Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 22.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано06.12.08 20:30



Уникална, да не би да имаш хиперинсулинемия? Това е нещо като анти-диабет и е честа причина за напълняване. Ето линк:





Дано греша, но ми звучи като това.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Ayame]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано06.12.08 22:41



И какво правят в крайна сметка хората с такъв проблем (СПХЯ-и инсулинова резистентност)=Как цял живот трябва да живеят.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yoanence]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано07.12.08 01:25



В ранната фаза много помага достигането на идеално тегло и упражненията 5+ пъти седмично, които разграждат въглехидратите в тялото, защото инсулинът, който пренася глюкозата в организма и спомага за разграждането й, не се разпознава правилно от клетките и това налага производството му в много по-големи количества. Затова състоянието се нарича още инсулинова резистентност. Мисля, че имаше и някакви лекарства. Не съм сигурна дали състоянието е напълно лечимо. По-скоро е от типа, които се поддържат до края на живота, като диабета. Съжалявам

. Във всеки случай, ако имаш съмнения, непременно се прегледай!
А ето и малко инфо, което намерих в нета:

Хиперинсулинемията често се причинява от начина на живот и храненето и една от основните причини за нея е "повреда" в панкреаса. Типични симптоми са напълняване, постоянен глад, чувство за слабост, лоша концентрация, прекалена емоционалност, умора, виене на свят и лошо съсредоточаване. Съпътстващи заболявания: диабет тип 2, нисък холестерол, гуша, високо кръвно.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yoanence]  
Автор fenixx (scorpio)
Публикувано07.12.08 09:18



И какво правят в крайна сметка хората с такъв проблем (СПХЯ-и инсулинова резистентност)=Как цял живот трябва да живеят.




Хиперинсулимията се влияе идеално от НВД - ВМ и спорт .
Научно доказано и лично изпитано от мен .



Приемът на протеини регулира инсулина , спорта също ...
Често хранене на малки порции .
И всичко е преди всичко воля , ако нямаш желание да се ограничиш и само повтаряш как ти е трудно и нищо не правиш , никой не може да ти помогне .

Авторката на темата пита дали това , че е хапвала сладко със солено - после изрежда разни комбинации са довели до наднорменото тегло .
И без да навлизам в състава на храните и как са комбинирани не мислиш , ли че самата им калоричност е достатъчна да ти докара излишни килца .
Няма как да хапваш баница с компот и да очакваш да не качваш .
Или с други думи - дори да беше яла само сладко или само солено пак щеше да качиш при прекаляване с количества и калории .
Отслабването е математика в по голямата си част - приемаш повече -трупаш , приемаш по малко - сваляш .



I`m not a bitch , i`m The Bitch !

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: fenixx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 10:00



Прав си, разбира се. Както казва моят мъж, когато започна да му обяснявам какви диети се пазят и как някои не могат да отслабнат, той казва - "Абе, каквото и да ми говориш - ДЕБЕЛИЯТ ЧОВЕК СИ ЯДЕ!"



Моят въпрос беше - освен КОЛИЧЕСТВОТО, комбинацията сладко-солено не довежда ли до ДОПЪЛНИТЕЛНО напълняване.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: fenixx]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано07.12.08 10:10



Добре дошла отново в клуба!

НВД - ВМ и спорт .

И за мен това е начина





Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.12.08 10:43



Солта няма нищо общо. А това за количеството си е 100% вярно. Е, човек може и да се тъпче като прасе и пак да не надебелее, но това са по-скоро изключения.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 10:53



Здравей, щом си тук вече! Би ли ми казал и ти МНОГО ли съм си навредила с един подсладител - смес от цикламат и захарин?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Ayame]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.12.08 11:34



Да точно това са всичките неща които се случват около мен. Да кажем, че гушата още не съм я докарала и високото кръвно . Но всичките други симптоми са налице. Забрави само едно. СПХЯ. Това при мен е от години проблем. Трудно забременях. Но след проведена поредна диета със спорт,успях със зачеването. Мога обаче да се похваля с прекрасна бременност. Докато има случай с инсулинова резистентност и повторни не задържания на бременност.Вчера се разрових в нета и връзката е много явна-между поликистозата и всичките храни, инсулини, кръвни захари и незнам си какво беше още там. Дори от уплаха докато четох неможах да смеля цялата информация.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: fenixx]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано07.12.08 11:38



Така е -наистина знам , че никой неможе да ми помогне аз ако не си дам воля . Но сега вече страха от това което може да се случи-ме поразява. Всичките симптоми са на лице. Без за сега гушата и високото кръвно и то може би защото съм още на 30. Но е неизбежно виждам и чета.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.