълчи глад. Така се получава затворен кръг - много инсулин->глад->ядене->още повече инсулин->глад->ядене и т.н.

Пита се в задачата къде точно си търся оправдание за килограмите, и трябва ли да се уморя от глад (което не значи, че ще отслабна), за да се харесам на работодателите???

Само между другото - проблемите с килограмите започнаха след като спрях пушенето - за 4 години съм 30 кила отгоре, без да ям повече (а в момента дори ям по-малко отколкото като пушех). Последния месец свалих 5 кг със специална диета (ям много по-малко, и то неща които не са ми от най-любимите, но за сметка на това за поне 2-3 пъти повече пари, което предполагам не всеки може да си го позволи), по празниците поради липсата на всякаква възможност да се спазва диетата качих обратно 2 кг, сега пак съм на диета, ще видим докъде ще я докарам.

Мога да обобщя нещата с повечето диети със следния много точен лаф - преди си бях дебел, сега съм на диета и съм дебел и гладен.

Та така - както вече споменах на слабите им е много лесно да критикуват дебелите, но просто не са на тяхното място. Все пак освен от ядене, дебел се става поради много заболявания, стрес, недоспиване, че дори и генетично предразположение - поне 2/3 от тези неща няма как да се премахнат лесно. А и предполагам и ти познаваш хора, които ядат повече от теб, но не качват и грам. Въпрос на организъм и химия!



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: Blake]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано07.01.09 17:41



Blake,

Бeзпoдoбнa е загатнала в мнението си за какво става въпрос.
Но реалността даже е далеч по-жестока. Всичко идва от това, че се активира негативен стерeотип, а именно - на хора с наднормено тегло биват приписвани негативни качества на характера и поведение.

Това отхвърляне дори се изразява и за тези, които имат контакт с хора с наднормено тегло или биват видени в тяхна близост ("mere proximity effect"). Те биват смятани за неуспешни, неподредени, неенергични, пасивни, не особено интелигентни, скучни, не достатъчно компетентни, недисциплинирани, със слаба воля и сбособност да се утвърждават.

За това, че има дискриминация в учебни заведения и при търсене на партньор споменах. А за работата още веднъж - просто се има предвид, че биват по-рядко канени на интервюта, по ърядко одобрявани, заемат често по-неатрактивни по3иции, биват по-ниско заплатени, биват избягвани от колеги, приписват им се по-малки или ограничени професионални и социални компетенции и не на последно място биват по-често/по-бързо уволнявани.

Когато говорим за този стереотип и това приписване на негативни качества, се има предвид предимно западните култури и народи. Различно е положението в Латинска америка или Африка например, където съществуват други норми и ценности. Там наднорменото тегло се асоциира по скоро с положителни атрибути и важи дори като идеал за красота, в определени граници, разбира се. Което пък се отразява и на самочувствието на тези хора.

Ако си забелязал латиноамериканки или афроамериканки дори по филмите не се притесняват да носят "разголени" дрехи, въпреки пълните си форми, което е по скоро нетипично за жените в консервативна Европа (разбира се има изключения, а и да не забравяме, че и мисленето на хората е претърпяло огромни промени, както и модната индустрия в днешно време, цялата масова култура.. и изобщо комерсиализацията във всичко - с две думи мн фактори играят роля)

Та поради по-топлия климат, хората са принудени да ходят с по-малко дрехи на себе си, и така от малки се научават да не се срамуват от телата си, нямат тези комплекси, които мн от европейците имат, съответно притежават и едно отчасти друго разбиране за това какво е "хубаво". Това води до повишаване на самочувствието и себеоценката, по-рядко депресивни състояния, като цяло са по-доволни от живота и се определят като по-щастливи.

Другата причина за негативното отношение е, че според мн хора, човекът с наднорменото тегло сам е виновен за положението си. Теглото се възприема като признак, който може да се контролира благодарение на желание, воля и дисциплина.

Отношението се променя обаче, когато има медицински фактори, отговорни за състоянието (хормонални проблеми, завишени функции на някоя жлеза и тн) Тогава ние "снемаме" отговорността от човека с наднормено тегло, защото приемаме, че не той е виновен за положението си, изпитване силна емпатия към него, склонни сме да му помогнем в конкретна ситуация.

(Въпреки че не е по съвсем по темата - последно споменатия когнитивен механизъм действа и когато става въпрос за болни от СПИН, с две думи - колкото по невинни за заразяването си са, толкова по-положително или по скоро по-непредубедено е отношението ни към тях и толкова по-голяма готовността да им помогнем в беда или нужда)
леле какъв роман стана :)

Редактирано от lafeee на 07.01.09 17:45.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: Blake]  
Автор iskam_yahta (новак)
Публикувано07.01.09 20:55



Indian airline fires 9 overweight crew members
Associated Press
updated 12:15 p.m. ET, Tues., Jan. 6, 2009
NEW DELHI - Nine flight attendants who couldn't meet the weight standards of India's national airlines have been fired, an official said Tuesday.

The crew were significantly overweight and had been given time to lose weight but had not, said Air India spokesman Jitender Bhargava. He declined to give details on their weight.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: iskam_yahta]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано08.01.09 09:56



Да, тук обаче става въпрос за авиокомпания и стюардеси. Предполагам имаш поне едно пътуване със самолет, и имаш представа за какви ограничения откъм място и килограми става въпрос. Освен това стюардесата един вид е лицето на самолета и авиокомпанията в която пътуваш, и е доста частен случай. Както например рядко има дебели тв водещи и т.н. Това не пречи обаче хората с наднормено тегло да си вършат успешно и съвестно служебните задължения.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: Blake]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.09 14:44



Това не пречи обаче хората с наднормено тегло да си вършат успешно и съвестно служебните задължения.

Чакай сега никой не казва, че е справедливо. Просто това е истината човекът отсреща при пръв контакт няма как да оцени способностите ни, както на дебелите така и на слабите. Но без дори да се замисля в момента защо, по добре приемат отсрещния когато е в някакви общоприети граници на нормалното, ако отклонението е голямо, било то в излишни килограми, или прекалено малко такива, или физически недъг, или прекалено нисък или прекалено висок.
И да спорим и да не спорим такъв е живота.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.