Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 25.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Тема няколко въпроса  
АвторTaтянa (Нерегистриран)
Публикувано07.12.08 17:38



Здравейте, може ли да ми отговорите на следното:
1. Моля, ако някой е пробвал от шоколадите Линд 85% какао, Линд черен с чили и Линд черен с мента - какво ви е впечатлението? Струват ли си? Този с чилито много ли е лютив и 85 процентовия много ли е горчив? Доста са ми скъпички, но все пак бих си взела някой от тях за кризисни моменти ( поне са натурални ). Та... какво бихте ме посъветвали? на мен от какаови неща бързо и от мн. малко количество ми минава желанието за сладко ( понякога и 7-8 гр. са ми достатъчни ).
2. И още едно питане: обожавам варени яйца и мога да ям и по 6-7 на ден, но се притеснявам от многото жълтъци. Няма ли това да ми подейства на холестерол, кръвно..., ако всеки ден си хапвам цели яйца?
3. Благодаря предварително и успешно слабеене :)!



Тема Re: няколко въпросанови [re: Taтянa]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано07.12.08 19:14



Шоколад Линд винаги си струва.
Не е много лют този с чили и да, горчив е 85% -товия. В зависимост от прага ти за люто и горчиво.
Не знам на какъв режим си, но шоколад в никой не се препоръчва, без значение колко е натурален.

За яйцата като супер полезна храна не липсват голям брой проучвания, които казват, че лошия холестерол не се увеличава от тях. По-проблемен е въпросът какви са яйцата, които консумираме. Трябва да са от свободно отглеждани кокошки (free-range), не клетъчно отглеждани или на карстов под. Да са хранени с органична храна - нещо, което на този етап е невъзможно да се разбере. В други страни има и яйца, обогатени на есенциални мазнини...още сме надалеч от тях.
6-7 яйца на ден са си много както и да го погледнеш обаче.

Редактирано от Wildberry на 08.12.08 10:29.



Тема Re: няколко въпросанови [re: Taтянa]  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано08.12.08 10:22



Здрасти!


По въпроса за шоколада-85%-овия Линд наистина е доста горчивичък,но ако по принцип ти харесва такъв шоколад,и този ще ти хареса.Има шоколади и на други фирми с по-ниско процентно съдържание на какао,примерно 65% или нещо такова-малко по прилича на истински Този с чилито на мен не ми харесва-ядеш си най-спокойно и изведнъж ХОП-и ти става лютичко! Не е за мен това "екстрмно усещане" НО ако не ти е необходимо да изядеш цял един шоколад,за да ти мине глада за "нещо сладко",най-добре си вземи един най-обикновен млечен шоколад(може да е пак Линд,ако искаш-поне знаеш,че е хубав шоколадът)и си хапвай по едно блокче всеки ден. Повярвай ми,от едно блокче шоколад на ден НИЩО няма да ти стане,невъзможно е да надебелееш от това(виж,ако го съчетаваш с пакетче солети,чаша кола,малко чипс и от баницата на баба-не гарантирам ). Но с едно блокче хем няма да си нарушаваш диетата,хем ти ще се чувстваш по-добре. Иначе само "натягаш" организма и един ден волята ще се пропука и ще излапаш не един,ами два шоколада наведнъж. То и организмът "е човек", трябва си човешко отношение...
Относно яйцата. Много зависи как тренираш.Хората,които правят много силови тренировки-с големи тежести,малки повторения,или тези,които като цяло наблягат на това да правят мускули,а не да свалят килограми,могат да си позволят много белтъци,защото те спомагат за изграждането на мускулна маса.Казвам белтъци,а не яйца,защото жълтъкът е не случайно "силна храна"-доста е холестеролен,въпреки че казват,че този холестерол не бил като другия,"лошия".Аз лично ти препоръчвам да махаш жълтъците на варените яйца,които консумираш.Ако не тренираш мускулите толкова интензивно,а по-скоро отслабваш предимно с кардио упражнения,бих казала,че спокойно можеш да си ядеш около 2-3 белтъка на ден,макс 4. Ако тренираш с тежести и като цяло по-силово-то и 6 белтъка не са проблем(културистите ядат мнооого повеяе,но ние сме далеч от тяхното ниво). НО много зависи какво ядеш и иначе. Може да хапваш 1-2 белтъка между храненията,като следобедна закуска примерно.
Надявам се да съм ти помогнала.Успех!

Free your mind and the rest will follow.

Тема Re: няколко въпросанови [re: ECLlPSE]  
АвторTaтянa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 23:58



Много благодаря за мненията! Полезни са ми и ще се съобразя! Успех в отслабването!



Тема Re: няколко въпросанови [re: ECLlPSE]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано09.12.08 08:54



Никой не каза нищо за шоколада с мента


Аз не съм виждала тук Линд с мента, но щом казваш, че има, ще потърся.
Купувала съм от чужбина, съчетанието на вкусовете шоколад с мента е невероятно!!!!
И да, аз също мисля, че едно блокче на ден с нищо няма да навреди



Тема Re: няколко въпросанови [re: Baлeнтиция]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.12.08 11:12



ми за Линдт не знам дали имат с мента, ама има едни кутийки с нещо като плоски квадратни бонбони "After Eight", които представляват точно тъмна шоколадова обвивка с ментов пълнеж.





Тема Re: няколко въпросанови [re: Blake]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано09.12.08 12:41







Тема Re: няколко въпросанови [re: Wildberry]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.12.08 13:59



Да, преди малко във Фантастико видях поне 3 различни марки шоколад, предлагащи такава комбинация.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.