Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:17 20.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема писна ми, ама как само ми писна!нови  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.08 13:35



Това е тема писък, това е темата "писна ми" от вся и от всьо.И знаете ли защо, защото винаги съм си поставяла едни такива криви цели, ама не от тези непостижимите, например да стана космонавтКА, не.
Поставям си цели с ясна посока и предписание, но те винаги са порочно свързани с килограмите ми.Това е патология, казвам ви.Човек постоянно търси оправдание за това, че с някои неща от живота си не може да се справи, а с парчето торта можеш винаги да се справиш.Но по-важното е че посли имаш и достатъчната воля да го отгладуваш и си казваш "е, може и да съгреших, но мога винаги да измия това грехопадение с три дни глад, примерно".
Ето от това ми писна, да правя разни неща, защото зная че после може да ми струва петорно усилие, за да поправя стореното.
Какво направих снощи, след поредното плодолечение - 20 дни плод и чай плюс 10 дни захранване.Всичко е о`кей, захранени сме и изпълнени с позитивното чувство, че най-накрая след 4 гладувания...затаеете дъх, прескочих този месец мигренозен пристъп...не, че е късно..но мисля, че ми се размина

Това е добрата новина, както и вътрешното светло чувство, че никога повече няма да злоупотребим с отровите, с мръсотията, която се трупа и вероятно ме води към реакция на организма- мигрена, като не пропускам разбира се хормоналанта предменструална причина.Нищо, затварям си очите и си казвам, ти стори добро дело за организма си обнадеждена, сега дерзай!
О, издерзах и още как- снощи изядох пет такива мънички "ам-ки", то е едно такова не съвсем диетично, със сусам и глюкозен сироп....да, не съм съборила света, но товае първата крачка наобратното.
И изобщо писна ми, защото си казвам, като стана 60 кг. ще се нареди това и това, ще направя онова, ще....ще....ще...трънки и глогинки, с много калинки отдолу, няма такова нещо!
Та, затова ми писна и пищя, защото...другаде няма да ме разберат- от това постоянно съобразяване, от това катерене надолу и нагоре, от това самозаблуждаване, че няколко килограма отгоре са виновни за лични неуспехи, несгоди.Улавяш се за 5 излишни кила и твърдиш пред себе си гузно, мазно и тъпо, че като ги свалиш и рааааз, нещата ще се подредят.Никак обаче не е възможно това, защото познавам малцина наднормени, които имат къде по-успешен живот...е, поне така изглежда отстрани, иначе само те си знаят къде им стискат обувките
Защо пиша тази тема ли, тя не е изпълнена с типичните за този клуб съвети, зная.Но по-важното за мен винаги в този клуб са били не рецептите, не дори споделеният опит как и колко килограма, а точно това, че мога винаги да се облегна на момичетата и няколко момчета тук и да зная, че ще ме прочетете и вътрешно ще кимнете, че ...да...знаете всичко това, но въпреки това, това е положението и да ме побутнете напред, когато ми се иска не встрани, ами направо назад....ама толкова назад моме обнадеждено, че чак да не се върна.
И друго, онзи денчета една статия...мили Боже, една жена висока 174 см. тежала 60 кг. и това било ужасно, защото всички я приемали за дебела, а във форумите, където потърсила мнение дали са прави околните, пишещите отвърнали категорично, че може да е пълничка, но и за нея има влакове.
Та, какво да кажа...никога няма да стана толкова слаба, че да ме нарекат слаба по тези стандарти, защото извинявайте, но за моя си ръст, според тези стандарти трябва да тежа 48 кг.Че аз толкова тежах в пети клас, честно.
Угнетена се защурам и попадам тук, в нета, на таблицата за изчисление на
д-р Дюкан, да се свети името му!
Попълвам старателно доста смислени тест и калкулирам...о, невиждан резултат- трябва да тежа 71 кг., а в момента съм 65 кг.Слава на месото, слава на Франция- аз съм слаба, ама никой не ми вярва:))Защото според някои стандарти аз не съм приятно женствена, аз съм дебела.
Та, пищи ми се и това е моята тема писък, защото има някои неща, които никога няма да успея да променя, но се боя и че никога няма да приема- битката с килограмите.
Дали се харесвам...о, да...но това не е достатъчно, нали
Много ми бе драго отново да попиша на вас и за вас и много се надявам да намирам всички ви в чудесно здраве и бодра кондиция, но ако на някой му се пищи- да заповяда с мен



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано09.11.08 14:14



Но нали най важното е, че ти я водиш и то доста успешно тази битка. Не се ядосвай, ти си герой. Ето виж 20 дена си била на най хубавата и най добре изчистваща диета-за организма. Успяла си и да се захраниш. Е случва се да хапнеш макар и малко от забранените неща- ти си човек и ти душа носиш. Мерките са ти чудесни и съм сигурна, че изглеждаш чудесно. Дори си мисля, че си кльощава. Сложи една усмивка. Не бъди мнителна към външния свят и се раздавай. Вярвай ми ще се намери кой да откликне. А колкото до мен, аз все още не съм стигнала твоите манекенски размери, защото съм много по слаба от теб-по воля. Но като се сетя и аз как се чувствам след гладолечение и поглъщане на кроасан с шоколад -например,мисля , че те разбирам. Ти поне лесно се отказваш от сладкото или въобще не го ядеш. Хайде стани сега отиди до огледалото,погледни порите на лицето си и ще видиш , че и една черна точка няма да намериш там-именно защото си правила курс на гладолечение.След това погледни тялото си-облечи си изкрящо розавата блузка, сложи червило и покани любимия на гости.



