Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 22.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 11:01



Ако въпросът е до мен... Смятам, че пълномасленото сирене е по-полезно. Палмовото масло се използва поради това, че е изключително евтино, в сравнение с кравето. Съдържа около 224 килокалории в 100 грама. Ако става въпрос за мазната диета на spidersport - подходящо е, съдържа много малко въглехидрати.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.08 11:05



Не беше до теб, но благодаря. Очевидно трябва да се насоча към тази точно диета! Това ли е тази, която е описана по-горе?


Теб бих помолила ГОРЕЩО да ми препоръчаш най-безвредния подсладител.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 11:11



Аспартам. Сред най-безвредните, а от нискокалоричните има най-близък до захарта вкус. За повече информация -



Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.08 11:25



Мерси. Намира ли се лесно?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 11:42



Намира се. Все пак чети какво пише на опаковката, някои фирми предлагат не само аспартам, но и други подсладители. Питай в аптеката. EQUAL трябва да е с аспартам. Имам спомен, че и candy е аспартам. Във всеки случай купувай подсладители съдържащи САМО аспартам, без ацесулфам и захарин. Знам какво може да се открие из гугъл за аспартама, но в действителност той е може би най-безвредният подсладител. Неслучайно сложих линк към MSDS.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 12:13



Мазнините може и да са полезни, но само за ескимосите. Хората са пригодени да използват захар, не мас.
Мазнините СА полезни стига да не са рафинирани буклуци - зехтин, масло.
Без мазнини някои витамини не могат да се усвояват.

Човекът не е пригоден да живее основно от захари. Плодовете, които днес консумираме нямат нищо с тези които са били в природата преди да се намеси човекът и да го облагородява и ашладисва или незнам какво още, да прави ябълкосливи и т.н. А и никога не са били негова основна храна в онези пра времена, жените са търсели разни семена и ядки, щото то да хванеш мамут не е много лесна работа сигурно. Цивилизацията е променила коренно начина ни на живот.

Аз съм привърженичка на по-простичките храни близко до природата - да хвърлиш парче месо или риба (най-обичам агънце чеверме) на огъня и да хрупаш маруля, да си свариш яйца с парче домашно сирене и домат, а защо не и със сланинка, за десерт - сметана ( ама не растителна каквото и да означава) с боровинки, малини, ягоди. Сега такива крем брюлета, парфета и домашни торти, що да си кривя душата като са ми страст, ама не казвам, че ги ям за да ми е баласнирана диетата

.

Захарта я възприемам като наркотик за мозъка. Смяташ ли хероина или кокаина за полезен? Но организмът веднъж опознал веществото си го иска. За кучетата нормално ли е да ядат бонбони? Нашия любимец едва го въздържаме да не докопа кутията :)))



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 13:14



У дома се консумира в промишлени количества сирене. Аз си консумирам обикновено бяло саламурено сирене. Когато имам възможност си купувам от село, от едни съседи на леля ми, козе и краве сирене. Пък ако ме дикисат от някъде добре дошло :).
Това датското съм го яла, наподобява на нашето дунавия, доста ми е солено и не мога да си обясня защо първо обезмасляват млякото, пък после му добавят палмово масло?!



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.12.08 14:39



Цитирам Уикипедия: "Шимпанзе являются всеядными животными. Их основное питание состоит из фруктов, листьев, насекомых и небольших позвоночных. Иногда шимпанзе охотятся на другие виды обезьян, которых они разрывают на куски и поедают."

Това е най-близкия до човека вид, храната е абсолютно същата. Голяма част от насекомите стават за храна, просто в Европа не ги обичат много, а и няма кой знае колко големи буби.

Хората наистина са направили много по отношение на храната - в началото неволно, а по-късно и целенасочено започват да отглеждат все по-добри растения за храна. Мамутите никога не са били основна част от менюто на хората.
Не смятам, че захарта е наркотик. Захарта е източник на енергия. Преди нея хората редовно са употребявали мед. Затова и мечките го ядат - защото е полезен и дава много енергия. Кучетата по произход са месоядни и само дългото съжителство с хората ги е превърнало във всеядни. За сметка на това котките са месоядни и просто не могат да живеят без месо. И хероинът и кокаинът могат да бъдат полезни в определени случаи. Лоши вещества няма.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.08 15:09



Проблем!! Отидох в един диетичен магазин, поисках аспартам. Нямало. Не се търсел. Ами, казвам, защо - нали е най-безвредният подсладител?? А продавачът опули очите и каза да съм отворела интернет, където щяла съм да прочета, че той се прави от нефт. Бил, напротив, най-вредният и заради това никой не го търсел и той не зареждал, но ако много държа-до утре щял да ми го достави.

Магазинчето е доста добре снабдено, между другото. Има доста неща, вкл. овесени трици - бях чела някъде, че са дефицитни?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.12.08 15:17



Отдавна не са дефицитни триците. Търговците разбраха, че маса народ е луднал по тях и се снабдяват вече редовно.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.