Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема По темата - от "ТЕМА"нови  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.11.08 13:20





Не е къса статията, но който има време, нека я прочете. Ама до долу!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: По темата - от "ТЕМА"нови [re: Dorchester]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано27.11.08 14:05



Реклама. Както обикновено. 1350 лв.

Наскоро си купих компютър. Обиколих няколко фирми, предложиха ми няколко варианта. Ходих и до магазините. Накрая се обърнах към форумите - hardwarebg.com.

Във фирмите ми предлагаха доста скъпи машини, но не особено балансирани. В магазините цените бяха доста ниски (метро например), а компютрите изглеждаха добри. Във форума ми предложиха няколко варианта, като някои наблягаха на едно, други на второ. В крайна сметка за същата цена се получи малко по-бавен компютър.

Взех си компютъра, който ми препоръчаха във форума. Малко по-бавен, но много по-сигурен. Там никой не се опитваше да ми продаде нищо. Затова можех да имам доверие. Най-важната част на компютъра е захранването. Никъде освен във форума не ми предложиха да сложа добро захранване, препоръчваха ми да дам повече пари за процесор и видео, но не за захранване. В магазините се опитваха да ми набутат доста стари части, макар че на мен изобщо не ми бяха нужни.

Сега мога да кажа, че съм получил най-доброто за парите си. Причината - просто не вярвам на хора, които искат да ми продадат нещо.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: По темата - от "ТЕМА"нови [re: Dorchester]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано27.11.08 15:35



Частта за бг дюканките е особено неграмотна - и технически, и отново писана без изобщо да е направен опит да се вникне в същината на режима. Не им омръзна да преписват едни от други - съответно едни и същи глупости се нижат. Триците са ядки, въглехидрати - нЕма /интересно какво ли са въпросните трици/...
А , кой е сайтът на " българските последователки на френския лекар"?



О, и Доре, забележи кой коментира - оня професор, с дебелата непродаваема книга и дебелариума


Другите неща няма какво да коментирам, всеки средноинтелигентен човек може да си направи сам изводи.



Тема Re: По темата - от "ТЕМА"нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано27.11.08 15:35



"...Дюканките с най-голям стаж в хранителния маратон вече си имат и вътрешна опозиция. Част от тях споделят, че прехваленият режим води до здравословни проблеми - спиране на менструалния цикъл, хормонален дисбаланс и бъбречна недостатъчност. Други надават вой заради ацетоновия дъх в устата, отпуснатата и пъпчасала кожа и упорития запек. ..."


Пак ни почнаха!!!
Момичета /и момчета/ с по-дълъг стаж в Дюканстването - кажете си мнението! Това ще е важно за всички, особено за по-притеснителните! Има ли някоя /някой/ от вас с толкова сериозни и изобщо с някакви здравословни проблеми?
Аз за себе си мога да кажа само, че през близо 9-те месеца, през които спазвам диетата на д-р Дюкан, не ме е спохождал нито един от описаните симптоми - хормоналния ми баланс е перфектен за моите 48 г. /изследванията ми са от миналата седмица/, МЦ и преди това си беще нередовен, но като си гледам ЕГН-то намам повод за притесения, а кожата ми не само, че не е като на баба Яга, ами никога не е била по хубава - чиста и гладка!
Че съществува реална опасност от описаните в статията хранителни разтройства - спор няма! То и затова нито една диета не се препоръчва за подрастващи, а към вече порасналите се отправят препоръки за консултации с лекар при всеки нетипичен симптом! Но хайде холан, какво чак пък толкоз Дюкан им бърка в очите /май и в джобовете/ на българските диетолози? 'Що досега никой не оплю Аткинс, БВД, Японското чудо, плодовия глад на д-р Емилова и т.н. "чудодейни" диети, с които ни зарибяват всички женски /и не само женски/ списания? Защо сега пак се поде кампания срещу нещото, от което има някакъв по-траен ефект?
Затлъстяването е проблем в световен мащаб и това не е тайна за никого! Ми дайте да се борим заедно, а не да се оплюваме взаимно и да се плашим с разни страшки! Няма универсална диета - една действа на един, друга на друг. Нека всеки намери своята и да се придържа стриктно към нея, но да прояви толерантност към другите, избрали за себе си нещо друго!



Тема да си кажа и азнови [re: Dorchester]  
Автор simonetta (скитник)
Публикувано27.11.08 16:50



от хиляди години правя диети "направи си сам" и всяка година ка4вам и смъквам зима лято 10 килца.
та от 65 до 75 при 174 см.
с дъЩеря ми ка4их 25 кг в осмия месец , заЩото тогава се роди. и ги смъкнах за 3 месеца с убийствен глад ( даже и млякото ми спря).
сега съм 71 и пак се замислих за диети та се порових старателно в ъв ваШия клуб и запо4нах с Аткинс от преди една седмица заЩото дюкан ми се стори доста драсти4на. за сега съм минус 1,5. Благодаря ви за съветите и успех на вси4ки.





Тема Re: По темата - от "ТЕМА"нови [re: mecopuh]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.11.08 16:53



Аз в никакъв случай не целях дискусия по добрите и лошите страни на Дюкан.

