Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 19.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Моля за повече подробностинови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.12.08 09:27



Преди доста време прочетох бегло в един постинг, че голямо значение за напълняването имало смесеното поемане на сладки и мазни неща заедно - например диня или грозде СЪС сирене, макарони със захар и сирене заедно, мазна баница със захар и сирене и пр.

Моля, ако някой може да развие повече тази тема, при положение, че някъде е чел сигурно и научно потвърждение на това!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Моля за повече подробностинови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано03.12.08 09:41



Истина е. Най-опасна е комбинацията нишесте-захар-мазнина. Простите въглехидрати се усвояват много бързо, но за кратко. Нишестето се усвоява много по-дълго, а мазнините имат най-много енергия. Ако ядеш смес от прости и сложни въглехидрати, количеството на глюкозата за единица време ще е максимално. При такъв излишък на енергия мазнините просто не могат да изгорят. Все пак най-важно е количеството на храната, а не в какъв ред се яде.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Моля за повече подробностинови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.12.08 10:08



За профани в материята като мен

би ли обяснил с думи прости, освен комбинациите, които вече описах, какво с какво не трябва да се комбинира, за да не се получава "взривоопасната" смес "нишесте-захар-мазнина" ? Някакви примерни широко разпространени анти-менюта? Плийз!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Моля за повече подробностинови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 10:20



Сладкиши - захар и масло. Толумбички.


Изумен, го е написал, но в комбинация мазнини и въглехидрати, според мен чак толкова голямо значение гликемичния индекс и дали са прости и сложни въглехидратите няма, просто това е най-добрата комбинация за напълняване. Спомнете си бабината рецепта за "подсилване" на слабички деца - мед и масло.



Тема На прима виста -нови [re: yниKaлнa]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано03.12.08 11:42



Шоколад, сладолед, торта, пържени картофи...



Тема Re: На прима виста -нови [re: Wildberry]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.12.08 11:54



Пържени картофи?!?! Че се пълнее от тях - ясно, но къде е смесицата, за която аз говоря?

Може да се помайтапите с мен,

но си задавам сериозно въпроса - дали причината за моето трайно натрупване на килограми и неуспешните ми опити да отслабна с намаляването на количеството храна, не е точно в това, че аз ВИНАГИ, ГОДИНИ НАРЕД, ям сладко и солено заедно. Например - солените ядки, или чипс, или солени бисквитки - винаги с някакъв сладък плодов сок. Или със сладък алкохол - бейлис и пр. Солена баница - с компот, сладък чай или боза, или ако е с айрян - задължително я посипвам със захар. Сладка баница или торти, пасти и пр - задължително с кисело мляко. Когато се храня - напитката е винаги сладка, а не вода. Другите типични за мен храни и комбинации ги споменах в другите постинги в тази тема.

Та - може ли това да е причината?

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: На прима виста -нови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано03.12.08 12:45



Солта няма никакво отношение тук, тя е необходима. Погледни внимателно комбинациите, които споменаваш - всичко съдържа нишесте и захар едновременно. Тортата и вафлата са си источници на огромно количество калории, а е лесно да бъдат изядени в сравнително голямо количество. Сладките напитки съдържат минимум 10% захар - например от безалкохолните най-малко съдържа тоникът - 8%, а миринда грозде - 13%. Средното е 10. Нужно е не само количествено, но и качествено променяне на храната - повече протеини, по-малко мазнини. Добре е да има и повече зеленчуци, които не са много калорични, но добре пълнят стомаха. И не на последно място генетично заложеното тегло, което за всеки е различно.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: На прима виста -нови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 13:57



Пържени картофи?!?! Че се пълнее от тях - ясно, но къде е смесицата, за която аз говоря?

Това, че картофите не са сладки на вкус не означава, че нямат голямо съдържание на въглехидрати, също като жито, тестени изделия - макарони.
Затова например макарони масло или мазен сос са много кофти комбинация.
Когато преди няколко години бях на стриктна много ниско въглехидратна диета и отслабнах 30 килограма, редовно присъстваха в менюто ми бекон, сланина, мазно месо, но не съм си позволявала никаква комбинация с нещо по въглехидратно от зелени зеленчуци.



Тема Re: На прима виста -нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.12.08 14:29



Хубаво, ама италианците се тъпчат почти денонощно със спагети с мазен сос, живяла съм с италианци, те си изяждат по една пълна купа спагети за предястие, и чак след това започват сериозното ядене. И пак не се славят като дебела нация...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: На прима виста -нови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 14:45



Не знам доколко е мазен, знам, че употребяват домати и босилек, но доколко наблягат на мазнината не мога да кажа.
Но със сигурност при мен спагети със сметана, или макарони със запържено олио и сирене + крутони за капак ми действат много "добре" на килограмите

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.