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.08 15:10



И аз да попищя малко

.
Че нещо пак се овълчих и все от утре се вземам в ръце и все си говоря, какво толкова полезно има в пустия неаполитаски сладкиш с филирани бадеми, млечен крем и пухкава сметана и съм толкова гневна на себе си, че накрая от яд го изядох целия! И днес отперих три часа във фитнеса да ми дойде ума в главата! И ми идват едни щури мисли в главата я Дюкан, я Емилова или пък някакво хапче чудо!
Ама ще ми мине.

Надявам се поне. И се плаша, колко бързо мога да се подхлъзна пак надолу в мълчаливото преяждане до болка. Тайничко само аз и храната.




Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано09.11.08 21:15



толкова до болка близко и познато ми прозвуча написаното от обнадеждена,че не се стърпях да споделя порочния кръг ,в който съм се завъртяла от седмица..от миналия петък съм на добър режим за отглеждане за коледа-много храна (предимно шоколади)и много сън,за да не мисля за издевателството в/у собственото си тяло..и в момента вече се чувствам като свинче със звънче..всеки ден се заричам,че минавам на лечебен,пречистваш глад и ям като за последно...
дано утре е наистина ново начало...



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано10.11.08 02:08



По въпроса с жената, на която казали, че на 60 кг била пълничка, имам и аз да кажа нещо. Напоследък си седя повече вкъщи и от съклет правя набези по разни сайтове за запознанства (ама само си говоря, да не си помислите нещо

). Та тези ми флиртове с нета ме доведоха до откритието, че българският мъж ХАЛ ХАБЕР си няма от това що е то нормално тегло за жена!! Повечето обяви съдържат нещо от сорта на: "Търся жена от 170 до 190 см. висока и от 40 до 55 килограма тежка". Дълбоко убедена съм, че ако тия ми ти мъже срещнат жена, висока 1.90 и тежка 40 кг., ще побягнат с индиански писъци в обратна посока. Някой обаче е пуснал мълвата в мъжкото съсловие, че жена над 59 кг. е дебела и всяко число, започващо с 6+ е дяволско и срамно и уважаващият себе си мъж не може да има такова шестоцифрено нещо до себе си Наскоро моя позната разправи една история, да се смееш ли, да плачеш ли. Дочула, как един борец се хвали на друг с новата си кола. Обяснил му, че (едва ли наистина де) седалката до шофьора била модифицирана така, че ако мацката тежала повече от 60 кг., направо я катапултирала навън (самият борчо, естествено, бил към 870 килограмов и неговата си седалка не била модифицирана ). Та на мене пък ми писна от дебели, необгрижени, запуснати мъже, свято вярващи в легендата за 45-килограмовата манекенка, която заслужават.



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано10.11.08 09:59



Божееее, абе хора, живейте си живота бе, не си го тровете с глупости!!!

Защото според някои стандарти аз не съм приятно женствена, аз съм дебела.

Извинявай, ще споделиш ли кои са тези стандарти и кой точно ги е определил???



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Ayame]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано10.11.08 10:02



190/45 кг - това не е ли определение за позаслабнал скелет???

Всяко тяло изглвжда различно разбира се - много често съм определял на пръв поглед дадена жена като дебела или слаба, но по-късно при обстоен поглед виждам че това не е така. Например жени с кръгло лице изглеждат по-пълнички и обратното. Мисълта ми е, че не може да се даде точно определение от сорта: при ръст Х сантиметра нормалното тегло е У килограма... щото някои жени изглеждат добре в тези граници, а други - не... но ще ме прощават - на почти 2 метра човек да кажеш, че трябва да тежи 40-45 кг, това мисля е повече от нелепо...



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Blake]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 11:05



Божееее, абе хора, живейте си живота бе, не си го тровете с глупости!!!

Ох, за мен това не е мания да съм манекенка, затова си се стремя да се въртя около 65, при ръст 165. Малко позакръгленка, но пък чак толкоз! Но съм била и 100 и зная какво е, и от здравословно и от емоционално и социално и прочие естество. Имам проблем със ставите и можете ли да си представите какво допълнително натоварване са 35 килограма ежеминутно носене.
И да! искам да си живея живота, да съм в здрава и с тегло в някакви разумни граници. Обаче как да си овладея апетита мамка му!



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 11:42



здравей,безподобна!
не успя ли да го овладаеш(апетита)?аз,благодарение на всички вас,до сега-го озъптявам.и ме е яд,че не съм гладна,но пустия навик-ей тъй,да се опита в огромни количества всичко..
освен да си основем групичка за овладяване на апетита...



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Blake]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано10.11.08 12:21



Ами нелепо е, я :) Но я влез в Елмаз или други такива места и ще видиш как много мъже явно чувстват тая пропорция като нормална :) Радвам се, че поне ти не мислиш така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.