Все пак, в статията има нещо като отговор на един въпрос, който често се появява тук - защо има толкова много теми за Дюкан в нашия клуб. Става ясно, че НАВСЯКЪДЕ се обръща особено внимание на този режим и е логично и закономерно при голямо число дюканстващи в цяла България, в един конкретен клуб - както е нашият в частния случай - да се пише най-много за Дюкан. Навремето всички са пишели за Аткинс.

Аз обърнах внимание на синтезирания параграф за хранителните разстройства и го копирах в закованата ни тема с полезни линкове - моля, ако някой е несъгласен с някое от определенията, да дискутираме ТУК.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема трябва да ви попитам, иначе няма да съм азнови [re: Dorchester]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано28.11.08 16:47



...защо се държите като участници в обществото на мъртвите поети?

Нима не стана ясно, че всяка диета крие своите рискове, плюсове и минуси, но не като обобщение, защото всеки организъм е различен и онова, което работи при един, не винаги сработва при друг.

И защо този клуб се превърна в дюкански, защото модераторите са последоватили негови ли.Ще ви кажа само едно, на мен ми липсва Феникс и тогава се чувствах много по-активна тук, както и имаше различни теми.Сега неизбежно върви "отслабвам с Дюкан енбройпъти" и рядко има нещо различно дори като нова тема, което да не е свързано с вас, последователите на този режим.
Дори ироничната тема на писенце "отслабвам с Обнадеждена" не донесе в главиците ви помисъла, че от клуб Диети, това стана клуб Дюкан.
Дали имам нещо против ли, да- имам.За мен стана еднообразно, къде изчезнаха всичките остроумни съфорумки, чиите никове дори забравих вече, защото от месеци не са писали.И не защото са приключили с проблемите с килограмите, а защото няма в каква тема да се включат.Един да каже нещо против Дюкан и всички лаввате, опитвайки се да сами себе си да убедите, че това което правите е панацея срещу надномремното тегло.

Някакъв не можал да си продаде дебелата книга и да си запълни дебеларуима, а да ви минава през ума, че Дюкан си продава книгите и от това меркантилността на идеята му в никакъв случай не преминава в героизъм.Гледам сега има рецептите на Дюкан, десертите на Дюкан, туршиите и така по редицата до без дъх.Нима това е гордост, че книгите на един след масова истерия са изчерпани и дадено издателство потрива ръце и си вика - мамка му и крави, тоз път уцелихме кьоравото, другари ще преиздаваме!

... мисля, всичко в този свят почива върху личен интерес, на Дюкан му е точно пред дюканя колко жени по света ще отслабнат, важното е да опитат поне веднъж с книгата му- всичко е интерес, знаете чудесно.
Но вместо това вие се прехласвате и съвсем, напълно забравяте, че не пътят определя комуникацията ни в този клуб, а емоциите, които ни държат на него.
Нямам нищо против Дюкан, баба му или Емилова...но за мен в този клуб няма повече емоции!

Много пожелавам на всички момичета и момчета късмет, здраве и позитивен дух, идват и празници-нека сме щастливи и обичани:)


С уважение: обнадеждена



Тема Re: трябва да ви попитам, иначе няма да съм азнови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано28.11.08 17:38



я кажи сега, кой те разсърди така, та дойде тука да се караш днес по тоя начин?
И тоя филм не го помня, как се държат мъртвите поети по-точно?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: трябва да ви попитам, иначе няма да съм азнови [re: Dorchester]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано28.11.08 17:59



Като се замисля - не знам защо изобщо пиша тук. Знам, че никой не ме взема твърде насериозно, нито пък аз съм сред отслабващите. Добре съм си закръглен, не виждам смисъл да стоя гладен засега. За въпросния Дюкан не ми дреме, факт е, че с диетата му се отслабва, но далеч не смятам, че тя е здравословна. Всеки се мъчи да продаде нещо. Виждали ли сте рекламата на Виши - някаква си вода с редки минерали... Може и да не беше вода, но нещо с "редки минерали". Ама само като погледнах... Може и това да беше:



Нито един от елементите не е нито рядък, нито скъп.

Факт е, че рекламата продава и най-големите боклуци.

Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: трябва да ви попитам, иначе няма да съм азнови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано28.11.08 22:07



Много неща ни минават през ума.
Включително и това, че не можеш да ни държиш сметка за нищо, още по-малко за това, че някой си бил изчезнал от клуба.
Та къде са изчезнали остроумните съфорумки - можеш да ги попиташ лично, но за това е необходима регистрация - нещо, което ти упорито избягваш.
Само да ти припомня, че преди време клубът беше умрял тотално, и всяка втора тема беше наспамена.
Тогава дойдох служебно тук.

И нещо никак не ми харесва тона ти, да ти кажа под сурдинка.
В главиците ни много помисли минават, но не си ти човека, който ще ги категоризира и ще слага квалификации.
Има последователи на Дюкан - има теми.
Кой е виновен, че хората масово искат да спазват неговия режим - едва ли ние и някакъв си мижав клуб.
Нямало в каква тема да се включат? Хайде стига, смешно и нелепо е - теми се отварят.
А дали ти или някой друг има нещо против - едва ли ще наруши световния покой, в частност модераторския.

С уважение под съмнение: Уайлдбери.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.