Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:26 26.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: mimi_malini]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано30.12.08 13:06



Ама и твърде красивите жени не ми харесват - в тяхно присъствие явно оглупявам.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: Изyмeн]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано30.12.08 15:27



Вие ще ме уморите и двамата


"Който не ме харесва е комплексар" - толкова незряло, че чак детско.
"Твърде красивите жени не ми харесват" - а гроздето е кисело

Шегувам се. Аз конкретно имам толкова необичаен вкус за мъже, че дори не ми вярват, така че всичко е възможно.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: mimi_malini]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано04.01.09 18:36



честно казано, дискриминацията на хората с наднормено тегло е меко казано глупаво, и да, комплексарско е, колкото да не им се вярва на някои тук. Как ще ме убедят, че не си върша работата по-добре от даден човек с нормално тегло? А нима всички не забелязват, че обикновено дебелите хора са весели, лъчезарни и усмихнати? От друга страна много разпространено схващане е, че се дебелее от много ядене и който е дебел - яде като прасе. Това е вярно, но в да речем 10-20% от случаите. В останалите наднорменото тегло е следствие отъ дадено заболяване (или група такива), което е трудно за диагностициране и лечение. В този дух - виновен ли е слепия че не вижда, и виновен ли е глухия, че не чува?



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: Blake]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано05.01.09 09:53



Хората не го правят умишлено. Просто на подсъзнателно ниво много пълните хора предизвикват не знам дали е отвръщение, по-скоро съжаление и неудобство, слабите хора си мислят, че всичко е въпрос до воля и щом един възпълен човек не може да "се вземе в ръце" и да се пребори то и в работата може да не е постоянен и стриктен. Някак не в представите на човека възпълен човек да е деен и бърз, да реагира светкавично, да притича до принтера например. Но всичко това не е в резултат от задълбочен анализ, просто първата реакция е отхвърляне и е факт за съжаление. А това, че ние с повечкото килограми сме интелигентни и умни, забавни и с чувство за хумор за съжаление остава на заден план.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: lafeee]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано06.01.09 11:04



Това е все в България, нали? ;-) Защото на авторката - както и на целия ни народ - не някой друг, а само "българите" са и криви за лошото отношение към дебелите хора.

Мими, какво да ти кажа... Да не си дебел, по ред причини е по-добре. Това е положението. Ако все пак си дебел, не мисля, че някой тук или някъде другаде те кара да се чувстваш виновен.
Понеже по ред причини е по-добре да не си дебел, затова е цялата работа - затова е толкова разпространен този стремеж към стройна фигура, а не щото дебелите са виновни.
Щом се чувстваш добре и нямаш нужда да се променяш - супер. Не си длъжна да се опитваш. Ако искаш да кажеш на останалите: "останете си и вие дебели" - не, мерси.

П.П. Мнението ми не зависи от социалното и семейното ми положение и възрастта ми. Мненията на хората със същото социално и семейно положение и възраст като моето варират силно.

Същото се отнася и за другите социални положения, семейни положения и възрасти.

А статията, естествено, е попресилена. Всички отлично знаем, че за различните хора не е еднакво лесно. За някои е трудно по всякакви индивидуални биологични причини и никой не е виновен, ако не успее. Но определено си струва стремежа и усилията.

Редактирано от Mиpa_M на 06.01.09 11:17.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: Blake]  
Автор iskam_yahta (новак)
Публикувано06.01.09 21:47



Не е вярно, че само 10-20% от случаите с наднормено тегло се дължат на неконтролирано ядене. По-скоро 10% не се дължат на това. Истината е, че дебелите хора приемат чрез храната повече калории отколкото изразходват. Това , че на тях им е удобно да се самозалъгват е отделен въпрос. По-скоро те са комплексираните, не тези които не ги харесват. Ама ще кажат, това че съм дебел, че елементарни движения са проблем, че страдам от болести, типични за хора с наднормено тегло и т.н. е моя лична работа. Добре, твой проблем е, но не забравяйте, че в социална държава като България, ние с нормалното тегло хора харчим много по-малко или нищо от здравните фондове а плащаме като вас. Така, че това ваше наднормено тегло тежи не само на вас....!
Нямам предвид Blake

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от iskam_yahta на 06.01.09 21:49.</EM></FONT></P>

Редактирано от iskam_yahta на 06.01.09 21:53.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: Blake]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано06.01.09 22:31



"Как ще ме убедят, че не си върша работата по-добре от даден човек с нормално тегло?
Blake, на предната страница имах предвид, че част от работодателите няма да те НАЗНАЧАТ изобщо, ако имаш наднормено тегло, откъдето идва и дискриминацията. Съвсем възможно е да си вършиш работата по-добре, но често избора е субективен. Защото да не се заблуждаваме, но на едно интервю е мн по-важно как ще успееш да се "продадеш", отколкото дали това отговаря на способностите ти и доколко ще убедиш отсрещната страна, че точно ти си това, което им трябва.

Mira_M, ако имаше предвид моето изказване, не, не става въпрос за БГ, чела съм по темата в немска литература, въпреки че и тук може би ще се наблюдава подобна тенденция след време.



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: Blake]  
Авторmimi_malini (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 22:50



мерси за подкрепата, защото имам 4увството, 4е тук някой може и да ме лин4ува


В никакъв случай не искам да ви прозвуча или подействам демотивиращо!!!



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: lafeee]  
Автор iskam_yahta (новак)
Публикувано06.01.09 22:56



За да няма недуразумения, да уточня моите лични критерии за пълнота:
* нормален
* пълен
* дебел
* американско дебел
Да, дебелите и американско дебелите няма как да вършат служебните си задължения като нормалните. Това е факт и не се нуждае от обсъждане. Дискриминация при наемане на работа към тези две категории трябва да има поради две причини. Първата е, че те не са ефективни работници, и втората е, че това евентуално би ги стимулирало да правят опити да влязат в нормите. Звучи много оптимистично, нали?



Тема Re: pomislete nad tovaнови [re: iskam_yahta]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано07.01.09 09:43



Ъъъ, твоите лични критерии са доста размити. Не знам какво визираш под "дебел" и "американско дебел" - аз лично предполагам съм в една от двете категории (БМИ=37.6), и смея да твърдя, че си върша ОТЛИЧНО служебните задължения, както и че работя допълнително в къщи и дето се вика от работа не мога да се отърва. На базата на какво точно реши, че последните 2 категории не могат да си вършат служебните задължения? Че не могат да направят 50 лицеви опори, или че не могат да пробягат 3 км? И какво значи да си стимулиран да влезеш в нормите, когато имаш трудно решим здравословен проблем? На вас слабите отстрани ви е много лесно така с лека ръка да раздавате определения и класификации.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.