Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема нека споделим някои рецепти годни за Dukanнови  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано04.11.08 18:38



Здравеите милички
пускам тази тема с желанието си да споделя една много простичка рецепта хрумнала ми случаино вчера в пристьп на някакво неистово желание за хляб,бисквитка ,сухар или нешто подобно.Та ето и следната рецепта.Тези продукти имах в хладилника и реших да си направя нешто като солени мафенчета ,а то взе че се получи много сполучливо и вкусно.15 супени лажици- овесени трици,5 супени лажици извара,2 яица,сол,малко прясно мляко и бакпулвер.Всичко смесих на едно до получаване на хомогенна смес и сложих в формички за мьфинс в предварително загрята на 200 фурна. Станаха страхотни солени мьфинчета.Имаите предвид че така дадена рецептата е за около 4-5 дни.Следвастия пат ште пробжам с подсладител за да видя как ште се получат сладички.Много моля всички с идеи за нешто по различни а в сащтото време и сьобразено с режима нека споделят опита си тук в тази тема.Поздражи на всички и да ви е сладко





Тема Re: нека споделим някои рецепти годни за Dukanнови [re: davidmama]  
АвторДopинa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 22:45



аз си желирам кола....и си я похапвам



Тема Re: нека споделим някои рецепти годни за Dukanнови [re: Дopинa]  
АвторЛopи (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 22:54



наи са ми вкусни пилешки гьрди сварени с розмарин,лимон и чесьн



Тема Re: нека споделим някои рецепти годни за Dukanнови [re: davidmama]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано07.11.08 23:07



Аз съм от тези на които най-много им липсва хляб. По тази причина редовно си правя нещо като палачинки (катми)от овесени трици, извара , мляко и яйца. На последък в тестото слагам ситно нарязан пресен лук и почти връзка магданоз или копър. Стават чудни катми.




Тема Re: нека споделим някои рецепти годни за Dukan [re: karmen]  
Автор Annellia (непознат )
Публикувано08.11.08 14:09



Здравейте,
ето в този сайт има тема за Дюкан с много рецепти, всекиднесвно се добавят нови:




Редактирано от Annellia на 08.11.08 14:24.



Тема Лесно сосче за месо в протеиновите днинови [re: davidmama]  
Автор Kukita ()
Публикувано09.11.08 13:28



Мисля, че на почти всички, спазващи режима на Дюкан, в един момент омръзва пилешкото месо, печено във всевъзможни варианти. Лично аз най-често го приготвям на тефлонов тиган. И когато ми писне от вкуса на леко сухичките пилешки пържолки, ги заливам със следното сосче:

1 чаша прясно обезмаслено мляко
1/2 (може и повечко, до 2/3) опаковка извара "Маджаров" - защото е най-гладка, от всички, които съм пробвала. Мисля, че ще стане и с друга.
1 жълтък (може и без него)
Ако сте смели, може и 1 лъжичка царевично нишесте или 1 лъжичка соево брашно
малко калиева сол, чубраица или подправки на вкус

Всичко се разбива много добре с пасатор до абсолютно гладка смес и с нея се заливат предварително изпечените пържолки, или малки късчета пилешко месо, както са в тигана. Чакам да клокне и намалявам огъня, за да поврат 2-3 минути. На вид резултатът наподобява фрикасе, а е и доста вкусничко.

Редактирано от Kukita на 09.11.08 13:29.



Тема Моят сандвич за работанови [re: davidmama]  
Автор Kukita ()
Публикувано09.11.08 13:45



Знам, че на работещите им е доста трудно да спазват правилото за често леко хапване, и затова споделям моето спасение от проблема. Приготвям си сандвич от следното:

1 яйце
2 с. л. обезмаслено кисело мляко
1-2 щипки сода бикарбонат
2 пълни супени лъжици извара
1 и 1/2 супени лъжици овесени трици
1 ч. л. смляно ленено семе
2-3 тънко нарязани парчета пуешко или пилешко филе (аз си купувам предварително нарязано от Билла - харесвам "Соларис" или шунка "Финес")
Малко Екскуиза 0,2% за намазване

Разбивам яйцето в пластмасова купичка за микровълнова. Добавям киселото мляко, в което разбърквам содата и пак бъркам. После следва изварата, и пак бъркам. Накрая идва ред на триците и лененото семе. Разбъркавам добре и пека за 5-6 минути в микровълнова на 800 вата. Получава се нещо като бухнало хлебче, което режа напречно на две части като за сандвич, намазвам ги с Екскуиза, поставям филетата и захлюпвам. Накрая за разкош поставям сандвичето за малко в нагорещен тостер.

