Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 24.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Чисто любопитствонови  
Автор karmen (optimist)
Публикувано29.10.08 11:38



Има ли някой от тези с над 20кг наднормено тегло , в крепко здраве и с добри клинични резултати:кръв, урина и т.н.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Чисто любопитствонови [re: karmen]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано29.10.08 16:53



Аз. Тежа 20 кг над нормалното, всичките ми изследвания са отлични.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Чисто любопитствонови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано29.10.08 17:06



Ама си и малък

.
Предполагам, че влиянието на наднормените килограми се отразява след продължително време.



Тема Re: Чисто любопитствонови [re: karmen]  
Авторany (Нерегистриран)
Публикувано29.10.08 18:10



Аз съм на 41. В последните 10-12 години натрупах двайсетина кила над нормата. Всички показатели са в ред. Искам да сваля само десет кг, не повече, но...

Да се иска е лесно.



Тема Re: Чисто любопитствонови [re: any]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано30.10.08 09:41



Може, зависи какво се разбира под норма - например някои вземат за еталон при височина 165 см - 50 килограма и съответно 70 килограма са с 20 над нормата. За мен при тази примерна височина, застрашаващо здравето наднормено тегло е над 85 - 100 килограма, че и нагоре.
При мен показателите не всички са ОК, но не зная дали от това, че винаги съм била закръглена или разни други причини. Кръвното ми варира ту е малко високо, ту ниско, общия холестерол е по-скоро към горните граници без да ги надвишава, макар добрия холестерол да е доста висок, и може би оттам общия е по висок, а триглицеридите са ОК , хемоглобина ми е малко нисък, но пък винаги е бил такъв, някои други специфични изследвания не са много в нормата, но не мисля, че е от килограмите. Редовно си правя изследвания и следя измененията, за съжаление с течение на годините се появяват разни проблеми.



Тема Re: Чисто любопитствонови [re: karmen]  
АвторMe4тaтeлKa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.08 08:53



Аз бях с нормални показатели при kg-ми 79 и ръст 164 cm. Единствено пикочната ми киселина беше в горната граница.

НА МЕН ПЪК МИ Е ЛЮБОПИТНО ПРИ ДИЕТА САМО НА ПРОТЕИНИ КАКВО СТАВА С ПОКАЗАТЕЛИТЕ? ИМА ЛИ ТАКИВА, КОИТО СЛЕД КАТО СА СВАЛИЛИ 20 KG ПРИМЕРНО СА СИ ПРАВИЛИ КРЪВНИ ТЕСТОВЕ?



Тема Re: Чисто любопитствонови [re: karmen]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано31.10.08 12:06



Благодаря за темата, Кармен, защото тъкмо тук е мястото да ви попитам нещо, дето от доста време се каня да питам.

Отдавна не съм си правила никакви изследвания, а и нямам представа какви да са те, че да отразят в общи линии състоянието на организЪма ми:). Ако някой сред вас е по-запознат, моля да ми каже какви изследвания да си пусна. Това, което запомних от постингите досега, е креатинин, пикочна киселина и кръвна захар. Но дали е достатъчно? Разчитам да ме светнете по въпроса, моля ви.

И предварително благодаря

.



Тема Re: Чисто любопитствонови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано31.10.08 14:36



Личният лекар най-добре може да те посъветва.



Тема Re: Чисто любопитство [re: Wildberry]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано01.11.08 09:12



Разбира се, това би било най-естественото... но все пак ми се иска да съм по-подготвена по темата. Личният ми лекар е една много симпатична жена, която обаче е и доста завеяна и не си дава много зор в работата си. Така че ми се ще да й "подскажа" за някои от важните изследвания, ако тя не сметне за необходимо да ми ги пусне.

А бе нямам доверие в стриктността й, това е.



Тема Re: Чисто любопитствонови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано01.11.08 09:28



Пусни си пълна кръвна картина/ПКК/, холестерол /общ, HDL, триглицериди/,

, , , , , чернодробни ензими - , , .

Ако решиш да изследваш желязо - задължително и ЖСК.

И въпреки, че всяка себеуважаваща се лаборатория има референти на изследванията, които прави - ти е необходим лекар , за да направи нужното тълкувание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.