Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:53 18.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За прясното мляконови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.11.08 08:32



Хора, един въпрос. Откак детето ми започна да се храни като човек, а не като бебе - преди около 10 години - и до сега - почти всяка сутрин поема една чаша прясно мляко - дали в чаша, дали като попара или като някакви нестле-закуски. Водела съм се от прочутата европейска максима - "чаша топло мляко за закуска" и още куп твърдения за калций и пр. В последните години 90% от млякото му е 1,5%, понякога - с добавен калций.

Прочетох тези дни някакъв материал, че прясното мляко не само, че не било полезно, ами, не дай си Боже - било и ВРЕДНО, дори - КАНЦЕРОГЕННО!! Моля за вашите коментари и горещо се надявам да не ме убедите, че съм нанесла непоправима вреда на невинното си дете...



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: За прясното мляконови [re: yниKaлнa]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано18.11.08 10:27



Това е някаква абсолютна глупост, разпространявана от западните диетолози. Прекалено преработените и генно модифицирани храни, пък знам ли, може би и нещо друго, са направили огромен процент от хората в Англия и Америка нетолерантни към лактозата, оттам и огромната кампания срещу всичко млечно. Те проповядват, че дори на котките не бивало да се дава мляко. Не слушай тия пълни глупости, това са теории и нямат никакви, повтарям никакви практически доказателства. Млякото си е една от най-добрите и полезни, и природосъобразни храни, какво им разбират главите на западняците - виж например хората в Родопите или Рила, които ядат млечни продукти повече от всеки друг в БГ и са най-здрави.

Кълна се, подобни мислени-недомислени "мъдрости", както и "некролозите" по цигарите може наистина да ми докарат рак някой ден, не млякото или тютюна!!



Редакция: Понеже много се ядосах и понеже дълго време съм била научен редактор и знам каква противоречива бълвоч изливат всеки ден научните среди, ето, запознай се, ако знаеш английски, с един материал, убеждаващ ни, че млякото лекува рак и сърдечни болести:



Редактирано от Ayame на 18.11.08 10:37.



Тема Re: За прясното мляконови [re: yниKaлнa]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано18.11.08 11:57



Недей да вярваш на всичко. А особено на такива апокалиптични простотии. Защото, ако се замислиш, ще трябва да си заведеш детето на село и да го храниш само и единствено със зеленчуци от двора. Даже млякото от кравата няма да ти е сигурно, щото няма да знаеш дали не е пасла на място, където някой ловджия (примерно) си е почиствал пушката и е оставил отрови.
Айде стига бе, на кой квото му е писано. Тва е.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За прясното мляконови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано18.11.08 12:44



Млякото е полезно, но 1,5% не е мляко, а разредена вода. Аз лично пия мляко около 8% (от на баба ми кравата, просто породата е такава, че дава малко мляко с висока масленост) и мога да направя разликата между истинското мляко и това в магазина. Ползата от добавения калций е меко казано съмнителна, освен това калций се добавя и в сиренето (такава му е технологията). Все пак е безвредно, така че няма причини за притеснение.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: За прясното мляконови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.11.08 14:05



Искаш ли да кажеш, че е по-добре да си му давам мляко с нормална масленост? Ползваме най-често Верея - 1,5%, чат-пат го пия и аз и нямам впечатление, че е безвкусно или "гола вода", както казваш. А високомасленото мляко не е ли по-вредно от гледна точка на напълняване и холестерол? Мойто детенце е доста шишкавко...е, преувеличих, но има определена склонност към напълняване около кръста и снощи като седна по гащи на леглото - ми заприлича на Стефан Данаилов на онази прочута (ужасяваща всичките му фенки от моето поколение!!) снимка, дето го бяха изловили седнал на плажа по бански!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: За прясното мляконови [re: yниKaлнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.11.08 14:14



Намерих източника. Копвам ви го:
-------------------------------------------------------------------------------
http://www.positivehealth.com/Reviews/books/plant64.htm,
в която тя (вече здрава напълно) описва какви наблюдения и изследвания е направила по отно6ение на рака на гърдата и простатата.

В книгата тя напълно отрича употребата на млечни продукти, за което се и обосновава много добре.

След като е имала 5 пъти завръщане на заболяването, тя започва своите проучвания, стига до извода за вредата от млякото и млечните продукти, както и месото (пълно с естрогени), следва една много строга диета, вследствие на която резултът е пълно излекуване.

Та въпросът ми е дали на някой му е известно това, пробвалили сте го и съответно има ли резултат?

За съжаление не знам книгата дали е преведена на бг.ез. Опитах се да я намеря в нета на бг. ез, но резултат нямаше.


ОТГОВОР:


По принцип, повечето автори на алтернативна медицина отричат употребата на месо и млечни продукти, с изключение на ограничени количества козе прясно мляко, кисело мляко и извара, която дори е включена в антираковата диета на Йоана Будвиг.
----------------------------

Та значи - аз говоря само за ПРЯСНОТО мляко, а не за киселото или млечните продукти. Чувала съм мнения, че щом на бебетата им е ПРОТИВОПОКАЗНО да пият прясно краве мляко - значи не било случайно и то било тежко и вредно.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: За прясното мляко [re: yниKaлнa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано18.11.08 14:44



щом на бебетата им е ПРОТИВОПОКАЗНО да пият прясно краве мляко - значи не било случайно и то било тежко и вредно.

То на бебетата кое не им е противопоказно, да не би да им даваме торти? Няма нищо по-полезно от майчината кърма и пак повечето майки им дават сухи млека, кой знае от какво направени.

Та не се коси за прясното мляко, нищо му няма на детето. Има теории всякакви, просто според мен трябва да се намери баланс и да се консумират разнообразни, възможно най-натурални непреработени по химически или друг начин храни.



Тема Re: За прясното мляконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.11.08 15:01



Е, гледай сега, става дума за това, че ако едно бебе не суче, НЕ му се дава краве мляко, дори и разредено, а козе или изкуствено. Да се предпочита химията пред кравето мляко не говори ли все пак нещо? В малко по-голямшка възраст му се дава домашно подквасено краве кисело мляко, но НЕ и прясно краве. Може пък да има някакъв резон?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: За прясното мляконови [re: yниKaлнa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано18.11.08 15:50



Споко бе човек нищо му няма на детето. Много си е добре даже, и моето дете си пиеше млякото редовно и ейго на близо 2 метра дингил - не се е разболявал сериозно, нямал е ангини, бронхити, пневмонии и разни други често срещани болести, не говоря за травми, че беше много палав :). Беше си правил медицински изследвания за работа, лекарят му казал, че толкова добри показатели отдавна не е виждал. Сега не пие много мляко, но предполагам е промяна на вкусовете с времето.



Тема Re: За прясното мляконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано18.11.08 22:12



Моята информация е следната: При въпрос към педиатър ,кога да се започне хранене на детето (не на бебето) с прясно мляко ,отговорът е ;колкото може по-късно, ако зависи от мен НИКОГА. Педиатрите препоръчват много мляко, но само квасено. Колкото е полезно киселото мляко, толкова било вредно прясното. Въпреки всичко ние си ползваме прясно мляко, но не забравям какво ми е казано.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.