Резултатът е прекрасен тостер-сандвич, който унищожавам към 11 часа, като втора закуска, поливам с две чаши вода, и ме задържа сравнително сита до около 14 часа, когато най-рано мога да обядвам. Първоначално си правех само за мен, а сега и мъжът ми, и синът ми искат същата прелест, за да си я носят на работа и училище. Така, че вечер приготвям сандвичетата, а сутрин ги пека в тостера.



Тема Re: Моят сандвич за работанови [re: Kukita]  
Авторпepлa (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 15:47



Аз си правя следното за работа за няколко дена напред:

400 гр. извара "Дядо Либен" ( 2 пакета от по 200 гр. ); 4-5 суп. лъж. кисело мляко; 3 яйца; ок 20 гр. овесени трици; китка нарязан магданоз; няколко черни ситно нарязани маслини; черен пипер, подправка за салата "Снежанка" ( в нея има и сол ) и сух босилек - на вкус и около 100-150 гр. по-твърдо сирене, нарязано на кубчета. Всичко това се разбърква до хомогенна смес ( на ръка, не с пасатор!!! ). Добре е да сложите сиренето накрая, за да не се раздроби съвсем, а да си остане на малки парченца. Сместта се изсипва в тавичка и се пече в предварително загрята фурна на около 250 град. Не се слага никаква мазнина, нито се маже тавичката с нещо! След около 15-20 мин. ще започне лекичко да се надига и за това е добре да го прободете с вилица тук-там. Когато ръбчетата отстрани започнат на покафеняват, включете фурната само на горен реотан, докато цялото хване корица. Аз после настъргвам отгоре около 50-60 гр. кашкавал и пак го запичам за 3-4 мин. После е добре да се покрие с фолио и да остане така, докато поизстине. Реже се на парчета като торта и става трепач! Аз така за всеки ден си имам удобна за носене храна на работа. Ще се радвам, ако някой пробва и каже дали му харесва.





Тема пастет + въпрос - рибаааааааааааааанови [re: davidmama]  
Автор fractalz (непознат )
Публикувано11.11.08 20:56



Пастетът се получи случайно - докато говорех по телефона, блендерът остана включен и.... Обезкостеното месо от варена кокошка (или остатъците от печена, предполагам и с пушена става) обикновено го слагам в купички от кисело мляко в хладилника с част от бульона, за да не изсъхва (леко желирано стои). Та рецептата: 2 части месо, 1 част извара, по желание твърдо сварени яйца (1 или 2, но може и без), подправки по желание. Аз слагам лимон и кориандър, особено когато съм в зеленчуков ден и съм добавила лук и гъби; чесън и малко овесени трици; ако изварата ми е повече, а месото по-малко - копър, магданоз, босилек; чер пипер във всички случаи. Правила съм и пълнени яйца (тогава към основната смес добавяме само сварените жълтъци); или на парчета от тънко нарязана пилешка шунка намазвам пастета, после в хладилника за 1-2 часа.

Дайте идеи за риба????????



Тема Re: пастет + въпрос - рибаааааааааааааанови [re: fractalz]  
Автор Kukita ()
Публикувано12.11.08 14:40



Ммм, пастетът смятам да го опитам още тази седмица. Звучи ми доста вкусен. А от всички опити, които направих за риба по Дюкански, аз лично се върнах към най-баналния

- риба на тефлонов тиган.
Необходими са големи парчета риба, която ако е малко по-мазна, става още по-вкусна. Аз лично вече купувам само големите торби замразено филе пангасиус от Метро (които са 2,5 кг. за 14 лв и стотинки някакви). Става и с по-едричка пъстърва.
Та размразявма филетата, осолявам леко с калиева сол и поставям в нагорещен тефлонов тиган. Рибата започва да пуска мазнина, която регулярно изливам от тигана (за да не се пържи). Държа я доста на огъня, за да стане хрупкава. После обръщам и повтарям процедурата с изливането на мазнината. И така до готовност. Става много вкусна. В дните със зеленчуци сервирам със салата или задушени на тефлонов тиган тиквички или брюкселски зеленца. А в протеиновите дни си я ям постна ! Е, и кухнята после понамирисва на риба, ама .... рибата си е риба.... Да живеят аспираторите

Редактирано от Kukita на 12.11.08 14:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.